تاریخ ارسال : ۲۲ مهر ۱۳۹۴ ساعت : ۱۵:۰۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نشست خبری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اصحاب رسانه برگزار شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در نشست با اصحاب رسانه: بصیرت عاشورایی یعنی باور عمیق به ولایت فقیه
به گزارش سایت شلمچه نیوز در استان مازندران ، نشست خبری حجت الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با اصحاب رسانه در آستانه ماه محرم برگزار شد ؛ علیزاده با قدردانی از اصحاب رسانه در انعکاس فعالیت های اداره اوقاف مازندران گفت: اتفاق عاشورا دل هر انسان آزاده ای را غمناک می کند . وی با تسلیت واقعه ی منا اظهار داشت : در این حادثه ما بعضاً عده ای از نخبگان و قاریان قران را که در بین آنها مازندرانی نیز وجود داشت را از دست دادیم که از حاصل بی کفایتی مسئولین سعودی بوده است و دولت ما باید با قاطعیت در این حوزه ورود کرده تا حیثتی که هتک شده ، مطالبه گردد البته تدبیر ولایت و فرمایش مقام معظم رهبری فصل الخطاب برخورد با رژیم سعودی بوده است .
ستارعلیزاده با اشاره به برنامه های اداره کل اوقاف  و امور خیریه مازندران در ماه محرم گفت: در این ماه برنامه های ویژه ای در دستور کار قرار دارد که  بحث سوگواری بصیرت عاشورایی مد نظر قرار دارد که انشالله با اجرای آن بتوانیم باورهای مردم را نسبت به این ماه بیش از پیش تجلی بخشیم . مدیر کل اوقاف با بیان اینکه بصیرت عاشورایی یعنی دفاع جانانه از ارزش ها و مکتب نبوی و علوی ، افزود : امروزه این بصیرت نیاز جامعه اسلامی است و ما باید نسبت به آن احساس مسئولیت داشته باشیم . حجت الاسلام علیزاده با اهمیت رسالت سنگین رسانه ها در ترویج این مکتب یادآور شد: امروز دشمن با انواع تبلیغ خرافات و انحرافات سعی دارد این مکتب را متزلزل کند و این وظیفه ما است که با انعکاس واقعیت ها و نیات اوقاف و خیریه از ارزش های اسلامی خود به خوبی دفاع کنیم .

۰۱-۳۰۲-۵
مدیرکل امور اوقاف با بیان اینکه ۳۰۰ بقعه متبرکه مجری طرح بصیرت عاشورایی است ، اظهار داشت : حضور روحانیون آشنا به این مکتب در مساجد جهت تبیین بصیرت عاشورایی از نگاه مکتب اهل بیت مطمئناً می تواند بر معرفت مردم ولایی ما اثربخش باشد . علیزاده از برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورا به عنوان یکی از مهمترین برنامه های این اداره یاد کرد و بیان داشت : برنامه رهروان زینبیون برای بانوان در ۲۴ بقعه در ۱۲ محرم برگزار می شود . مدیرکل اوقاف و امور خیریه به برگزاری مراسم ختم قرآن در ۳۰۰ بقعه متبرکه اشاره کرد و یادآور شد: در صورتیکه مساجد ما دارای توانایی مالی باشند شاید در چند بقعه ، چندین مراسم برگزار شود . ۲۸ صفر و برنامه تجمع با عنوان لبیک یا رسول الله یکی دیگر از برنامه های در پیش اداره کل اوقاف و امور خیریه بود که علیزاده با اعلام آن گفت: ۲۱۶۲ موقوفه در حوزه تعزیه ، ۲۹۷ موقوفه در حوزه روضه خوانی و ۷۴۵ موقوفه در حوزه اطعام دهی در این ماه فعالیت خواهند داشت . وی افزود: در این ماه ۵۸۴ روحانی را به شهرهای استان برای ساماندهی مراسم مربوط اعزام خواهیم کرد . ستاد علیزاده از راه اندازی خیمه معرفت خبر داد و تصریح کرد : در ۵۰ بقعه متبرکه خیمه معرفت و در ۱۲۰ بقعه نیز دفتر مشاوره خانواده راه اندازی می شود . این مسئول در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان از ۶۸ مورد وقف جدید در مازندران به مساحت ۱۴۵۷۱۴ مترمربع به ارزش ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۲۰۰ ریال یاد و خاطر نشان کرد : بزرگترین موقوفه مربوط به حاجیه خانم فقیهی مادر یکی از شهدای والامقام انقلاب اسلامی در شهرستان جویبار بوده است .


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=3038

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.