تاریخ ارسال : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت : ۲۱:۲۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نتایج هفته بیست و ششم لیگ دسته یک کشور+ جدول

پیکان تهران با گل دیرهنگامی که در دیدار با تیم پاس همدان به ثمر رساند دو هفته مانده به پایان بازی ها قفل دروازه لیک برتر را به روی خود گشود و در ورزشگاه شهدای شهر قدس جشن صعود برپا کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، پیکان تهران که برای مسجل شدن حضورش در لیگ برتر ۲ امتیاز از سه بازی باقیمانده اش نیاز داشت عصر امروز در ورزشگاه شهدای شهر قدس و در دیدار با پاس همدان با گلی که عباس محمد رضایی در دقایق پایانی بازی درون دروازه پاس جای داد ۳ امتیاز طلایی کسب کرد تا صعود زودهنگامش به لیگ برتر را جشن بگیرد. ماشین سازی تبریز در دیدار با گیتی پسند ضمن ارایه بازی محتاطانه با نتیجه مساوی بدون گل متوقف شد تا با ۶۰ امتیاز در رده دوم باقی بماند. نفت آبادان که هفته های متوالی در پی به دست آوردن جایگاه سوم بود بالاخره در آخرین هفته های لیگ به آرزویش رسید. برزیلی ها در دیدار با شهرداری اردبیل با انجام بازی تهاجمی ۰-۵ به پیروزی رسیده و به رده سوم جدول صعود کردند. تیم فجر سپاسی که تا قبل از شروع بازی ها در رده سوم جای داشت با شکست برابر فولاد یزد به رده چهارم سقوط کرد. در حساس ترین مسابقه هفته که بین تیم های خونه به خونه بابل و مس کرمان در بابل برگزار شد دو تیم به تساوی ۲-۲ رسیدند. مس رفسنجان یکی دیگر از مدعیان صعود به لیگ برتر در دیدار با پارسه متوقف شد تا در همان رده ششم باقی بماند. دیدار تیم های گل گهر با نساجی ۱-۱ تمام شد. آلومینیوم اراک در دیداری پرگل داماش را با حساب ۳-۴ شکست داد تا امید رشتی ها برای بقاء در لیگ دسته اول کمرنگ شود. آلومینیوم هرمزگان که از چند هفته قبل راهی دسته دوم شده بود در دیدار با نفت مسجد سلیمان ۰-۲ برنده شد. برد و باختی که نقشی در سرنوشت دو تیم نداشت. خیبر خرم آباد هم در دیدار با ایران جوان ۱-۲ به پیروزی رسید.
با نتایج ثبت شده در هفته سی و ششم ، صعود پیکان به لیگ برتر مسجل شد. در حالیکه دو هفته دیگر لیگ دسته اول به پایان می رسد ۶ تیم ماشین سازی ، نفت آبادان ، فجر سپاسی ، خونه به خونه ، مس رفسنجان و مس کرمان باید برای کسب دو سهمیه دیگر بجنگند. البته در این بین شانس تیم ماشین سازی بیش از ۵ تیم دیگر است و پس از آنها نفت آبادان شانس بیشتری برای لیگ برتری شدن دارد. اما جنگ تیم های ته جدولی برای بقاء در دسته اول هم به بازی های دو هفته آینده گره خورد تا تنوره لیگ یک تا روز آخر داغ بماند.

پیکان تهران ۱ –  پاس همدان صفر ؛ جشن صعود

گل : عباس محمدرضایی (۸۵)

پیکان تهران که تا دقایق پایانی مسابقه با پاس در حسرت برد و برپایی جشن صعود زودهنگام به لیگ برتر می سوخت در دقیقه ۸۵ با گل عباس محمدرضایی به آرزویش رسید و تا با شکست دادن تیم پاس دو هفته قبل از پایان رقابت ها راهی لیگ برتر شود. پاس که تلاش زیادی برای کسب حداقل امتیاز از تهران داشت با این شکست به رده هفدهم سقوط کرد و با دست خالی روانه همدان شد.
نتیجه دیدار رفت : پاس همدان صفر – پیکان تهران صفر

