تاریخ ارسال : ۰۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت : ۰۱:۳۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نامه معاون اجرایی احمدی نژاد به روحانی؛ ارائه دهندگان اطلاعات دروغ را از نظام اداری کشور طرد کنید

حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق با ارسال نامه ای خطاب به حسن روحانی رئیس دولت یازدهم ، خواستار طرد ارائه دهندگان اطلاعات دروغ و بی پایه و اساس از نظام اداری و جبران آسیب های وارده به برنامه ریزی کشور شد.

به گزارش شلمچه نیوز، متن کامل نامه حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق به حسن روحانی رئیس جمهور یازدهم به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حجت الاسلام والمسلین جناب آقای حسن روحانی

رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام

جنابعالی در گفت و گوی زنده تلویزیونی مورخ ۱۲ مردادماه سال جاری ، به درستی بر اهمیت رعایت اخلاق و ضرورت محترم شمردن آن در مناسبات سیاسی و اجتماعی و نیز بر قباحت و مذمت دروغ به عنوان مهمترین عامل تخریبی تاکید کردید. سخنان جالب توجه و مفید شما ، فضای مناسبی را برای طرح و اصلاح برخی از مسائل بوجود آورده است.

اینجانب به عنوان یک شهروند ایرانی که سالیان متمادی در سمت های مختلف و در دولت قبل بعنوان معاون رئیس جمهور ،  خدمتگزار ملت عزیز بوده ام ، می خواهم با اغتنام فرصت ، نکته مهمی را با شما در میان بگذارم و امیدوارم با رسیدگی به آن ، بخش مهمی از خواست شما و البته انتظار ملت بزرگ ایران برای ریشه کن کردن بداخلاقی و دروغ محقق گردد.

مطلب مورد نظرم را با دو مقدمه کوتاه به آگاهی می رسانم :

الف : گرچه دولت متبوع اینجانب هیچ نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نداشت، اما معتقدم هر دولتی که بر سر کار آید، باید با استفاده از فرصت چهار ساله ای که ملت شریف ایران در اختیار او قرار داده است ، تمامی تلاش خود را به کار بندد تا به تعهدات ، وعده ها و برنامه های خود، جامه عمل بپوشاند و از فرصت خدمتگزاری برای پیشبرد امور کشور بهره ببرد.

اندیشه تخریبی که امروز در برخی گروهها و جناحهای مختلف سیاسی نهادینه شده ، بسیار تاسف بار است زیرا به محض مشاهده اقبال مردم به رقیب و استقرار او در دولت ، با همه وجود تلاش می کنند دولت مستقر را تخریب و از موفقیت او در اجرای برنامه هایش جلوگیری نمایند. مطمئنا این رفتار برآمده از   اندیشه ای غیر انسانی و ضد اخلاقی است و فرسنگ ها از فرهنگ متعالی ملت شریف ایران و ارزش های انقلاب و نکاتی که شما در سخنان تان به آن اشاره کردید، فاصله دارد.

با کمال تاسف باید بگویم که دولتهای نهم و دهم از همان ابتدا تا پایان کار و حتی تا امروز ، با چنین جریان تخریبی ، بلکه با شدیدترین و بدترین نوع آن ، مواجه بوده است. با این وجود، بنده قصد ندارم در این نامه به آن بپردازم.

ب : شماری از مدیران ارشد دولت جنابعالی طی سالهای قبل از استقرار دولت یازدهم تا کنون، حجم گسترده ای از انواع اتهامات و افترائات را ، علیه دولت قبل در رسانه ها مطرح کرده اند که بر اساس مقدمه اول، بردبارانه آن را تحمل کردیم و هیچ اقدامی در جهت پاسخگویی به عمل نیاوردیم. این نامه مطلقاً در صدد پاسخگویی به آنها و همچنین تهمت های فراوان نسبت داده شده به اینجانب به عنوان یک خادم کوچک مردم نیست، بلکه صرفا منعکس کننده نگرانی اینجانب نسبت به کشورم و همچنین اعلام خطر     درباره یک جریان پیچیده در ساختار اداری کشور است که طی سه سال اخیر ، دقیقا در نقطه مقابل سخنان شما عمل کرده و می کند.

