تاریخ ارسال : ۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ساعت : ۲۳:۳۸ 1 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ناگفته های یوسف قاسمی گولک نماینده سابق لاهیجان و سیاهکل

نماینده لاهیجان و سیاهکل در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی برای نخستین بار به بیان ناگفته‌هایی از دوره قبل و پس از مسئولیت خود پرداخت.

به گزارش شلمچه نیوز،  یوسف قاسمی گولک در گفت‌وگوی گفت: حاشیه‌های ایجاد شده در اطراف ما باعث شد تا برخی از آن فضا سوء استفاده کنند و همه تلاش‌شان را بر شدت این حاشیه‌ها بگذارند؛ چرا که ما نه مشکل اقتصادی داشتیم و نه مشکل دیگر و زندگی ما هم شفاف بود. ولی آن‌هایی که از وحدت مردم و سیاهکلی‌ها احساس خطر می‌کردند، همه حرف‌شان این شد که فرد دیگری برای او تصمیم می‌گیرد! این حرف را زدند تا بخواهند فضای دوستی و همدلی به‌وجود آمده را خراب کنند؛ گرچه برخی از دوستان‌مان نیز در به‌وجود آمدن این فضا به رقیب کمک کردند!
وی تصریح کرد: من اصولگرا نیستم؛ چرا که هیچ‌گاه نظامی‌ها در دایره و قید و بند حزب و جناح قرار نمی‌گیرند و برای ما حفظ نظام و ولایت از همه مهم‌تر است.
نماینده لاهیجان و سیاهکل در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سئوالی درباره عدم همکاری با برخی از مدیران در دو شهرستان گفت: هنوز هم از تغییر مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری لاهیجان (مرتضی پیله‌ور جاوید) ناراحتم و فرصتی نشد تا از او دلجویی کنم. ولی برای این تغییر، برخی در لاهیجان آمدند و گفتند که ما نمی‌توانیم با او در حوزه مدیریت شهری کار کنیم! اما درست بعد از تغییر او آمدند و شلوغ کردند که چرا فلانی رفت؟!
قاسمی گولک با اشاره به این‌که برخی از همان‌ها آمدند و گفتند که دکتر مهدوی جو دانشگاه را خراب کرده است، افزود: من بنایم بر تغییر دکتر مهدوی نبود، ولی خود او نیز به این شرایط کمک کرد. اما بعد از تغییر، همان‌ها گفتند: چرا رئیس دانشگاه تغییر کرد؟!
وی اضافه کرد: در فرمانداری لاهیجان به رئیس اداره تربیت بدنی گفتم که در مورد وضعیت ورزش و زیرساخت‌ها توضیح دهید که او با یک لحنی که گویا هیچ‌کس را قبول ندارم، از پاسخ دادن طفره رفت که فرماندار هم از این برخورد ناراحت شد و من همان‌جا گفتم که حتماً تو را تغییر می‌دهم. ضمن آن‌که عده‌ای، نامه‌ای به استان و جاهای دیگر زده بودند که فلانی رئیس نباشد!