***

ماشین ساری تبریز صفر – گیتی پسند اصفهان صفر ؛  اصفهانی ها مانع شادی تبریزی ها شدند
ماشین سازی تبریز که در صورت شکست دادن گیتی پسند ۶۲ امتیازی شده و تا حدود زیادی به لیگ برتر نزدیک می شد در تبریز برابر گیتی پسند  متوقف شد تا سریال ناکامی تیم های تبریزی برابر تیم های اصفهانی ادامه دار شود. سال قبل هم سپاهان در آخرین هفته رقابت های لیگ برتر مانع قهرمانی تراکتور سازی شده بود.
نتیجه دیدار رفت : گیتی پسند اصفهان  ۲- ماشین سازی تبریز ۱

***

فولاد یزد ۱ –  فجر سپاسی شیراز صفر؛  سقوط فجر
گل : حمید غلامی (۶۸)
تیم فجر سپاسی که تا قبل از رویارویی با فولاد در جایگاه سوم قرار داشت با تحمل شکست برابر یزدی ها یک پله سقوط کرد تا امیدهایش برای صعود به لیگ برتر کمرنگ شود اما بر خلاف فجر ، یزدی ها با این برد به بقاء در لیگ امیدوارتر از همیشه شدند.

نتیجه دیدار رفت : فجر سپاسی شیراز ۱ – فولاد یزد ۱

***
نفت آبادان ۵ –  شهرداری اردبیل صفر ؛ آتش بازی نفت برای سومی
گل ها : امیر ذلیکانی (۳۴ و ۳۶) ، امین متوسل زاده (۴۸ و ۱+۹۰) و میلاد جهانی (۷۹)

نفت آبادان که از ابتدای دور برگشت با جذب نادر دست نشان اسب خود را برای لیگ برتری شدن زین کرده بود بالاخره پس از ۳۶ هفته به رده سوم جدول صعود کرد تا موقتاً یکی از سه سهمیه لیگ برتر را در جیبش بگذارد. نفتی ها در دیدار با تیم سختکوش و دونده شهرداری که با بازی دفاعی در پی کسب یک امتیاز بودند در همان نیمه اول و با دو گلی که ذلیکانی ؛ مهاجم تکنیکی شان به ثمر رساندکار شهرداری را تمام کردند. برزیلی ها برای اینکه در روز پایانی لیگ نفت برای صعود به لیگ برتر اسیر تفاضل گل نشوند نیمه دوم را هم با شیوه ایی تهاجمی به میدان آمدند و سه بار دیگر دروازه شهرداری را باز کردند تا با یک برد شیرین و پرپل به رده سوم صعود کنند. شهرداری با این شکست یک پله در جدول سقوط کرده و در رده شانزدهم جای گرفت.

نتیجه دیدار رفت : شهرداری اردبیل ۴ – نفت آبادان ۱

***

خونه به خونه بابل ۲–  مس کرمان ۲ ؛  توقف خانگی جادوگر

گل ها : روح اله باقری (۴۲) و علیرضا نظیف کار (۷۶ – پنالتی) برای خونه به خونه – علی یونسی (۵۷) و فرزاد حسین خانی (۸۱) برای مس کرمان

