تاریخ ارسال : ۰۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۴۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نسل تازه ضروری هست از داشته های سینمای ایران آگاه باشند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، فرهاد ورهرام کارگردان فیلم مستند سینمایی «خاطرات نگاتیو» که به زودی در موزه سینمای ایران ارائه داده می گردد با اظهار این مطلب در مورد لزوم ارزیابی تاریخ آنالوگ در سینمای ایران اظهار کرد: سال ۱۳۷۶ با ساخت فیلم «یاد و یادگار» ناخواسته با سینمای نگاتیو خداحافظی کردم و جابه جایی از سینمای آنالوگ به دیجیتال یک باره اتفاق افتاد.

ورهرام تاکید کرد: در دستاورد با ورود دیجیتال به سینمای ایران یک نسل از اشخاص متخصص بدون اینکه تجربه آنان به نسل تازه جابه جایی داده گردد، کنار گذاشته گردیدند و نسل جوان هم بدون طی کردن حرکت تاریخی سینمای آنالوگ و بدون هیچ نگاه کارشناسی به دیجیتال ملحق شدند.

از همین رو معتقدم که ضروری هست مجالی دوباره برای ارزیابی تاریخ آنالوگ فراهم گردد تا نسل تازه به داشته های سینمای ایران آگاه گردند.

وی در انتهاء سخن های خود با اشاره به برپایی جلسه پژوهشی «چشم اندازهای تازه سینما از آنالوگ تا دیجیتال» اظهار کرد: موزه سینما جدیدا اقدام به برپایی جلسه های مهارتی در حوزه سینما کرده هست که این جلسه یکی از با اهمیت ترین موضوعات کارآمد برای دانشجویان و هنرجویان سینما هست و امید دارم برپایی جلسه هایی از این دست در موزه سینمای ایران استمرار برخوردار باشد تا یکی از کارکردهای این موزه سینمایی یعنی شناساندن تاریخ سینمای ایران عملی گردد.

جلسه پژوهشی «چشم اندازهای تازه سینما از آنالوگ تا دیجیتال» همراه با ارائه مستند سینمایی «خاطرات نگاتیو» از ساخته های فرهاد ورهرام روز سه شنبه ۷ آذرماه ساعت ۱۷ در سالن سینما فردوس موزه سینما برپا می گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=76531

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.