تاریخ ارسال : ۱۲ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۳:۲۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نتیجه ی اسلام منهای ولایت بوجود آمدن داعش و قدرت گرفتن وهابیت است

محقق و اندیشمند جوان شیعه در سخنرانی هفتمین اجلاس بین المللی دکترین جهانی غدیر: منشاء تحریف اسلام، غربت مقام شامخ ولایت است.

به گزارش شلمچه نیوز، حجت الاسلام والمسلمین شیخ محمد امیری سوادکوهی از محققان و اندیشمندان و متفکران جوان شیعه در سخنانی مهم  در هفتمین اجلاسیه بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر و بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام که با حضور صدها اندیشمند، صاحب نظر، دانشمند و متفکر شیعه و سنی در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تهران برگزار شد، تحریف اسلام در عصر حاضر را بخاطر غربت مقام شامخ ولایت دانست و افزود:  نتیجه ی اسلام منهای ولایت بوجود آمدن داعش و قدرت گرفتن وهابیت است و تاریخ خود گواه غربت امیرالمؤمنین علی علیه السلام در زمان های مختلف است.

۲

مؤلف کتاب اتمام حجت در ادامه با بررسی نقش مهم اندیشمندان و دانشمندان جهان اسلام خطاب به متفکران و متفکران حاضر در مجلس گفت:  مسئولیت علما و نخبگان و اندیشمندان در جریان معرفی حقیقت اسلام و قرآن بسیار مهم است و می بایست محققین از مقایسه کردن خورشید عالمتاب ولایت با خفاشان تاریخ و دشمنان امیرالمؤمنین علی علیه السلام بپرهیزند و  قرآن ناطق را در کلام الله ناطق بیابند و از حقیقت دین فاصله نگیرند.

این محقق شهیر افزود: معاویه و معاویه صفت های عصر ما می خواهند تحریف اسلام را که پس از شهادت رسول خاتم به وقوع پیوسته ، برجسته کنند و این وظیفه ی بزرگان و اندیمندان جهان است که بتوانند با هوشیاری کامل در مقابل تفرقه افکنی عوامل وهابیت در دنیای اسلام بایستند و چهره نورانی اسلام ناب محمدی را در عصر تاریک غیبت موعود امم به جهانیان معرفی نمایند.

این محقق برجسته در خاتمه تاکید کرد: دهه فرخنده ی غدیر بدستان با کفایت حضرت آیت الله علامه نظری خادم الشریعه تأسیس گشت تا جهانیان بتوانند جرعه ای از دریای زلال فضائل ومناقب مولای متقیات امیرمؤمنان حضرت علی علیه السلام بهره ای ببرند و زحمات این عالم خدوم و مجاهد نستوه در تاریخ جهان اسلام فراموش شدنی نیست.

۱

شایان ذکر است مقاله علمی این محقق برجسته ، بعنوان مقاله ی اول در قسمت پیشگفتار کتاب مجموعه مقالات هفتمین کنگره بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر  درج و چاپ شده است و علاقمندان می توانند با مراجعه به ستاد دهه غدیر کشور کتاب در آسمان غدیر (مجموعه مقالات هفتمین کنگره بین المللی دکترین جهانی دهه غدیر)که مقالات برگزیده ی این اجلاسیه مهم را جمع آوری نموده  تهیه نمایند.

این اجلاسیه که بزرگترین رویداد فرهنگی جهان اسلام بشمار می آید و رونمایی کتاب معرفه الحجه اثر نفیس بنیانگذار دهه فرخنده غدیر حضرت آیت الله نظری خادم الشریعه به پایان رسید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26392

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.