تاریخ ارسال : ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۲۲:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

دبیر ستاد اجرایی احیاء یادمان شهدای هفت تپه:صدا و سیما به نقش مازندرانی ها در دفاع مقدس ورود شایسته ای نداشته است

به گزارش شلمچه نیوز، نشست هم افزایی مدیران ستاد پشتیبانی مردمی احیاء یادمان شهدای هفت تپه با معاون صدای مرکز صدا و سیمای شبکه تبرستان با هدف نقش آفرینی رسانه در بزرگداشت و نکوداشت این فرهنگ برگزار شد.

 

برپایه این گزارش در این نشست صمیمی که دبیر اجرایی جبهه مردمی مقاومت اسلامی مازندران ، مسئول سازمان بسیج رسانه استان و معاون صدا در مرکز شبکه مازندران و تنی چند از مسئولین حضور داشتند، دکتر مفید اسماعیلی در سخنانشان به اهمیت هفت تپه اشاره کردند و عنوان کرد: دغدغه ها با محوریت یادمان شهدای هفت تپه بهانه ای برای پرداختن به عمق موضوعات ارزشی دفاع مقدس است.

 

وی افزود: این منطقه از منظر تاریخی، به علت وجود زیگورات چغازنبیل برای ایرانیان و تاریخ جهان دارای اهمیت ویژه ای می باشد و در کنار آن برای مازندرانی ها از جنبه های متفاوت دفاع مقدس دارای اهمیت تاریخی است، لذا باید به موضوعات مربوط به هفت تپه ، عمیق تر و گسترده تر پرداخته شود.

 

دکتر اسماعیلی در ادامه با بیان اینکه این منطقه به جهت وجود زیگورات چغازنبیل به خودی خود سالانه بیش از ۴۰۰۰ نفر بازدید کننده توریست و گردشگر دارد، تصریح کرد: این مهم فرصت خوبی برای پیوند دادن نمادهای تاریخی و باستانی با نمادها و مفاهیم دفاع مقدس با ایجاد یادمان شهدای شمال کشور در هفت تپه است.

 

وی افزود: باید هفت تپه را برای مردم جلوه نمایی کنیم و رادیم مازندران می تواند با طرح سؤال «چرا هفت تپه» توجه مردم را با اهمیت جایگاه تاریخی هفت تپه برای مردم مازندران جلب نموده و قصه شهدای هفت تپه را برای مردم مسئله دارای ارزش پیگیری نماید.

 

این گزارش حاکیست حسن افشار مسئول سازمان بسیج رسانه مازندران با بیان اینکه انتقال مفاهیم ناب ارزشهای دفاع مقدس و نقش مردمی استانهای شمال کشور به نسل های بعدی از اهداف احیاء یادمان شهدای هفت تپه است، اظهار داشت: افراد بسیاری از پیشکسوتان دفاع مقدس ، خادمین شهدا و اقشار مختلف مردم وجود دارند که با انگیزه جهت احیاء یادمان شهدای هفت تپه پای کار آمده اند که از جمله این دغدغه مندان خادم الشهدای مدافع حرم شهید محمد بلباسی بود که برای رسیدن به این هدف بی وقفه و شبانه روزی فعالیت می کرد و همه ما در امتداد تحقّق دغدغه های این بزرگواران تلاش می کنیم.

 

این مسئول افزود: باید قدر وجود با برکت یادگاران دفاع مقدس را بدانیم در غیر اینصورت معلوم نیست آیندگان چنین فرصت و غنیمتی را در اختیار داشته باشند.

 

به گزارش شلمچه نیوز، مسئول کمیته فرهنگی ستاد نکوداشت یادمان شهدای هفت تپه به پیگیری های مسئولین امر اشاره و اذعان داشت: پرداختن به هفت تپه به عنوان قدمگاه بسیاری از شهدای کشور در عملیات های کربلای ۴ و ۵ و والفجر ۸ می تواند کمک شایانی در جهت رفع دغدغه های مردمی ، خانواده های شهدا و ایثارگران و در امتداد دغدغه های مقام معظم رهبری و انتقال مفاهیم و ارزشهای دفاع مقدس به نسل های بعدی باشد.

 

مسئول سازمان بسیج رسانه استان خاطر با اشاره به اینکه ظرفیتهای بسیج رسانه در سطح مازندران ۱۳ بخش است، خاطر نشان کرد: بخش خبرنگاران و صاحب نظران رسانه ای سالهای پیش با اعزام کاروان منسجم به یادمان های شهدای دفاع مقدس در خوزستان عملکرد قابل توجهی داشتند اما آنچنان که باید این حرکت مورد بهره برداری قرار نگرفت و این در حالیست که امسال مجدداً در قالب ایستگاه رسانه ای مستقر در یادمان شهدای هفت تپه اختصاصاً به مجاهدت های رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم جبهه مقاومت شمال کشور در هفت تپه خواهیم پرداخت.

 

در ادامه این نشست دبیر ستاد اجرایی احیاء یادمان شهدای هفت تپه گفت: برای پیگیری امور هفت تپه قدر مسلم کار اساسی که باید انجام شود توجه به کار رسانه ای برای خیزش مردمی و پشتیبانی از هدف احیاء یادمان شهدای هفت تپه است.

 

عباس جانی پور ادامه داد: کسانی که باید بیایند و پرچم را در دست بگیرند رسانه ها هستند که با کار رسانه ای مردم را هوشیار کرده و در امتداد اهمیت موضوع موج های حرکت مردمی را ایجاد کنند.

