تاریخ ارسال : ۱۰ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نبود منابع مالی سینما را به سمت سفارشی سازی سوق می دهد

تاپ صبح*** متاسفانه شاهد نگاه‌های کوچه بازاری در سینما هستیم/ سینما برای نجاتش به گیشه پناه آورد چون...مجید میرفخرایی طراح صحنه و لباس باسابقه سینما و تلویزیون در خصوص پررنگ تر شدن تولید آثار شبه کمدی و سفارشی سازی طی چند سال اخیر در سینما به خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: از زمانی که کمک‌های مالی فارابی برای فیلمسازی به حداقل رسید سینما برای نجات خودش به گیشه پناه آورد و همین باعث شد که فیلم‌های کم‌خرج با سوژه‌های سبک در سینما جا باز کنند و تهیه‌کنندگان برای منفعت به کارهای ساده رو آورند تا سریع‌تر به سود برسند که نتیجه آن این شد که فیلم های سبک کمدی و آپارتمانی به طور گسترده‌ای شکل گرفت.

وی افزود: اکنون بعد فرهنگی سینما کم‌رنگ شده و فیلم‌های شبه کمدی و آپارتمانی رشد پیدا کرده است و فیلمسازان  معیار خود را گیشه قرار داده اند نه سوژه و فیلم خوب.

وی ادامه داد: اینجاست که به صنعت سینما کم توجهی می‌شود و کارگردانان و عوامل خوب سینمای ما بیکار می‌شوند و بودجه‌ها به جای ساخت فیلم در جشنواره‌های رنگارنگ صرف می‌شود در نتیجه برداشت غلطی از عملکرد سینما در غرب شکل می‌گیرد و بارتاب آن را در سریال‌های سوپرمارکتی می‌بینیم. 

وی درباره راه حل برون رفت از این جریان چنین بیان کرد: باید نوع نگاه به سینما تغییر یابد و بدانیم فیلم فرهنگی خوب هم می‌تواند فروش داشته باشد چنانکه ما شاهد فروش بالای فیلم «هامون» و یا فیلم «شیر سنگی» و امثال آنها در برهه‌های مختلف زمانی بوده‌ایم.

میرفخرایی خاطرنشان کرد: متاسفانه کسانی به این صنعت راه یافته‌اند که کوچه بازاری فکر می‌کنند و همین امر باعث‌ شده سینمای ما سیر نزولی در پیش گیرد.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68018

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.