در اینجا فقط به موردی از موارد متعدد که اتفاقاً شخص جنابعالی در گزارش اول تلویزیونی به مردم در سال ۱۳۹۲ مطرح نمودید، اشاره می کنم و نکاتی را متذکر می شوم.

مجدداً یادآوری می کنم که هدف از نگارش این نامه ، صرفاً اصلاح گری است و الا پاسخ دادن به انبوه اتهامات بی اساس علیه دولت قبل ، نیازمند ساز و کاری دیگر و امکانات و فرصت مناسبی است.

و اما اصل مطلب :

حضرتعالی در اولین گزارش ۱۰۰ روزه پس از آغاز به کار دولت خود  به مردم ، اعداد و ارقام متفاوت و بعضاً مبهمی را مطرح فرموده اید که صرفاً به دو مورد مشخص از آنها می پردازم.

جنابعالی با بیان اینکه انبارهای ذخیره کالاهای کشور خالی است ، مشخصاً بر خالی بودن سیلوهای گندم  تاکید و اعلام کردید که ذخیره گندم در برخی مناطق کشور صرفاً برای سه روز بوده است !

به صراحت اعلام فرمودید که خزانه کشور خالی است و دولت بدهکار است . البته همکاران جنابعالی برای میزان بدهی ، اعداد متفاوتی را مطرح کرده اند. درباره این دو ادعا ، مطالب فراوانی وجود دارد. احتمال     می دهم که حضرتعالی تا کنون اطلاعات و آمار و گزارش های واقعی را دریافت کرده باشید ، لیکن یادآوری اطلاعات صحیح و اشاره به نکاتی پیرامون این واقعه ، خالی از لطف نیست و به خواست شما برای ریشه کنی بداخلاقی و دروغ نیز کمک می کند.

سازمان غله به طور هفتگی گزارش فعالیت خود را به ریاست جمهوری و دیگر نهادهای رسمی کشور ارائه می دهد. به موجب گزارش این مرجع قانونی که در هفته اول آغاز به کار رسمی جنابعالی ارائه گردید، حدود ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم (یعنی با توجه به سیاست های دولت وقت ، مصرف حدود ۷ ماه کشور) در سیلوها ذخیره وجود داشت و حدود ۲۰۰ هزار تن هم در جریان حمل به سیلوها بود. این در حالی بود که تحویل امور اجرایی کشور به دولت جدید با فصل خرید و ذخیره سازی گندم همزمان بود و کار انتقال گندم به سیلوها در برخی مناطق کشور نیز همچنان ادامه داشت و البته درزمان ادعای خالی بودن سیلوها (یعنی گزارش ۱۰۰ روزه) ، موجودی آنها ، از مقدار فوق بیشتر بوده است.

علاوه براین به تشخیص مسئولین دولت قبل و برای مدیریت آثار احتمالی تحریم های ظالمانه دشمنان ، کار خرید مقادیر قابل توجهی گندم انجام شده و مراحل نهایی خرید و انتقال به داخل کشور در جریان بوده است. همچنین میزان ذخیره دیگر کالاهای استراتژیک در انبارها بین ۳ تا ۹ ماه مصرف کشور بوده که اطلاعات آن نزد شرکت بازرگانی دولتی موجود است.

توجه دارید که علیرغم توسعه حجم سیلوها در دولت قبل به بیش از دو برابر ، در همه نقاط کشور سیلو برای ذخیره مصرف سال وجود ندارد و برخی مناطق ، سهمیه خود را به صورت روزانه ، هفتگی یا ماهانه دریافت می کنند.

علاوه بر این ، جریان خرید و انتقال کالاهای استراتژیک برای افزایش ذخیره تا حدود یک سال مصرف کشور ادامه داشته است. ملاحظه می فرمایید که این اطلاعات رسمی نه تنها با آمار ادعایی حضرتعالی هیچگونه تناسبی ندارد بلکه ادعای خالی بودن انبارها نیز یک دروغ بزرگ بوده است.

در باره خزانه خالی هم صرفنظر از تصور برخی از سیاسیون کشور که هنوز تصویری شبیه دوره قاجار از خزانه دارند ، باید به آمار و ارقام رسمی که مرتبا از سوی خزانه داری کل در اختیار مدیران ارشد کشور قرار می گیرد ، مراجعه نمود.