 

این مسئول با بیان اینکه متاسفانه تاکنون آنچنان که شایسته است اقدام فرهنگی و رسانه ای در بحث اهمیت یادمان شهدای هفت تپه صورت نگرفته است، تصریح کرد: ما یک ستاد مردمی هستیم و تمامی فعالیت ها بر همین مبنا پیگیری می شود اما متولیان ناظر بر امور همچون سپاه پاسداران این عملکردها را در راستای کیفی سازی امور رصد و پیگیری می کنند.

 

وی با بیان اینکه امروز دچار چالش ها و مشکلاتی هستیم که دلیل اغلب آنها عدم کار فرهنگی و پشتیبانی رسانه ای مناسب است، یادآوری کرد: این امر تازگی ندارد و در طول دوران دفاع مقدس هم کار رسانه ای مازندران بسیار ضعیف بوده و مستندهایی که وجود دارد به تصویربرداری های درون سپاهی محدود می شوند و تا آنجاکه حتی صدا و سیما هم به نقش مازندرانی ها در دفاع مقدس ورود مستقل و شایسته ای نداشته است.

 

جانی پور در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت: تاکنون اطلاعات کامل و جامعی از شهدای هفت تپه احصا نشده بود و آمار اولیه شهدای مازندران در هفت تپه حدود ۳۴ نفر عنوان می شد که با تحقیقات و پیگیری های میدانی مسئولین در بسیج رسانه استان ۱۳ تن دیگر به این آمار افزوده شده و تعداد شهدای مازندرانی در هفت تپه تاکنون به ۴۷ نفر رسیده که به این عدد باید شهدای دیگر استانهای حاضر در پادگان هفت تپه را اضافه نمود.

 

جانی پور گفت: تا کنون بازدید و حضور در هفت تپه از روی کار دلی و مردمی بوده که اگر حمایت، توجه و همراهی رسانه ها وجود داشته باشد، رسیدن به هدف تبدیل به یادمان شدن هفت تپه دور از دسترس نخواهد بود و ان شاالله اگر به این هدف دست پیدا کنیم ، آنوقت به یادمان شهدای هفت تپه با نگاه ملی و کشوری نظر خواهند کرد و قطعاً در دستور کار راهیان نور کشوری قرار خواهد گرفت.

 

دبیر ستاد اجرایی احیاء یادمان شهدای هفت تپه برنامه های در دست اقدام امسال را بازدید کاروانهای مازندرانی از یادمان شهدای هفت تپه اعلام کرد و گفت: زائرین به مدت ۲ ساعت در این منطقه متبرک شده به خون شهدا حضور خواهند یافت مضاف بر آن برنامه های ما برگزاری یادواره شهدای هفت تپه با حضور جمعی از خانواده های شهدای هفت تپه خواهد بود که در این اتباط با فرماندهی سپاه استان گلستان نیز هماهنگی صورت گرفته تا انشاالله عزیزان گلستانی هم در این حرکت مردمی حضور فعال و همراهی لازم را با ما داشته باشند.

 

برپای این گزارش مدیر تولید صدای مرکز مازندران با اشاره به تولیدات و برنامه های متعدد صدای مرکز استان در امتداد حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس در قالب برنامه هایی مانند «لاله های بهشتی» گفت: در بحث راهیان نور هم گزارشگر اعزام می شود و چنانچه هر تصمیم دیگری هم در این راستا اتخاذ گردد با تمام توان مشارکت  خواهیم داشت و انشاالله امسال اختصاصاً در خصوص یادمان شهدای هفت تپه تعامل لازم را با متولیان امر صورت خواهیم داد.

 

در ادامه این نشست قربانی معاونت صدای مرکز مازندران با اشاره به سهم کمی و کیفی فراوان و غیر قابل چشم پوشی دلیر مردان مازندرانی در دفاع مقدس گفتند: ما مازندرانی ها به دنبال خود نمایی نبوده ایم و تنها برای رضای خدا و دفاع از اسلام و میهن جهاد کرده ایم و لذا گمنام مانده ایم.

 

وی افزود: سهم مازندران نسبت به دیگر استانها بسیار قابل توجه بوده اما در امر یادمان ها مازندرانی های متآسفانه بسیار مظلوم واقع شده اند، لذا لازم است در مقاطع تاریخی مفاهیم را به نسل های بعد انتقال دهیم چرا که در غیر اینصورت دشمن آنرا تحریف و به دلخواه خود ترویج خواهد داد.

 

معاون صدای مرکز مازندران تأکید کرد : امسال با تمام ظرفیت رادیویی در پوشش کامل رسانه ای راهیان نور و اختصاصاً یادمان شهدای هفت تپه در میدان خواهیم بود و حتی در بخش «رادیو نمای» مرکز بصورت همزمان امکان پخش صدا و تصاویر آرشیوی را خواهیم داشت .

 

این مسئول وعده داد: امسال تلاش خواهیم کرد گفتمان سازی و ایجاد موج رسانه ای با مخاطبین را همزمان با حضور گزارشگرانمان در هفت تپه مدیریت و این وعده را می دهیم که این فضا و امکانات در خدمت اهداف ستاد احیاء یادمان شهدای هفت تپه قرار گیرد.

 

گزارش ارسالی از زنگنه ( سازمان بسیج رسانه مازندران)


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=88450

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.