تاریخ ارسال : ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۵۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ناگفته‎هایی از مصیبت نفتکش سانچی؛ رمز رهایی چینی ها چه بود؟

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، هادی حق شناس  اضافه کرد: در این کشتی ۳۰ نفر ایرانی و دو نفر بنگلادشی بودند.
وی اظهار کرد: کشتی سانچی ۱۱۵ هزار تن میعانات گازی با درجه اشتعال منفی ۱۸ درجه سانتی گراد حمل می کرد که در برخورد با کشتی چینی یک یا دو مخزن ۲۰ هزار تنی منفجر گردید.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اضافه کرد: اطلاعات اولیه به سبب لطمه شدید نفتکش سانچی در مورد کارکنان آن ناامید کننده بود البته تا آخرین لحظه برای دست کم جابه جایی اجساد کوشش گردید اما به سبب ظرفیت آتش و گازهای سمی امکان این کار ایجاد نشد.

وی اضافه کرد: پس از برخورد دو کشتی و منفجر شدن نفتکش هیچ علامت و تقاضایی از سوی نفتکش سانچی نداشتیم و این نشان می داد بعد از منفجر شدن هیچکدام از کارکنان مجال تصویر العملی را نداشت.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: کشتی سانچی ساخت سال ۲۰۰۸ کره جنوبی به ابزار شرکت هیوندا بود و جدید ترین استانداردهای جهانی را داشت.

وی اظهار کرد: کارکنان کشتی کریستال پس از برخورد با نفتکش سانچی به آب می پرند و به ابزار قایق و بالگرد رهایی می یابند و کشتی چینی نیز که به موتور آن آسیبی وارد نشده بود به ساحل برده گردید.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اضافه کرد: ۹۰ درصد واردات و صادرات کشور و همه نفت و فرآورده های نفتی به ابزار کشتی حمل می شود.
حق شناس اظهار کرد: جعبه سیاه کشتی سانچی با حضور همه ذینفعان من جمله چین، هنگ کنگ، پاناما و ایران در چین باز و اطلاعات آن ارزیابی می شود.

معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: نتیجه ارزیابی ها برای بیمه ها و مالکان سانچی با اهمیت هست.
حق شناس اضافه کرد: نماینده ایران از کشتی چینی بازدید کرد اما مقام های این کشور اذن گفت و گو با کارکنان آن کشتی را ندادند در حالتی که باید با کارکنان کشتی کریستال نیز گفت و گو کنیم.
وی منطقه سانحه را منطقه پرتردد برای کشتی ها اعلام و اضافه کرد: به صورت قطع نمی شود اظهار کرد چرا این دو کشتی با یکدیگر برخورد کردند و باید جعبه سیاه ارزیابی شود.
معاون سازمان بندرهای و دریانوردی اظهار کرد: منطقه برخورد بخشی از نقاط کور راداری نیز نبود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83339

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.