تاریخ ارسال : ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۱۵:۰۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نامه سرگشاده دو روزنامه نگار وفعال سیاسی در خصوص رد صلاحیت مهندس یدالله طاهرنژاد

علی مافی.  محمدصفرلفوتی

به گزارش شلمچه نیوز، محمد صفر لفوتی و علی مافی ، دو روزنامه نگار و فعال سیاسی و مدنی استان مازندران می باشند که بیش از دو دهه است به عنوان تئوریسین انتخابات در کشور فعالیت دارند و به صورت مشترک در انتخابات سال ۹۲ ، از سوی کانون هزار ستاره ، به عنوان نخبه برتر تبلیغات سیاسی کشور انتخاب و معرفی شده اند که درنامه ای خطاب به قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم شریف شهرستان های نوشهر،چالوس و کلاردشت در مجلس نهم، از او خواسته اند به رد صلاحیت مهندس یدالله طاهرنژاد عضو کمیته سیاستگذاری شورای عالی اصلاح طلبان کشور و شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، از سوی هیئت اجرایی شهرستان ، اعتراض کرده و رسم جوانمردانه ای را پیش بگیرد.در ذیل متن کامل این نامه سرگشاده که یک نسخه از آن در اختیار ما قرار گرفته است منتشر می گردد:

جناب آقای حاج قاسم احمدی لاشکی

نماینده محترم مردم شریف شهرستان های نوشهر،چالوس و کلاردشت

سلام علیکم؛

احتراما ، همانطور که مستحضر هستید ، شنیده شده که هیات محترم اجرایی در حوزه انتخابیه نوشهر، چالوس و کلاردشت ، در یک اقدامی عجیب ! و تحت فشار بیرونی عوامل تمامیت خواه ، تعدادی از کاندیداهایی که حتی مورد تایید مراجع چهارگانه بوده اند را احراز صلاحیت ننموده و این ظلمی است که علی الظاهر توسط هیات محترم اجرایی اعمال شده است و به طور خاص در خصوص مهندس یدالله طاهرنژاد ، ظلم بسی عجیب تر است که بنا بر شنیده ها یکی از اعضای همین هیات اجرایی چند ماه قبل هم اظهار داشته اند که شخص مهندس طاهرنژاد حتما رد صلاحیت خواهد شد! حال این سوال پیش می آید که این اطمینان از کجا حاصل شده بود؟ مگر می شود قبل از انجام هرگونه رای گیری در جلسه ، از چندماه قبل نتیجه مشخص باشد؟ آیا هیات اجرایی هم دستگاه هایی عریض و طویل اطلاعاتی دارد..؟ مراجع متخصصی غیر از این مراجع چهارگانه دارد؟ و یا تشخیص خودشان است …؟ آیا اعضای محترم در تشخیص اینکه چه کسی اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه دارد و دارای حسن شهرت در حوزه انتخابیه می باشد ، تخصص بدست آورده اند؟

شکی نیست وقتی برای پستی شرایطی وضع می شود، واگذاری آن پست منوط به احراز آن شرایط است. برای تصدی نمایندگی مجلس هم در قانون شرایطی وضع شده که باید وجود آنها احراز شود. جنابعالی به خوبی مطلع می باشید که در قانون انتخابات در مورد انتخاب شوندگان دو ماده قانونی داریم که در یکی از آنها شرایط ایجابی انتخاب شونده ذکر شده و در دیگری شرایط سلبی، متاسفانه در بیش از دو دهه گذشته افراد فراوانی که هم سابقه مسلمانی، انقلابی، جنگ و جهاد داشته و هم در مناصب بالای نظام خدمت کرده اند و … با استناد به سه بند ۱ ، ۳ و ۵ ماده ۲۸ شرایط ایجابی رد شده اند و به آنان اعلام شده عدم اعتقاد و التزام و وفاداری شما احراز شده یا اعتقاد و التزام و وفادای و عدم سوء شهرت شما احراز نشده است!  

سؤال مهم و اساسی این است که مگر احراز این سه بند جدا از احراز بندهای دیگر است؟

آیا ممکن است کسی همه شرایط ایجابی مذکور در ماده ۲۸ [جدا از بند ۱ و ۳ و ۵ ] را داشته و همه شرایط سلبی مذکور در ماده ۳۰ را فاقد باشد بعد بتوانیم او را غیر معتقد به اسلام و نظام و غیر وفادار به قانون اساسی و ولایت فقیه بشماریم؟

مگر ممکن است کسیکه آحاد جامعه شهروندی حوزه انتخابیه اش از شنیدن خبر رد صلاحیت دچار خمودگی و نگرانی می شوند دارای سوء شهرت باشد؟

آیا برای اثبات این اعتقاد و التزام و وفاداری مورد ایجابی یا سلبی دیگری لازم است که قانون‌گذاری که در مقام احصا بوده و تمام موارد را احصا کرده، آن را ذکر نکرده است؟

اگر این چنین بود ، از شما به عنوان نماینده ملت در خانه ملت این انتظار می رفت آن مورد ایجابی یا سلبی را ذکر کنید و طی طرح یا لایحه ای به تصویب مجلس و اطلاع عموم برسانید و بعد اجرا کنید!

