تاریخ ارسال : ۰۸ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۹:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نخستین مرکز «کاهش آسیب زنان» در استان کرمانشاه افتتاح می‌شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه امید قادری ظهر امروز در نشست خبری از شروع یک روش درمانی جدید و پیشرفته در هفته بهزیستی در استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این مرکز با نام مرکز اجتماع درمان مدار TC در هفته بهزیستی در استان کرمانشاه به عنوان دومین استان کشور در این زمینه افتتاح می‌شود. این روش درمانی یک شیوه شناخته شده در دنیا است که معتادان در این مراکز اقامت طولانی‌تر​ نسبت به کمپ‌های ​ترک اعتیاد حتی تا ۶ ماه خواهند داشت.

وی با بیان اینکه معتادان در این مرکز از بُعد پزشکی، روانشناختی و روانشناسی مشاوره دریافت می‌کنند، عنوان کرد: علاوه بر خدمات پزشکی خدمات شغلی، حرفه‌آموزی و دیگر کمک‌های اجتماعی نیز به مددجو ارائه می‌شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از وجود معضلی در استان با نام معتادان متجاهر نام برد و گفت: باید زیرساختهای ماده ۱۶ برای نگهداری این افراد در استان فراهم شود.

وی از وجود ۱۶ کمپ مجاز ترک اعتیاد در استان​ کرمانشاه خبر داد و افزود: ۵ هزار و ۲۶۴ نفر از این کمپ‌ها خدمات دریافت کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به ایجاد مراکزی برای کاهش و جلوگیری از آسیب‌های مواد مخدر و پیگیری‌های بعد از اعتیاد دریافت و خدمات سرپایی، گفت: هفت مرکز پیگیری یا DIC در این رابطه در استان وجود دارد که در سال گذشته ۵۳۳ نفر از این مراکز خدمت دریافت کرده‌اند.

قادری از وجود مراکز دارویی جایگزین یا MMT که هم در سازمان بهزیستی و هم در دانشگاه علوم پزشکی وجود دارد خبر داد و افزود: ۱۰ مرکز در سازمان بهزیستی وجود دارد که ۳۰۰۶ نفر خدمت دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به وجود سه مرکز سرپناه شبانه در استان کرمانشاه، اظهار کرد: در این مراکز معتادان علاوه بر دریافت خدماتی مانند خوراک، پوشاک، استحمام از خدماتی مانند آزمایش HIV و مشاوره‌های ترک اعتیاد دریافت می‌کنند. در سال گذشته ۳۷۴ نفر از سرپناه شبانه در استان استفاده کردند.

قادری از وجود تیم‌های سیار در سطح استان خبرداد و گفت: کسانی که به مراکز مراقبتی و ترک اعتیاد مراجعه نکرده‌اند این تیم‌ها این افراد را براساس الگوهای موجود هدایت می‌کنند که در سال گذشته ۱۱ تیم سیار به ۷۶۳ مورد خدمت ارائه کردند.

وی با اشاره به طرح «نماد» یا نظام مراقبتی دانش‌آموزان، عنوان کرد: این طرح با همکاری آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی و ستاد مبارزه با مواد مخدر و دانشگاه علوم پزشکی به صورت یک بسته علمی طراحی شده و در مدارس حاشیه‌ای​ ویژه افراد زیر ۱۶ سال اجرا می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=54973

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.