طبق گزارش رسمی خزانه داری کل که مرجع رسمی درآمد و هزینه کشور است ، در سال ۱۳۹۱ کل درامد کشور طی یک سال حدود ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که از این مقدار حدود ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و مابقی نیز برای سال ۱۳۹۲ ذخیره گردیده بود.

در سال ۱۳۹۱ حقوق و مطالبات کارمندان، به آنان پرداخت شده و خدمات تعهدی دولت ارائه گردیده و پروژه های عمرانی کشور فعال بوده است. اما در سال ۱۳۹۲ یعنی همان سالی که ادعا شد خزانه خالی است،  در هفته اول مسئولیت رسمی جنابعالی ، حدود دو هزار میلیارد تومان در خزانه وجود داشت و در طول سال ۱۳۹۲، درآمد دولت به حدود ۱۴۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و هزینه هم به همین مقدار بالغ شده است. یعنی درآمد دولت در سال ۹۲ نسبت به سال قبل از آن حدود ۴۲ درصد افزایش داشت که این نسبت از حیث بالا بودن نرخ افزایش ، طی سالهای پس از انقلاب ، از موارد استثنایی است.

البته این افزایش درآمد کمابیش در سالهای بعد نیز ادامه داشت به طوریکه در سال ۱۳۹۳ به حدود ۱۷۸ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۴ به ۲۰۲ هزار میلیارد تومان رسید.

بنده اینک در صدد بررسی آن نیستم که این درآمد هنگفت و بی سابقه چگونه حاصل شده ؟ و در کجا و چگونه خرج شده است ؟ ولی قدر مسلم این است که طبق گزارش های رسمی ، صرف بازپرداخت بدهی های ادعا شده از سوی جنابعالی و اعضای دولت یازدهم نشده است و البته بنده نیز در حال حاضر قصد ندارم به موضوع بدهی های ادعا شده بپردازم.

اینجانب در صدد تبیین و ضرورت اصلاح ریشه ای یک روند و یک جریان در کشور هستم. جریان و روندی که به خود اجازه می دهد در ارائه اطلاعات مهم و آن هم به رئیس دولت ، تا این اندازه دروغ گویی کند و آمار بی پایه و اساس را به گونه ای ارائه نماید که رئیس جمهور نیز در آستانه مذاکرات بسیار مهم و حساس هسته ای آن را باور کند و در ملاء عام ، همان آمار را اعلام نماید. آیا چنین رفتاری با شخص اول اجرایی کشور حاکی از نوعی فریب کاری نیست؟!

با اطمینان به اینکه جناب عالی قصد ریشه کن کردن دروغگویی و جعل و انتشار مطالب خلاف واقع را دارید، مشفقانه و متواضعانه پیشنهاد می کنم:

  • دستور فرمایید افراد و مجموعه هایی که آن آمار غیرواقعی را ساختند و در اختیار شما قرار دادند، به ملت معرفی و برای همیشه از نظام اداری کشور طرد گردند.
  • دستور فرمایید نسبت به بررسی تبعات ساخت و پرداخت این آمار دروغ و بزرگ در مذاکرات و تعهدات احتمالی که برای کشور بوجود آورده است ، اقدام بایسته معمول شود و نتیجه به مردم اعلام و در باره جبران آن برنامه ریزی گردد.
  • دستور فرمایید نسبت به بررسی تبعات این امر در اعتماد عمومی به دستگاههای دولتی و بویژه به آمارهای رسمی کشور اقدام و برای جبران آسیب های وارده برنامه ریزی شود.

اطمینان دارم که این اقدام شما به عنوان یک اقدام انقلابی ، خداپسندانه ، عملی اصلاح گرانه و موید سخنان ارزشمند شما در تکریم اخلاق مداری و مذمت دروغ پردازی و بی اخلاقی ، در تاریخ ایران ثبت خواهد شد و به عنوان الگویی برای دیگران قلمداد می گردد.

گمان ندارم زیاده خواهی باشد اگر توقع داشته باشم که دستور فرمایید شبکه و جریان رسانه ای حامی حضرتعالی با شنیدن خبر ارسال این نامه مشفقانه ، از شلیک توپ ها و موشک های تخریبی علیه اینجانب و دولت قبل خودداری نمایند.

 

دولت بهار


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=23471

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.