تاریخ ارسال : ۲۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۰۲ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نشانه های ارزشمند اوتیسم را بشناسید

نشانه های ارزشمند اوتیسم را بشناسیدبه گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ؛ زهرا عطایی دبیرعلمی سومین سمینار اوتیسم، با اشاره به این که اوتیسم با اختلالات دیگر متمایز هست، اظهار کرد: این اشخاص در ارتباطات دیداری و کلامی با بقیه مشکل جدی دارند.

وی با تاکید بر این که تاکنون به طور علمی و دقیق آشکار نیست کدام خانواده ها خطر مبتلا شدن به اوتیسم در فرزندانشان وجود دارد، اضافه کرد: اشخاص جامعه، لازم هست نشانه های کودکان مبتلا به اوتیسم را بشناسند.

وی با اعلام این که طبق آمار جهانی یک درصد از جمعیت جهان مبتلا به اوتیسم می باشند، اظهار کرد: طبق این آمار در ایران نیز لازم هست ۷۰۰ هزار نفر مبتلا به این بیماری باشند که صرفا ۱۰ هزار نفر از آنان معروف اند.

قدرت مبتلایان به این بیماری در برقرار کردن رابطه با بقیه ضعیف هست .همچنین این مبتلایان اقداماتی تکراری نیز بسیار انجام می دهند.

۶ نشانه کودکان مبتلا به اوتیسم چیست؟

۶ نشانه کودکان مبتلا به اوتیسم چیست؟ برپایه آمار رسمی سازمان جهانی بهداشت، در سال ۱۹۷۵ از هر ۵ هزار نفر، یک نفر به اوتیسم مبتلا بوده اما در سال ۲۰۰۴ این میزان به یک در ۱۶۶ نفر دست یافته و در سال ۲۰۱۴ از هر ۴۲ کودک یک نفر مبتلا به اوتیسم بوده هست.

امروزه دیگر تصویری که از یک کودک مبتلا به اوتیسم داریم، یک فرد ناتوان و گوشه گیر نیست، لکن می دانیم اوتیسم طیف وسیع ای از نشانه ها را بهمراه دارد. آ

۱- کودک مبتلا به اوتیسم اختلال تکلم دارد

از دیدگاه کلامی، کودک مبتلا به اوتیسم دچار دیرکرد هست. ۵ ۵ سالگی ۳-۲ کلمه را با هم ترکیب می کند اما کودکان مبتلا به اوتیسم یا کلام ندارند یا در قیاس با سن شان دچار دیرکرد کلامی اند یا کلام دارند اما معنی دار نیست و کلام بقیه را اکو می کنند.

متاسفانه گاهی والدینی را شاهد هستیم که اوتیسم فرزندشان را نفی می کنند. آ آنان اظهار می کنند فرزندم کلام دارد و حتی باهوش هست چون در سن پایین توان دارد جمله های سنگین و طولانی را اظهار کند اما بعضی کودکان مبتلا به اوتیسم مانند طوطی کلمات و جمله های اطرافیان را تکرار می کنند.

۲- کودک مبتلا به اوتیسم «من» نمی گوید

حتی کودک مبتلا ضمایر را هم اشتباه استفاده می نماید.

۳- رابطه کودک مبتلا به اوتیسم یکطرفه است

کودک مبتلا به اوتیسم حتی اگر کلام دارا باشد، توان ندارد درست رابطه ایجاد کند و گفتارش جهت دار نیست.

در واقعیت کودک مبتلا به اوتیسم توان ندارد تبادل معلومات کند. آ

۴- واژه سازی کودک مبتلا به اوتیسم غیرطبیعی است

محتمل هست واژه سازی به نحو بازی در کودکان عادی هم دیده گردد اما جایگزین کردن ابدی واژه ها، مختص مبتلایان به اوتیسم هست. به طور مثال کودک مبتلا به اوتیسم محتمل هست همیشه به «باب اسفنجی»، «بنگی» بگوید.

۵- اوتیسم گاهی ضعیف هست، گاهی شدید

در گذشته اوتیسم به ۵ گروه تقسیم می گردید اما امروزه می دانیم که اوتیسم نوعی اختلال مشیی هست و طیف بندی دارد. محتمل هست فردی تمام نشانه ها را دارا باشد و در طیف سخت اوتیسم باشد و به نحو فردی در خودمانده در جامعه ظاهر گردد و محتمل هست منحصرا مشکل رابطه ای داشته باشد؛ به طور مثال نتواند دوست صمیمی دارا باشد و احساس های بقیه را فهم کند و در گروه مبتلایان به اوتیسم ضعیف دسته بندی گردد.

۶- کودک مبتلا به اوتیسم ساعت ها با یک ابزار سرگرم می شود

کودک طبیعی چون محرک های متفاوت را تست می کند، توسعه می کند اما کودک مبتلا به اوتیسم ساعت ها یک بازی تکراری انجام می دهد.

منبع: ایرنا/ برترین ها


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=78514

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.