تاریخ ارسال : ۰۷ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نرگس آبیار یک اقتباس ادبی را به عنوان فیلم محبوب خود برگزید/ پخش «سینما۱» فردا شب از سر گرفته می شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجو؛ نرگس آبیار یکی از فیلمهای مهم تاریخ سینما را به عنوان فیلم مورد علاقه خود برگزید و درباره آن به بررسی و تحلیل پرداخت. فیلم انتخابی کارگردان فیلم «نفس» برای پخش از «سینما۱» فیلمی است که براساس یک رمان ساخته شده است؛ یک اقتباس ادبی، که البته برگردان سینمایی آن از متن اصلی بسیار مشهورتر و موفق تر بوده است.

 

در این دوره از «سینما۱»، فیلم برنامه به انتخاب مهمان برنامه به نمایش درمی آید؛ پس از نمایش فیلم، بررسی و تحلیل آن با حضور مهمان برنامه و مجری «سینما۱» انجام خواهد شد.

 

در روزهای گذشته علاوه بر نرگس آبیار، احمد امینی کارگردان سینما، حسن حسینی منتقد سینما، و حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه رییس موسسه پژوهشی حکت و فلسفه، نیز از دیگر چهره هایی بوده اند که با حضور در برنامه «سینما۱» فیلم مورد علاقه خود را انتخاب و درباره آن به گفتگو پرداخته اند.

 

پخش برنامه «سینما۱» که از اواخر فروردین ماه آغاز شده بود، و به علت تقارن با ویژه برنامه های انتخاباتی و سریال «زیر پای مادر» در ماه مبارک رمضان متوقف شده بود، از فردا شب پنجشنبه ۸ هشتم تیرماه از سر گرفته می شود.

 

خسرو دهقان، شهرام جعفری نژاد، مهدی فخیم زاده، بهروز افخمی، فریدون جیرانی، محمود گبرلو، محمدتقی فهیم، سعید مستغاثی، احمد طالبی نژاد، احمد ضابطی جهرمی، محسن فاطمی، عزیزالله حاجی مشهدی، مجید حسینی زاد، جواد طوسی، و سعید قطبی زاده از جمله چهره های فرهنگی هستند که با انتخاب فیلم محبوب شان، در «سینما۱» حضور پیدا کرده اند.

 

تهیه کننده، سردبیر و مجری «سینما۱» غلامعباس فاضلی منتقد و نویسنده سینمایی است. «سینما۱» پنجشنبه شب ها ساعت ۲۲٫۱۵ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد. این برنامه در «تامین برنامه» شیکه یک سیما تولید شده است.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=54743

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.