مشاور سابق وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این‌که الآن وظیفه ما ایجاد وحدت در بین دوستان است، خاطرنشان کرد: اگر هم اشتباهی در دوران نمایندگی شده بود، به‌خاطر حاشیه‌هایی بود که باعث رنجش دوستان شد. از این‌رو طی این هفته و هفته‌های گذشته نزد برخی از آنان رفتم و از آنان دلجویی کردم؛ ولی همه می‌خواهند که برای توسعه لاهیجان و سیاهکل و گیلان و استفاده از سرمایه‌های انسانی این دو شهرستان در استان و تهران و بلکه ایران با هم همدلی داشته باشیم.
قاسمی گولک به بیان خاطره‌ای از مذاکرات در صحن مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: وقتی با دو تن از نمایندگان اصفهان (کامران و فولادگر) در مورد اصل ۴۴ بحث می‌کردیم، در جایی به آقای فولادگر گفتم: این‌جا شما باید از ما دفاع کنید که وی گفت: از این‌جا به بعد به‌خاطر اصفهانی بودن نمی‌توانم، چون هر دوی ما اصفهانی هستیم.
وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو اظهار کرد: این کار جدیدی که توسط دوستان در سیاهکل و لاهیجان درحال انجام است، باید سال‌ها پیش شروع می‌شد؛ ولی متأسفانه هیچ‌گاه نشده است که از سرمایه‌های انسانی در تهران و استان حمایت شود و همیشه درحال گفتن دشمن و معاند و … هستند؛ درحالی که در صورت تحقق این فضای دوستی به‌وجود آمده، همه باید به همدیگر کمک کنیم.
نماینده لاهیجان و سیاهکل در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در زمان نمایندگی هیچ وقت از جانب رقبا پیشنهادی مبنی بر کمک به دو شهرستان نشد و حتی یک بار هم کسی به ما نگفت که آماده کمک، نه به ما، بلکه به لاهیجان و سیاهکل است!
قاسمی گولک در پاسخ به این سئوال که آیا شما هم درخواستی مبنی بر کمک به رقبا دادید یا نه، افزود: وقتی بیشترین حاشیه را در حال ایجاد و دامن زدن بودند، چگونه باید درخواست کمک می‌دادم؟!
وی در ادامه این گفت‌وگو درخصوص جریان گفت‌وگوی خود با معاون اول وقت رئیس جمهور (محمدرضا رحیمی) درباره معاون وقت امور مجلس وزارت صنایع و معادن (ایرج ندیمی) گفت: همواره در آن زمان و قبل از جوسازی‌ها از ابوذر ندیمی دفاع کردم. آن‌جا که وقتی او در ادامه سخنان احمدی‌نژاد گفت که “مجلس در رأس امور نیست” و نماینده سراب به تندی با وی در مجلس برخورد کرد، به نماینده سراب گفتم حق ندارد که در مورد یک گیلانی این‌گونه حرف بزند.
مشاور سابق وزیر امور اقتصادی و دارایی در بخش دیگر این گفت‌وگو یادآور شد: بیشترین انتقادها، کامنت‌ها و یادداشت‌ها علیه من نوشته شد، ولی هیچ‌گاه از هیچ‌کس شکایت نکردم و حتی یک بار به شما هم گفتم که بیاییم در تهران با همدیگر به دو شهرستان کمک کنیم؛ حتی اگر اختلاف داشته باشیم!
قاسمی گولک از رئیس سابق سازمان چای کشور به‌عنوان یک دوست و رقیب خوب یاد کرد و افزود: علی محرر علی‌رغم این‌که رقیب من بود، ولی از او به‌عنوان رئیس سازمان چای حمایت و دفاع کردم. گرچه در دوره گذشته از من حمایت نکرد، ولی این باعث نمی‌شود که بگویم محرر چون رقیب من بود، نباید رئیس سازمان چای شود یا هر پست دیگری بگیرد!
وی در پایان این گفت‌وگو تصریح کرد: شاید در انتخابات این دوره از حوزه انتخابیه لاهیجان و سیاهکل کاندیدا نشود، ولی به دوستانی که درحال ایجاد وحدت در لاهیجان و سیاهکل در برابر بی‌اخلاقی‌ها و ناهنجاری‌ها هستند، کمک خواهم کرد.

تهیه و تنطیم؛ حمید خوش سیرت

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=1103

 • پوریا ۱۳۹۴-۰۷-۰۴ - ۱۵:۰۹ - پاسخ دادن

  قابل توجه مردم محترم و شریف لاهیجان و سیاهکل
  صادقانه:
  من یه تهرانی ام
  بواسطه کارم که خبرنگاری بود زیاد میرفتم مجلس
  خدا میدونه که این مرد صادقانه واسه شهرش تلاش میکرد.
  علیرغم کارشکنی هائیکه خیلی ها انجام میدادن.
  حیف که ما مردم اختیار عقلمون دست چشممونه.

 • دیدگاه شما

  معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.