آیا با شهادت چند فرد که از نظر افراد هیئت نظارت عادل می‌باشند، عدم اعتقاد و التزام به اسلام و عدم وفاداری به ولایت فقیه و داشتن سوء شهرت در حوزه انتخابیه ثابت می‌شود؟

مگر اعتقاد و وفاداری امری درونی و پنهان نیستند؟ 

چگونه گزارش‌های ظنی و گمانی که در زمان انتخابات و بر اساس کینه ها و دشمنی ها ی خفته گل می کند می‌تواند عدم وجود آنها را ثابت کند؟

آیا این گزارشات ظنی و مبتنی بر دشمنی، حسادت، بدفهمی، بدگمانی و … حد یقفی هست؟ آیا به حکم شرع نباید به یک‌باره دست رد به سینه همه این گزارشات غیر معتبر شرعی بزنیم و باب این آبروریزی و دشمنی‌های ظالمانه را ببندیم و جز به اسناد و مدارک معتبر از جانب منابع معتبر وقعی ننهیم؟

آیا محکوم کردن مسلمان و مسلمان زاده‌ای که اهل نماز و روزه و جمعه و جهاد است و هیچ دلیل محکمی بر عدم اعتقاد و التزام و وفاداری اش نداریم و سالها در خدمت این نظام و انقلاب بوده، به عدم اعتقاد و التزام و وفاداری، ظلم نیست؟ آیا خلاف فقه شیعه و دستورات قرآن و سنت نمی باشد؟

این قدرت مافوفق بشری را چگونه بدست آمده است؟ آیا به عالم غیب متصل شده اند که موضوع قلبی شخص را تشخیص میدهند؟ وقتی که همه کارشناسان حقوق و فقه بر قانونی بودن استعلامات مراجع چهارگانه، صحه می گذارند، پس از نظر مثبت استعلامات چهارگانه، چگونه هیات اجرایی شهرستان نوشهر بخودش این اجازه را میدهد که در تخصصی ترین موضوعی که می بایست حتما آدمی با امورات غیبی سر وکار داشته باشد ابراز نظر کند؟ سئوال ما این است که اولا این منابع را که حتما معتبر تر از اداره اطلاعات و دستگاه قوه قضاییه و….میباشد اعلام کنند که بدانیم و آیا این مرجع که هیات اجرایی بدان توجه آخرین دارد از نظر مجلس هویت دارد ؟

پیگیری بفرمایید که آیا این مرجع حجت و دلایل شان منطبق بر شرع انور اسلام میباشد و کدام مراجع عظیم الشان جهان تشیع این منبع و مرجع را تایید فرموده اند که هیات اجرایی با تکیه بر این اطلاعات برای یک کرسی مهم مملکت که حضرت امام خمینی (ره) فرموده اند در راس همه امور است ، چنین تصمیماتی عجیب و بعضا دردناک می گیرد؟

مگر مقام معظم رهبری نفرمودند داوطلبی که نامزد انتخابات است اگر آدم صالحی است،ما او را رد نکنیم و میدان بدهیم به اینکه او بیاید؟

 

 

 


جناب آقای احمدی لاشکی ؛

شما بعنوان نماینده این مردم شریف موظف هستیدکه نسبت به احقاق حق و رفع این ظلم اقدامات لازم رامبذول فرمایید! هرچند شاید بواسطه حضورمهندس طاهر نژاد به چالش کشیده شوید ، اما وقتی پای حق در میان است ، چگونه میتوان دم فرو بست؟ کدام صندلی و کدام کرسی در دنیا وجود دارد که میتواند وسوسه انگیز باشد که آدمی رسم فتوت و جوانمردی را وا نهد …؟ حضرتعالی با استفاده از کلیه ابزار لازم در قوه مقننه ،مثل نطق پیش از دستور و نامه نگاری های متعدد ، احقاق حق نمایید ، اگر دیدید که حرفتان پیش نمی رود ، لطفا استعفا بدهید!

وقتی به حرف نماینده مردم ، وقعی نمی نهند ، ماندن در آن مجلس دیگر ضرورتی ندارد؛

افکار عمومی و بویژه موکلان شریف شما، انتظار اقدامات قوی تر، فتوت و رسم جوانمردی را از جنابعالی   دارند که شاید این لوطی گری شما بتواند از داغی این تصمیم نابخردانه هیات محترم اجرایی حوزه انتخابیه نوشهر بکاهد…

برادر عزیز، مرز بین جوانمردانه رفتار کردن و یا عافیت طلبی بسیار نا محسوس است و چون حضرتعالی انسانی نخبه وشریفی هستید ، حتما رفتارجوانمردانه را پیشه ی خود میسازید، شاید بازگشت مهندس یدالله طاهر نژاد ، شما را با چالش مواجه سازد ، اما تاریخ نامتان را مزین به جوانمرد ، همیشه ستایش خواهد کرد….

                                                     خداوند شما را حمایت کند

                                                     والسلام علی اتبع الهدی

                                       روزنامه نگاران : محمد صفر لفوتی ــــــ علی مافـــی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=9261

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.