تاریخ ارسال : ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نخستین مرحله پیکارهای قهرمانی کشور کشتی زنان

روزنامه شهروند: نخستین مرحله پیکارهای کشوری کشتی کلاسیک زنان روز گذشته در خانه کشتی برگزار گردید. این رشته که از جانب فدراسیون کشتی ایران برای زنان ایرانی طراحی شده، مجوز لازم را از اتحادیه جهانی هم گرفته و در سال ٢٠١٨ هم پیکارهای جهانی آن برگزار می گردد. همین مبحث موجب گردید فدراسیون کشتی به تفکر برپایی نخستین مرحله این پیکارهای بیفتد تا زنان ایرانی برای نخستین بار با لباسهای طراحی شده، کشتی آزاد یا همان کشتی کلاسیک را تجربه کنند. نخستین مرحله پیکارهای قهرمانی کشور کشتی زنان 
استقبال غیر باورکردنی استان ها از پیکارهای کشوری
  برگزاری نخستین مرحله پیکارهای کشوری کشتی کلاسیک زنان آن مقدار جذابیت داشت که قلم و کاغذ به دست عازم خانه کشتی شویم. آ این برای نخستین بار هست که سالن خانه کشتی را از نزدیک می بینم. پیکارهای طبق جدول طراحی شده از جانب فدراسیون کشتی برگزار می گردد و تیمهایی که کشتیهای آنان تمام شده و لازم هست برای دور دوم آماده گردند، پشت محل برپایی پیکارهای مشغول استراحت می باشند.
تبلور جسارت  و جنگندگی دخترهای ایرانی در کشتی
برپایه مقررات کشتی کلاسیک زنان، هر مقابله لازم هست رأس ٣ دقیقه تمام گردد اما طبق مرسوم کشتی ها زودتر از یکی دودقیقه به انتهاء می رسند و این نشان می دهد بعضی از کشتی گیرها با آمادگی زیادتری در این پیکارهای حاضر گردیدند.
تعبیر رؤیای هزاران زن
سال ها خانم ها ایرانی علاقه مند به کشتی آزاد رؤیای حضور در این رشته را داشتند. خود ما که از همشهریان آقای خادم هستیم، هروقت کشتیهای وی را می نگاه کردیم، هیجان زده می گردیدیم و آرزو داشتیم که روزی در این رشته فعالیت دارا باشیم. این اتفاق به تدریج داشت برای همه ما رؤیای محال می گردید که آقای خادم لطف کرد و توانست با مساعدت دیگران اهالی فدراسیون کشتی این رشته را با اسم کشتی کلاسیک در اتحادیه جهانی تصویب کند. با مسرت کشورهای مسلمان هم به رشته کشتی کلاسیک روی خوش نمایش دادند و می دانند برای فعالیت در این رشته لازم هست از مقررات ایران تبعیت کنند. گرچه کشتی گرفتن با حجاب برای همه زنان در رشته آلیش، گراپلینگ و کشتی کلاسیک سخت هست اما بچه های ما آن مقدار ذوق و اشتیاق فعالیت در این رشته های خصوصا کلاسیک را دارند که به دشواری های آن تفکر نمی کنند. » » نکته جالب در مورد زنان فعال در این رشته این هست که غالبا آنان کشتی گیران شغل ای نیستند و زیادتر از رشته هایی مانند جودو و ووشو آمده اند و برای یادگرفتن فنون شغل ای کشتی به زمان و تعلیم احتیاج دارند.
لزوم تشکیل تیم ملی برای پیکارهای جهانی
بعد از این که کشتی زنان در رشته جدید تأسیس کلاسیک بازنمایی گردید، فدراسیون در نخستین اقدام برپایی کلاس های داوری و مربیگری را در فرمان کار قرار داد. در قسمت داوران علاوه بر این پروسه ای تکرار گردید و در پیکارهای روز گذشته هم ٣ داور ایرانی حوادث روی تشک های کشتی را قضاوت می کردند. در واقعیت هدفی که فدراسیون کشتی از برپایی این پیکارهای دنبال می کند، تشکیل تیم ملی هست. هنگامی اتحادیه جهانی کشتی از برپایی نخستین مرحله پیکارهای جهانی کشتی کلاسیک زنان در تیرماه سال ٩٧ اطلاع داد، فدراسیون به این صرافت افتاد تا هرچه فوری تر تیم ملی این رشته متشکل و زیرنظر آنا واسلینکو فعالیت خود را شروع کند.
منظمی: استقبال غافلگیرانه بود
مریم با نظمی، نایب ریاست زنان فدراسیون کشتی هست و به همین سبب این فدراسیون فعالیت اختصاصیی در قسمت زنان دارد. او در مورد برپایی پیکارهای کشوری به «شهروند» می گوید: «ما زمان اندکی برای تشکیل تیمها و برپایی پیکارهای داشتیم اما با مسرت توانستیم در این رشته پیکارهای کشوری را برگزار کنیم. » ایجاد مراقبت امنیت مناسب در کشتی کلاسیک یکی از دلایل علاقه خانم ها غیرمسلمان به این رشته هست.
کشتی خانم ها و بلند پروازی های بزرگ
کشتی کلاسیک زنان طی ماه های آینده در فراروی امتحانی بزرگ قرار می گیرد. میزان استقبال از این رشته و مقام اکتساب شده در پیکارهای جهانی در تیرماه آینده کشتی کلاسیک را رقم خواهد زد. مدیران فدراسیون کشتی یکی از حوادث ارزشمند برای پاگرفتن رشته کشتی کلاسیک و قدرتمندشدن آن را مساعدت اسپانسرها می دانند که با جوایز نقدی بالا جاذبه ای را برای خانم ها کشتی گیر در سطح جهان ایجاد کنند. در این صورت و با توجه به موجودبودن پتانسیل کشتی بین زنان ایران این رشته هم توان دارد تا مرز بین المللی شدن و حتی قرارگرفتن در بازیهای آسیایی پیش برود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=79149

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.