تاریخ ارسال : ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۵:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نتیجه نادیده گرفتن دلسوزی‌ها/ معاوضه نقض برجام با یک بیانیه مطبوعاتی!

گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو؛ مسئولان برجام ایران در نشست کمیسیون مشترک برجام برای پیگیری نقض_برجام از سوی آمریکا به یک بیانیه مطبوعاتی رضایت دادند!جلسه کمیسیون مشترک برجام به ریاست هلگا اشمیت به درخواست ایران برای بررسی شکایت ایران از نقض برجام امروز تشکیل و به یک بیانیه مطبوعاتی اکتفا شد!

 این بیانیه هیچ چیز را درست نمی کند، چون آمریکایی ها نپذیرفتند که برجام را نقض کرده اند.حالا تکلیف چیست و گام بعدی کدام است؟! واقعیت این است که هیچ گام دیگری برای ایران وجود ندارد!

 

 براساس متن برجام (بندهای ۳۶ و ۳۷) و متن قطعنامه ۲۲۳۱ (بندهای ۱۱ و ۱۲)، پافشاری ایران بر شکایت خود باعث ارجاع شکایت به شورای امنیت سازمان ملل (پس از پانزده روز) خواهد شد که ۳۰ روز پس از آن، قطعنامه ۲۲۳۱ به طور خودکار لغو و شش قطعنامه تعلیق شده شورای امنیت و تحریم های آن باز خواهد گشت. علاوه بر این، از آنجا که پایه حقوقی تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا نیز قطعنامه های پیشین شورای امنیت است، پس از لغو خودکار قطعنامه ۲۲۳۱ باید منتظر بازگشت اندک تحریم های تعلیق شده اتحادیه اروپا و آمریکا هم باشیم … پس علی القاعده تیم برجام ایران از ادامه پیگیری صرف نظر خواهد کرد.

این در حالیست که ما امکان بازگشت نداریم، قلب راکتور اراک پر از بتنی است که دیگر کنده نمی شود و اورانیوم و آب سنگین خارج شده از کشور هرگز باز نمی گردد و سانتریفیوژهای ویران شده در حین جمع آوری قابل بهره برداری نیستند . این دقیقا یعنی  خسارت محض

(متن بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام در تصویر پایین )

 

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=37333

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.