تاریخ ارسال : ۱۳ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۶:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نخبه کشتی که همه رقبا را به سرعت ضربه فنی می کند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، قبل از حسن یزدانی تصور می کردیم کشتی ۶ دقیقه هست اما او برگ تازه ای رو کرده و ایرانی ها را بد عادت کرده. اصلا حوصله ندارد و همه چیز روی تشک برایش فوری اتفاق می افتد. با زبان کشتی با همه دنیا سخن می گوید و آنقدر فوری و خشن هست که نگاه ها را متمرکز خودش کرده. از ضربه فنی سالاتسه تا جیمز گرین و والی اف. یادمان نمی رود آن گزارشگری را که بعد از قهرمانی یزدانی روی آنتن اظهار کرد: خوش به حال مادرت که چنین پسری دارد.

برخی از کشتی هایی که یزدانی در کوتاه ترین زمان ممکن موفق به شکست دادن حریفانش شده را با هم مرور می کنیم. کشتی هایی که موجب شده تا مکررا مربیان حریفان یزدانی سری به نشانه افسوس تکان بدهند و از دلاور ایرانی به عنوان یک اعجوبه یاد کنند.

تلاشادزه از گرجستان( ۵۲ ثانیه)

یکی از کشتی های به یاد ماندنی یزدانی به مسابقات جام جهانی برمی گردد. جایی که این کشتی گیر موفق شد تلاشادزه گرجستانی را زیر یک دقیقه مغلوب کند.

آسانگه کاستلی از هائیتی( ۵۹ ثانیه)

یزدانی در مسابقات وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۶ ریو در دیدار نخست خود در فاز یک هشتم پایانی آسانگه کاستلی از هائیتی را زیر یک دقیقه و با امتیاز عالی و نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد.

گلیم خام از قزاقستان( ۱۰۳ ثانیه)

یزدانی در نیمه پایانی رقابت های المپیک به مصاف گلیم خام یوسربایف از قزاقستان رفت. حسن در یک دقیقه و چهل و سه ثانیه این کشتی گیر را چهار بار در خاک نشاند و یک بارانداز نیز انجام داد و ۱۰ بر صفر برنده گردید و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به فینال رسید.

عزیزبک سولیف از ازبکستان( ۸۱ ثانیه)

یزدانی در جام تختی و در ۸۱ ثانیه با نتیجه ۱۲ بر صفر در برابر عزیزبک سولیف از ازبکستان برنده گردید.

اولزیسایخان باسانتسوگ از مغولستان( ۸۹ ثانیه)

یزدانی در نخستین تجربه اش در وزن ۸۶ کیلوگرم در مسابقات جام تختی شرکت نمود. او در این مسابقات اولزیسایخان باسانتسوگ از مغولستان را در زمان یک دقیقه و ۲۹ ثانیه مغلوب کرد.

بریس ماکوئف( ۱۴۴ ثانیه)

در مسابقات قهرمانی جهان همان رقابتی که یزدانی مدال طلا را بر گردن آویخت، یک اتفاق جالب دیگر در فینال افتاد. رقیب یزدانی بریس ماکوئف اسلواک بود که حسن در ۲ دقیقه و ۲۴ ثانیه توانست کشتی را ضربه فنی کند.

جاورتیل شاپیف( ۱۶۰ ثانیه)

در مسابقات قهرمانی قاره آسیا اعجوبه کشتی ایران به مصاف جاورتیل شاپیف از ازبکستان رفت. او ۱۳ بر صفر رقیب ازبک خودش را آن هم در ۲ دقیقه و ۴۰ ثانیه مغلوب کرد و رکورد دیگری را به اسم خودش ثبت کرد.

شریف اف از آذربایجان( ۱۹۳ ثانیه)

حسن یزدانی در بازی های کشورهای اسلامی به مصاف شریف اف از آذربایجان رفت که در سه دقیقه و ۱۳ ثانیه موفق شد قهرمان نامدار آذربایجان را مقابل چشم تماشاگران کشور میزبان با حساب یازده برصفر ضربه فنی کند.

عظمت دولت بیکوف از قزاقستان( ۲۰۰ ثانیه)

یزدانی در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان یزدانی دولت بیکف را در کمتر از ۴ دقیقه ضربه فنی کرد. رقیب قزاقستانی تا چند ثانیه روی تشک نشسته بود و دست به دهان به افق خیره شده بود!

گپ کوتاه با قهرمان کم سخن ایران

رقیب قزاقستانی تا چند ثانیه روی تشک نشسته بود و دست به دهان به افق خیره شده بود!حسن یزدانی و کم صحبتی؛ بی شک این هم یکی از خصوصیات خاص ورزشکار خاص کشتی ایران هست. حتی آن زمان هم که قهرمان المپیک شده بود اگر اصرار مربیانش نبود با رسانه ها سخن نمی زد: ” نه اینکه رسانه ها بخواهند برای من حاشیه درست کنند، گاهی سخن هایی زده می گردد که شاید بعدا نخواهم آنان را بزنم”.

یزدانی را این روزها به دشواری می گردد پیدا نمود. از روزی که از مسابقات قهرمانی قاره آسیا بازگشته کمتر پاسخ کسی را داده.

دو مرتبه کشتی هایی جنگنده و برتری فوری؟

من حواسم جمع کشتی هست و اهتمام می کنم از حاشیه ها به دور باشم.

چگونه فوری حریفانت را ضربه فنی می کنی؟

من وقتی روی تشک می روم، با خودم این طور می اندیشم که شاید این آخرین کشتی هست که می گیرم و دیگر به من از این مجال ها ندهند.

شاید آخرین باری هست که اذن می دهند حسن یزدانی برود و مدال بگیرد به همین سبب با قدرت هر چه تمام تر روی تشک می روم.

این روزها همه از یزدانی سخن می گویند حتی سایت فیلا هم کلیپی از کشتی شما منتشر نموده بود که اگر حسن را زمین بزنید، با ده برابر قدرت برمی گردد. عاشق این فوری کشتی گرفتن من می باشند.

مرجع: مجله سازندگی


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=94218

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.