دیدار حساس و دیدنی تیم های خونه به خونه و مس کرمان با توقف خانگی خونه به خونه به پایان رسید تا هر دو تیم به واسطه این تساوی کارشان برای صعود به لیگ برتر سخت تر از قبل شود. حضور اکبر میثاقیان ؛ مربی اخراجی خونه به خونه روی نیمکت مس یکی از دلایل حساس شدن دیدار دو مدعی لیگ شده بود. خونه به خونه که غالبا در نیمه اول گلی به ثمر نمی رساند در آخرین دقایق بازی با ضربه زیبای باقری که روی اشتباه مشترک مدافعان و دروازه بان مس درون دروازه مس جای گرفت به گل رسید تا نیمه اول ۰-۱ به پایان برسد. در نیمه دوم مس خیلی زود گل خورده را جبران کرد تا بازی مساوی ادامه یابد. اما جا ماندن مدافعان مس و متعاقب آن خطای دروازه بان کرمانی ها خونه به خونه را صاحب ضربه پنالتی کرد تا نظیف کار برای بار دوم خونه به خونه را پیش بیاندازد. در حالیکه کادر فنی بابلی ها و به ویژه علی کریمی که در جایگاه بازی را تماشا می کرد خودشان را برای شادی پیروزی آماده می کردند فرزاد حسین خانی ؛ کاپیتان با سابقه کرمانی ها درواز خونه به خونه را گشود تا میزبان در حسرت برد باقی بماند.

نتیجه دیدار رفت : مس کرمان صفر – خونه به خونه بابل صفر

***

مس رفسنجان صفر –  پارسه تهران صفر ؛  ترس بلای جان مس شد
در روزیکه مس رفسنجان می توانست با پیروزی خانگی برابر پارسه تا رده چهارم جدول صعود کند ، ترس از بازی تهاجمی و ارایه بازی محتاطانه مقابل میهمان تهرانی اش متوقف شد تا با از دست دادن ۲ امتیاز طلایی که قطعاً در روز پایانی بازی ها  ارزش آن مشخص خواهد شد در همان رده ششم باقی ماند.

نتیجه دیدار رفت : پارسه تهران ۱ – مس رفسنجان ۲

***

آلومینیوم هرمزگان (۲۰) –  نفت مسجد سلیمان (۹)  ؛ برد بی ارزش
گل ها : حکیم حزبایی پور (۲۴) و آرش عبدلی (۷۶)
در دیداری که برد و باخت برای دو تیم اهمیت نداشت تیم آلومینیوم موفق شد نفت را با دو گل شکست بدهد تا لیگ را که با شکست خانگی شروع کرده بود با برد خانگی به پایان بیرد.

نتیجه دیدار رفت : نفت مسجد سلیمان ۱ – آلومینیوم هرمزگان ۱

***
گل گهر سیرجان (۱۳) –  نساجی مازندران (۸) ؛ ادامه دلهره سقوط

گل ها : امیر رفعتی (۷۷ – پنالتی) برای گل گهر – حسین امامیان (۵) برای نساجی

گل گهر سیرجان در صورتیکه می توانست در خانه نساجی را شکست بدهد ۴۵ امتیازی می شد و خیالش از بقاء در دسته یک آسوده می شد اما توقف برابر نساجی باعث شد تا این تیم  ۴۳ امتیازی شده و همچنان دلهره سقوط به دسته دوم را داشته باشد. سیرجانی ها برای اینکه در لیگ یک ماندگار شوند باید از دو بازی پیش رو ۲ امتیاز کسب کنند.

نتیجه دیدار رفت :  نساجی مازندران ۳ – گل گهر سیرجان ۲

***

خیبر خرم آباد ۲ –  ایران جوان بوشهر ۱ ؛ برنده و بازنده ماندنی شدند
گل ها : یاسر درویشی (۸) و شهاب دارایی (۱۳) برای خیبر – سلمان بحرانی (۴۵) برای ایران جوان

خیبر خرم آباد با شکست دادن ایرن جوان و کسب سه امتیاز دیگر ۴۶ امتیازی شد تا دو بازی باقیمانده برایش تشریفاتی باشد. با توجه به شکست و توقف تیم های ته جدولی ، ایران جوان هم به رغم این شکست در دسته یک باقی ماند و در دو هفته آینده بازی هایش حکم تشریفات خواهد داشت.

