تاریخ ارسال : ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت : ۱۶:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نخستین پیروزی المپیکی والیبال ایران/ یک قدم تا صعود!

تیم ملی والیبال ایران موفق شد با پیروزی ۳ بر صفر مقابل کوبا به اولین برد خود در تاریخ مسابقات المپیک دست پیدا کند.

به گزارش شلمچه نیوز، روز سوم  رقابت های والیبال مردان المپیک ۲۰۱۶ ریو در حالی آغاز شد که تیم ملی والیبال کشورمان در نخستین دیدار امروز (۲۱ مرداد) به مصاف تیم ملی والیبال کوبا رفت.
ملی پوشان والیبال کشورمان پیش از این دو دیدار را با شکست مقابل آرژانتین و لهستان پشت سر گذاشته بودند و حالا در سومین گام به مصاف تیم ملی کوبا رفتند. این دیدار به قضاوت فابریزیو پاسکوالی از کشور ایتالیا برگزار شد.
ملی‌پوشان والیبال ایران موفق شدند در پایان این دیدار با نمایشی دیدنی حریف را ۳ بر صفر شکست داده و به نخستین پیروزی خود در تاریخ مسابقات المپیک دست پیدا کنند.
**ست اول : ایران ۲۵- کوبا ۲۱
تیم ملی والیبال ایران با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی پور، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، مهدی مرندی و عادل غلامی دیدار با کوبا را آغاز کرد.
در ابتدای ست دو تیم یک به یک امتیاز کسب می‌کردند. دفاع روی تور ایران عملکرد خوبی در ابتدای این ست داشت و حملات کوبا را ناکام می‌گذاشتند. از طرفی تیم ملی کوبا در زدن سرویس عملکرد قابل تعریفی نداشت.
در اواسط ست تیم ملی ایران توانست با استفاده از خطاهای تیم حریف دو امتیاز جلو بیفتد. نتیجه ۱۲ بر ۱۰ به سود ایران بود. دو تیم در امتیاز ۱۳ مجددا با هم برابر شدند. چهاردهمین امتیاز ایران را عادل غلامی بدست آورد. برتری شاگردان رائول لوزانو ادامه داشت. ایران ۲۰ بر ۱۷ از حریف پیش افتاده بود.
در ادامه بازیکنان کوبا در تلاش بودند که اختلاف پوئن خود را با تیم ملی ایران کم کنند که در دقایقی از بازی موفق به این کار هم شدند. با این حال باز هم بازیکنان ایران بودند که برتری خود را به حریف دیکته کردند. در نهایت ۲۵ بر ۲۱ به برتری رسیدند. و برنده این ست شدند.
ایران 2- کوبا صفر / ست اول و دوم به نام شاگردان لوزانو ثبت شد
**ست دوم: ایران ۳۱ – کوبا ۲۹
دومین ست دیدار دو تیم ایران و کوبا با سرویس بازیکنان ایران آغاز شد. در ابتدای این ست هم مانند گیم اول هر دو تیم یک به یک امتیاز کسب می‌کردند تا اینکه تیم ملی ایران پس از امتیاز ۸ دو امتیاز پیاپی کسب کرد و ۱۰ بر ۸ پیش افتاد. دو تیم مجددا در امتیاز ۱۰ برابر شدند.
شاگردان رائول لوزانو ۱۴ بر ۱۲ از کوبا پیش افتادند و سرمربی این تیم تقاضای وقت استراحت کرد. این تقاضای وقت استراحت فایده ای برای تیم ملی کوبا نداشت و ایران باز هم نسبت به حریف برتری داشت. نتیجه ۱۹ بر ۱۷ به سود ایران بود. با این حال نتیجه دو تیم در امتیاز ۲۱ برابر شد تا لوزانو مجبور شود وقت استراحت بگیرد.
امتیازهای پایانی این ست در حالی بین دو تیم تقسیم می‌شد که هر دو تیم برای پیروزی پر انگیزه بودند. نتیجه ۲۷ بر ۲۷ به تساوی رسیده بود.  در نهایت ۲۹ بر ۳۱ به سود ایران تمام شد تا ایران ۲ بر صفر در مجموع ست‌ها پیش بیفتد.
ایران 2- کوبا صفر / ست اول و دوم به نام شاگردان لوزانو ثبت شد
**ست سوم : ایران ۲۵ – کوبا ۱۶
تیم ملی والیبال ایران در حالی راهی سومین ست این دیدار شد که می‌دانست با پیروزی مقابل کوبا در این ست برنده این دیدار خواهد شد. بازیکنان ایران این ست را با برتری نسبت به حریف آغاز کردند. هر چند کوبایی ها هم در این ست نمایش کم اشتباه تری نسبت به دو ست قبلی داشتند.
بازیکنان کوبا با هماهنگی خوب در حمله های سرعتی توانستند ۷ بر ۶ از ایران پیش بیفتند.عادل غلامی نتیجه را ۷ بر ۷ کرد. امتیاز هشتم هم به ایران رسید تا تیم ملی کوبا به وقت استراحت برود. دو امتیاز پیاپی ایران را ۱۰ بر ۸ پیش انداخت اما دریافت بد بازیکنان ایران در ادامه سبب شد کوبا جلو بیفتد.
در ادامه هماهنگی خوب دریافت کننده، پاسور و سرعتی زن ایران ، بار دیگر شاگردان لوزانو را پیش انداخت. ۱۴ یر ۱۲ برتری با تیم ملی کشورمان بود. در ادامه ایران توانست ۱۶ بر ۱۳ جلو بیفتد تا سرمربی کوبا بار دیگر تقاضای وقت استراحت کرده و نکات لازم را به یارانش گوشزد کند.
در پایان این تیم ملی والیبال ایران بود که با دیگته کردن برتری خود به حریفش با اختلاف امتیاز خوب توانست نتیجه را ۲۵ بر ۱۶ به سود خود کرده و برنده ست سوم و در مجموع برنده این دیدار شود.
تیم ملی والیبال کشورمان در دیدار بعدی خود در رقابت های المپیک ۲۰۱۶ ریو باید به مصاف تیم ملی مصر برود. دیداری که در صورت پیروزی برای تیم ملی والیبال ایران جواز صعود به مرحله بعد را به همراه خواهد داشت.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=22559

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.