تاریخ ارسال : ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نزول ۷ پله‌ای بیکاری در ایران

جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول با اشاره به افزایش بیکاری در کشور نشان می‌دهد که جایگاه ایران به لحاظ بیکاری در جهان طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ نزول ۷ پله‌ای داشته و رتبه ایران از ۲۹ به ۲۲ رسیده است که نشان از بدتر شدن اوضاع است.

به گزارش شلمچه نیوز، بررسی جدیدترین آمار صندوق بین‌المللی پول از میزان بیکاری در کشورهای جهان نشان می‌دهد که هنوز معضل بیکاری در قاره اروپا حل نشده است به طوریکه دو کشور از ۳ کشور نخست این آمار، اروپایی هستند. از طرفی رتبه ایران به لحاظ بیکاری هنوز نتوانسته به جایگاه پیش از دولت یازدهم بازگردد و طی سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ (۱۳۹۲ تا ۱۳۹۵) ۷ پله نزول کرده است.

بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۶ به ۱۱٫۲۸ درصد افزایش خواهد یافت. در عین حال، رتبه کشور به لحاظ بیکاری در جهان نسبت به سال گذشته ۲ پله نزول کرده است و هنوز نتوانسته به جایگاه ۳ سال گذشته یعنی در سال ۲۰۱۳ برابر با سال ۱۳۹۲ پیش از آغاز به کار دولت یازدهم بازگردد.

بر اساس برآوردهای این نهاد بین‌المللی، نرخ بیکاری ایران در سال۲۰۱۳ برابر با ۱۰٫۴ درصد، در سال ۲۰۱۴ برابر با ۱۰٫۶ در سال ۲۰۱۵ برابر با ۱۰٫۸ درصد و در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۱٫۲۸ درصد برآورد شده است.

بر این اساس، ایران در سال ۲۰۱۶ بیست و دومین کشوری است که نرخ بالای بیکاری در آن وجود دارد. به این ترتیب، رتبه ایران از ۲۵ در سال ۲۰۱۵ به ۲۲ در سال جاری میلادی رسیده و ۳ پله نزول کرده است.

رتبه ایران در رده‌بندی کشورهای جهان به لحاظ تورم در سال ۲۰۱۳ برابر با ۲۹ و در سال ۲۰۱۴ برابر با ۲۶ بوده است که در سال ۲۰۱۵ به ۲۵ و در سال ۲۰۱۶ به ۲۲ رسیده که به معنای بدتر شدن جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی است. هرچه رتبه از این لحاظ بیشتر باشد، آن کشور بیکاری کمتری دارد.

بر اساس این گزارش، آفریقای جنوبی رتبه نخست  بیکاری در جهان را با ۲۶٫۳۲ درصد به خود اختصاص داده است و پس از آن  بوسنی هرزگوین با ۲۵٫۴ درصد و یونان با ۲۳٫۲ درصد قرار دارد.

از آنجایی که اروپا هنوز با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند و بسیاری از کشورها در حال اجرای سیاست‌های ریاضتی هستند، عجیب نیست که کشورهای اروپایی بالاترین نرخ بیکاری را در این گزارش به خود اختصاص داده‌اند.

به جز ۳ کشور نخست با آمار بیشترین بیکار، اسپانیا نیز نرخ ۱۹٫۳ درصد و رتبه پنجم را در اختیار دارد و و ایتالیا با نرخ ۱۱٫۴ درصدی بیکاری بیشتری به نسبت ایران دارد.

رتبه‌های چهارم تا بیست و یکم به این شرح است: سودان ۲۰٫۶، اسپانیا ۱۹٫۳۹ درصد، صربستان ۱۸٫۵۸ درصد، ونزوئلا ۱۸٫۱ درصد، ارمنستان ۱۷٫۹ درصد، آلبانی ۱۶٫۸ درصد، کرواسی ۱۶٫۳ درصد، باهاماس ۱۴٫۳۳ درصد، تونس ۱۴ درصد، قبرس ۱۳٫۰۳ درصد، جامائیکا ۱۲٫۸ درصد، مصر ۱۲٫۶۶ درصد، جمهوری سائوتومه و پرنسیپ ۱۲٫۵۹ درصد، نیجریه ۱۲٫۱ درصد، پرتوریکو ۱۱٫۹ درصد، سورینام ۱۱٫۸۷ درصد، بلیز ۱۱٫۶ درصد، ایتالیا ۱۱٫۴۵ درصد.

فارس

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26521

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.