تاریخ ارسال : ۱۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۱:۲۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نشست صمیمی اهالی قلم در دانشگاه علمی کاربردی ۲ گنبد کاووس برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت روز قلم نشست اهالی قلم به همت انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس و باهمکاری بسیار صمیمانه مرکزی علمی کاربردی ۲ ونهاد کتابخانه ها ی گنبد کاووس در محل سالن جلسات این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش شلمچه نیوز از گنبدکاووس، در این نشست باقر نیا سرپرست مرکز علمی کاربردی۲، خانم شیخی نماینده نهاد کتابخانه ها، محمد قوجقی مسئول بنیاد مختومقلی فراغی، سید علی کریمیان مسئول انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس و عده ای از اهالی قلم(نویسندگان، شاعران، فیلمنامه نویسان و خبرنگاران) حضور داشتند.
در آغاز این نشست سرپرست دانشگاه علمی کاربردی۲ حضور مهمانان را خیر مقدم گفت و سپس در خصوص روز قلم سخنانی را ایراد نمودند.
وی در بخشی از سخنان خود گفت: امروزه آنچه از آمارهای رسمی و غیر رسمی به دست آمده وضعیت و سرانه مطالعه درکشور ما بسیار پائین است و این مناسب کشوری با تمدن و فرهنگ کهن نیست.
باقرنیا در خصوص دانشگاه علمی کاربردی ۲ و فعالیت های آن افزود: دانشگاه علمی کاربردی ۲گنبد کاووس جزو دانشگاه های برتر گنبد بعد از دانشگاه دولتی است.
در ادامه سید علی کریمیان مدیر عامل انجمن دوستداران کتاب مهر گنبد کاووس، هدف از برگزاری این نشست و دورهمی را آشنایی اهالی قلم شهرستان دانست و در ادامه بخشی از فعالیت های این انجمن را برای حاضرین تشریح کرد.
بنا بر این گزارش محمدقوجقی وانا، دردی عنصری و قربان صحت بدخشان اساتید حاضر در دورهمی این نشست فرهنگی بودند که به فعالیت های فرهنگی انجمن ها پرداخته و نظرات خود را بیان داشتند.
آقایان بهمن نشاطی، سیدجواد طباطبایی، کریم زاده و هاتف اسداللهی به مناسبت همین دورهمی اشعار خود را قرائت نمودند و شاعر جوان جلسه آقای اسداللهی که چند کتاب شعر او در این سال های اخیر به چاپ رسیده انتقاداتی در خصوص مسئولین مربوطه داشتند و از نحوه پشتیبانی و حمایت آنان نسبت به خرید آثار نویسندگان گلایه داشت.
 آقای آق، نفر دیگری از اهالی قلم در بخش کتاب کودک به زبان ترکمنی بود که شعر کودکانه او به زبان ترکمنی حاضرین را به وجد آورد.
محمد علی اندیشه خراسانی دیگر نویسنده اهل قلم این دورهمی بود. او که قلم زدن را دربرخی از نشریات آغاز نموده با انتشار کتاب شعر “کوتاه مثل آه” اولین اثرش را به ثبت رساند و با “سردار بی سر” و “خورشید جوزجان” که هردو در خصوص سیره و زندگی حضرت یحیی بن زید (ع) می باشد، قلم زدنش را ادامه داد و آخرین اثر منتشره او کتاب رمان” گال آباد “می باشد که به
تازگی در بازار کتاب توزیع شده است.
محمد علی اندیشه خراسانی در خصوص فعالیت های خود به صورت مجمل چنین بیان داشت: دارای ۴ اثردر حوزه شعر، مذهبی تاریخی و رمان هستم و هم اکنون در حال مطالعه و تحقیق و نوشتن کتاب تاریخ جامع گنبد کاووس هستم.
خانم ام البنین مرادی هم دیگراهل قلم این نشست بود که برای کودکان قلم میزند. یکی از اثارش بنام “دوستی ناز گل با پروانه ها” به چاپ رسید و چند اثر دیگر به اسم مجموعه” نوقلی” بزودی وارد بازار کتاب کودک خواهد شد.
وی نیز از بازاریابی و نحوه توزیع کتابهایش گفت، مرادی مدارس را اولین پایگاه و محل توزیع آثارش قرار داده و با حضور در مدارس کتابهایش را به فروش می رساند.
خانم پورکاظمی هم قسمتی از اولین اثرش بنام “عشق مثله” را برای حاضرین قرائت نمود.
آقای علی میر عرب هم دیگر اهل قلم دورهمی بود که در حوزه فیلمنامه نویسی قلم میزند و او به خواندن قطعه شعری اکتفا کرد.
خانم راحله شاد دل مدیر مسئول سایت قابوسنامه و آقای نیازی مدیر کانون هفت اقلیم از اهالی قلم در حوزه خبری بودند که نظرات و پیشنهادات خود را بیان داشتند.
این مراسم دورهمی بسیار صمیمی و خیلی گرم  با اهدا لوح تقدیر و اهدا کتاب به حاضرین به پایان رسید.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=55828

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.