تاریخ ارسال : ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نرخ پایین خرید تضمینی، تولید گندم را ۲۳ درصد کاهش داده است

نرخ پایین تضمین خرید نرخ تولید گندم را 23 درصد کاهش داده استعلی‌محمد شاعری سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره نقش بانک در پرداخت مطالبات کشاورزان اظهار کرد: دولت بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به کشاورزان بدهکار است و آن‌ها در آستانه فصل کاشت گندم و سایر محصولات برای تأمین نقدینگی خرید ملزومات ناچارند که به دلالان و واسطه‌ها مراجعه کنند.

وی افزود: دولت باید به تعامل با بانک مرکزی و جذب همکاری با سایر بانک‌ها پرداخته و از آن‌ها نقدینگی قرض بگیرد تا براین اساس بسیاری از مشکلات کشاورزان حل شود.

شاعری تصریح کرد: بانک‌ها می‌توانند نقش بسیار مهمی را در پرداخت مطالبات کشاورزان داشته باشند و موجب افزایش تولید و کاهش نارضایتی مردم شوند.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی بیان داشت: تأخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران و نرخ پایین خرید تضمینی گندم حدود ۲۳ درصد کاشت محصول گندم را کاهش داده است.

وی تأکید کرد: وظیفه بانک‌هاست که به کمک دولت این چالش‌های اساسی را در کشور حل کنند.

شاعری گفت: دولت باید تضمین‌های لازم را به بانک‌ها بدهد که در مدت ۲ الی ۳ ماه نسبت به تسویه حسابی‌ که از بانک‌ها قرض گرفته اقدام جدی به عمل آورد تا آن‌ها هم با مشکل مواجه نشوند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=73180

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.