تاریخ ارسال : ۰۸ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۲۱:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ناگفته های سردار کوثری از فتنه ۸۸

سردار کوثری نماینده مردم شریف تهران، ری، اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در خصوص فتنه سال ۱۳۸۸ مطالب تازه ای را در گفتگو با شلمچه نیوز بازگو کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: جریان فتنه ۸۸ واقعا اگر تدابیر حضرت آقا و بسیجیان ما نبود مگر می شد کنترل کرد. یک فتنه ای بسیار سنگین بود.

من صراحتأ می گویم که در جلسه کمیسیون امنیت ملی، هم اصلاح طلبان می آمدند و هم فتنه گران می آمدند و پیگیری می کردند. تعداد کشته ها ابتدا ۶۹ نفر اعلام کرده بودند و ما گفتیم لیست بدهید و این لیست هم اسم دارد و مشخصات را می شود پیدا کرد. لیستی داده بودند و در آن اسمی را نوشتند مثلا علی. گفتیم کدام علی؟ فامیلی اش چیه؟ مشخصات دیگری ندادند. بعد از چند روز لیست دیگری دادند و ۷۲ نفر را اعلام کرده بودند و مثلا و این کشته ها را به ۷۲ شهید کربلا پیوند دهند و مظلوم نمایی کنند!

index

در همان ۸ ماه جریان فتنه سعی کردیم از دماغ هیچ کسی چه فتنه گر و چه بسیجیان خونی بیرون نیاید و ود کل ۳۹ کشته داده شد و از این تعداد حدود ۱۲-۱۳ نفرشان فتنه گر و ۱۲-۱۳ نفرشان هم بسیجیان ما و تعدادی هم مردم عادی کشته شدند.

ما بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری که در ۲۹ خرداد در نمازجمعه ایراد فرمودند. جلسه گذاشتیم با هیأت رییسه مجلس که با آنها صحبت کنیم. اولین نفر با محسن رضایی صحبت کردیم و دومین نفر میرحسین موسوی بود و سومین نفر آقای هاشمی و نفر آخر هم کروبی بود.

به آقای موسوی گفتیم حرف حساب شما چیه؟ مگر آقا نفرمودند باید از راه قانونی پیگیری کنید؟ چرا قانونی پیگیری نمی کنید؟ گفت من نه شورای نگهبان را قبول دارم و نه وزارت کشور را!

گفتم آقای موسوی مگر ما در کشور آدمایی را نداریم که نظام را قبول ندارند؟ ولی دارند زندگی می کنند و ما هم می دانیم ولی کاری ندارند و زندگی می کنند. شما قرار بود نفر دوم کشور شوید یعنی اگر وزارت کشور و شورای نگهبان شما را تأیید نمی کردند شما نمی توانستید کاندید شوید قبلش می آمدید می گفتید من نظام را قبول ندارم و کاندید هم نمی شدید.

۲۸۳۴۷۷۱_۶۵۶

به موسوی گفتم شما وقتی که در ۲۵ خرداد به خیابان رفته بودید خلاف کردید چون مجوز نداشتید. گفت من رفتم آرام کنم. گفتم درست اما چرا بعدش به پایگاه بسیج حمله کردند؟ اگر بچه های بسیج در همان پایگاه خیابان آزادی مقاومت نمی کردند و این مقاومت آنها باعث گردید ۷ شهید هم بدهند و اگر بسیجیان ما ایستادگی نمی کردند و اسلحه های پایگاه بسیج که حدود ۳۰۰ قبضه بود، بیرون می آمد و به دست دوستان شما می افتاد و درگیری بین دو طرف روی می داد، چه اتفاقی می افتاد؟

ما در آن جلسه  ۵ نفر بودیم و حدود یکساعت و ۴۵ دقیقه با هم بخث کردیم و در نهایت موسوی گفت: اگر ۱۳ میلیونی که به من رأی دادند و بیایند بگویند تقلبی نشده باز هم می گویم تقلب شده و قانع نخواهم شد!

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8222

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.