نتیجه دیدار رفت : ایران جوان بوشهر صفر –  خیبر خرم آباد ۳

***

آلومینیوم اراک (۱۱) –  داماش گیلان (۱۹) ؛ داماش در سراشیبی سقوط
گل ها : وحید جعفری (۲۹) ، ابوالفضل قربانی (۶۶) و رضا سلیمانی (۷۳ . ۸۹) برای آلومینیوم اراک – میلاد قربان زاده (۳۲) ، حمید خدابنده لو (۵۱) و هادی سهرابی (۹۰) برای داماش

داماش گیلان که برای ادامه حیات در دسته اول نیاز مبرمی به سه امتیاز بازی با آلومینیوم داشت تا دقیقه ۶۶ مسابقه با نتیجه ۱-۲ از میزبان خود پیش بود اما اشتباه مدافعان این تیم در مهار نعمتی باعث شد تا با ارسال های این بازیکن دروازه اش ۴ بار باز شده و با شکست راهی رشت شود. کار داماشی ها برای ماندن در لیگ یک با این شکست بیش از پیش سخت شد.
نتیجه دیدار رفت : داماش گیلان ۱ – آلومینیوم اراک ۱

ورزش۳

جدول دسته یک (۹۴-۹۵) – لیگ آزادگان

دسته یک لیگ آزادگان
تیم بازیها برد مساوی باخت گل زده گل خورده تفاضل گل امتیاز
۱ پیکان ۳۶ ۱۷ ۱۵ ۴ ۴۷ ۲۷ ۲۰ ۶۶
۲ ماشین‌سازی‌تبریز ۳۶ ۱۵ ۱۵ ۶ ۵۰ ۳۴ ۱۶ ۶۰
۳ نفت آبادان ۳۶ ۱۵ ۱۳ ۸ ۴۹ ۳۷ ۱۲ ۵۸
۴ فجر سپاسی ۳۶ ۱۵ ۱۲ ۹ ۳۷ ۲۶ ۱۱ ۵۷
۵ خونه به خونه ۳۶ ۱۴ ۱۴ ۸ ۳۵ ۳۰ ۵ ۵۶
۶ مس رفسنجان ۳۶ ۱۳ ۱۶ ۷ ۴۱ ۳۲ ۹ ۵۵
۷ مس کرمان ۳۶ ۱۴ ۱۳ ۹ ۳۵ ۲۸ ۷ ۵۵
۸ نساجی مازندران ۳۶ ۱۳ ۱۱ ۱۲ ۳۷ ۳۷ ۰ ۵۰
۹ آلومینیوم اراک ۳۶ ۹ ۲۰ ۷ ۴۴ ۳۸ ۶ ۴۷
۱۰ نفت‌ م.سلیمان ۳۶ ۱۰ ۱۷ ۹ ۳۷ ۳۶ ۱ ۴۷
۱۱ خیبر خرم‌آباد ۳۶ ۱۱ ۱۳ ۱۲ ۴۰ ۴۳ ۴۶
۱۲ ایران جوان بوشهر ۳۶ ۱۱ ۱۲ ۱۳ ۴۰ ۵۰ -۱۰ ۴۵
۱۳ گل گهرسیرجان ۳۶ ۸ ۱۹ ۹ ۳۲ ۳۳ ۴۳
۱۴ پارسه تهران ۳۶ ۸ ۱۶ ۱۲ ۴۲ ۴۵ ۴۰
۱۵ گیتی پسند ۳۶ ۸ ۱۵ ۱۳ ۲۶ ۳۷ -۱۱ ۳۹
۱۶ شهرداری اردبیل ۳۶ ۹ ۱۱ ۱۶ ۳۹ ۴۵ ۳۸
۱۷ فولاد یزد ۳۶ ۸ ۱۴ ۱۴ ۲۹ ۳۸ ۳۸
۱۸ پاس ۳۶ ۸ ۱۲ ۱۶ ۳۰ ۳۹ ۳۶
۱۹ داماش گیلان ۳۶ ۸ ۱۱ ۱۷ ۲۸ ۴۲ -۱۴ ۳۵
۲۰ آلومینیوم هرمزگان ۳۶ ۵ ۱۳ ۱۸ ۲۸ ۴۹ -۲۱ ۲۸

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=15942

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.