تاریخ ارسال : ۰۹ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۲۰:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نخستین سالنامه هوشمند با موضوع اخلاق و تربیت منتشر شد

مؤسسه فرهنگی دارالهدی با اشراف حضرت آیت الله ناصری اصفهانی، این سالنامه را با محوریت محتوایی نو و انتشار نیافته حوزه تربیت- اخلاق و کمک از فناوری نوین کشور منتشر کرد.

به گزارش شلمچه نیوز، «حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا مجیری» در گفت و گو با پایگاه اطلاع­ رسانی بنیاد هاد، با اشاره به انتشار سالنامه جدید “خُلُق”، اظهار کرد: سیزدهمینسالنامه خلق، با محوریت مباحث تربیتی و اخلاقی ویژه ۱۳۹۶ش، به همت مؤسسه فرهنگی دارالهدی منتشر گردید.

وی افزود: تجربه اشتیاق و استقبال فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی از  دوازده شماره گذشته ازسالنامه یاد شده، ما را بر آن داشت تا در این شماره به مباحثی تأکید کنیم که تاکنون در سالنامه های موجود کشور به آن پرداخته نشده است.

مدیر مؤسسه فرهنگی دارالهدیانتشار سه ماه زودتر از پایان سال این سالنامه را یادآور شد و تأکید کرد: محتوای این سالنامه با تلاش نه ماهه گروهی از محققان حوزوی تهیه و تدوین گشته که دقت خاصی در استناد علمی و روایی آن را در برداشته است.

وی، با اشاره به ثبت آداب معاشرت اسلامی در سالنامه خلق، بیان کرد: صفحات مربوط به روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه، به تبیین ضرورت و شرحآداب معاشرت اسلامی و مصادیق آن اختصاص یافته و در صفحات روزهای یک شنبه و سه شنبه، مواعظ و حکایات اخلاقی- تربیتی علمای اعلام و روزهای پنج شنبه و جمعه هر هفته، مباحث مربوط به مهدویت منعکس شده است.

حجت­ الاسلام والمسلمین مجیریاضافه کرد: تاریخ نگاری زندگانی برخی از مشاهیر عالمان دین، تاریخ تولد و ارتحال آنها، تعیین روزهای قمر در عقرب به هدف رعایت نکات اخلاقی متناسب با آنها از جمله مباحث طرح شده به شمار می­آید.

وی، درج یک حدیث تربیتی در هر صفحه و حکایات اخلاقی در پایان هر دو ماه را از دیگر ویژگی های جذاب این سالنامه عنوان و ابراز نمود: فهرست موضوعی مطالب تربیتی- اخلاقی درج شده و کیفیت ویژه درطراحی به ویژه طرح مشکب گونه روی جلد، انتشار و صحافی نیز از دیگر جلوه های در خور توجه این سالنامه به شمار می آید.

مدیر مؤسسه فرهنگی دارالهدی، با اشاره به درج صفحاتی از فهرست نویسی موضوعی محتوای علمی و معرفی بنیاد علمی- فرهنگی هاد در سالنامه،ابراز نمود: اشعار عرفانی- اخلاقی، دستورالعمل روایی و نکات اخلاقی از بزرگان و علمای اعلام، مزین بخش صفحات نخست هر ماه شمسی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مجیری با بیان این که در این نسخه از ویژه نامه، ویژگی نو و کم نظیری در صفحات ابتدایی ماهانه آن گنجانده شده است که فناوری نو در انتشارات علمی کشور و در میان آثار حوزه های علمیه کشور شمرده می گردد، اضافه نمود: صفحه پویا(واقعیت افزوده)، نام این فناوری است که به وسیله آن می توان فیلم، صوت یا عکس مربوط به برخی از مطالب را بر روی تلفن همراه هوشمند مشاهده کرد.

وی ادامه داد: خوانندگان این سالنامه متنوع می توانند برای نصب برنامه این قابلیت ویژه نامه، به پایگاه اینترنتی بنیاد علمی- فرهنگی بنیاد هاد با نشانی www.bonyadhad.ir مراجعه کنند و پس از نصب آن، دوربین تلفن هوشمند خود را مقابل صفحات خاصی که نمایه پویا دارد، قرار دهند و از فیلم و صوت تدوین شده در آن صفحات، با محوریت مباحث اخلاقی بهره مند گردند.

مدیر مؤسسه فرهنگی دارالهدی، در پایان، تأکید کرد: علاقه مندان برای تهیه این سالنامه که به دو طرح جلد گالینگور و چرمی ارائه شده است، می­ توانند به مرکز پخش آثار این مؤسسه به نشانی قم- خیابان صفائیه- پس از کوچه ممتاز- پلاک ۷۰۰ مراجعه کنند یا با شماره تلفن ۷۸۴۰۷۰۴-۰۲۵۳ و ۰۹۱۲۳۵۱۳۸۷۲تماس حاصل نمایند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35812

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.