تاریخ ارسال : ۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت : ۲۲:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نشست هماهنگی شورای سیاستگذاری سومین کنفرانس GIS برگزار شد

نشست هماهنگی شورای سیاستگذاری سومین کنفرانس کاربرد سامانه اطلاعات مکانی در مدیریت صنع تآب و برق(GIS ) به میزبانی شرکت آبفاشهری مازندران و با حضور مدیران عامل صنعت آب و برق و دکتر روحی عضو هیئت علمی دانشگاه و رئیس گروه و پژوهشی گسترش انرژی شمال در ساری برگزار شد.

به گزارش شرکت آبفاشهری مازندران، در این نشست مدیرعامل شرکت در سخنانی با بیان اینکه آبفاشهری در ۵۳ شهر استان و با دارا بودن ۵۷۰ هزار مشترک در بخش آب به شهروندان خدمت رسانی می کند، گفت: با تولید بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ لیتر در ثانیه ، آب مشترکین این استان تامین می شود.

neshast

مهندس ذبیح الله ذاکری ، میانگین کشوری استفاده از آبهای سطحی را ۴۷ درصد عنوان و تصریح کرد: میزان بهره مندی از آبهای سطحی در استان مازندران تنها ۱۰ درصد می باشد لذا برای مقابله با کمبود آب و تامین آب مورد نیاز استفاده از آبهای سطحی ضروری است.

وی،با تاکید بر اینکه اجرایی نمودن طرحهای جمع آوری فاضلاب در استانهای ساحلی با هدف کمک به محیط زیست انجام می شود، افزود:در ۱۱ شهر استان طرح جمع آوری و تصفیه فاضلاب در حال اجراست.

مهندس ذاکری، ادامه داد: میانگین کشوری اجرای طرحهای فاضلاب در کشور ۴۲ درصد و در مازندران کمتر از ۱۰ درصد می باشد که ضروری است با مشارکت شهروندان و تخصیص اعتبارات لازم میزان بهره مندی از طرحهای جمع آوری فاضلاب در این استان افزایش یابد.

مدیرعامل آبفاشهری مازندران، در ادامه سخنانش، کاربرد سامانهGIS در بخش آب وفاضلاب اشاره و تصریح کرد: در بخش آب شهرهای محمودآباد و نکا و در بخش فاضلاب شهرهای بابل، بابلسر، نوشهر و چالوس و جویبار این سامانه اجرا شد.

رئیس سومین کنفرانس ملی GIS نیز در این نشست با اشاره به برگزاری جلسات متعدد برای اجرای بهتر این کنفرانس گفت: برای هماهنگی بهتر کمیته های برگزار کننده، اجرایی، علمی ، نمایشگاه و ارتباط با صنعت فعال شدند.

مهندس حسین افضلی، با بیان اینکه این کنفرانس آذرماه سالجاری به میزبانی مازندران در ساری برگزار می شود، گفت: در این کنفرانس اساتید و کارشناسانی از سراسرکشور حضور می یابند.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان مازندران، اظهار داشت: سخنران اصلی این کنفرانس دکترعباسرجبیفرد، استادورییسدپارتمانمهندسیزیربنادردانشکدهمهندسیدانشگاهملبورناسترالیا خواهد بود.

دبیر کنفرانس ملی GIS نیز در سخنانی با بیان اینکه تا کنون۹۶ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد، گفت: در حال حاضر ۸۵مقاله از سازمانها و شرکتهای مختلف و ۱۱ مقاله از دانشگاه های سراسر کشور دریافت شد.

فرامرز سپری ادامه داد: از این تعداد مقالات ارسال شده ۷۲ مقاله مربوط به صنعت برق، ۳ مقاله منابع آب و ۲۱ مقاله مربوط به آب وفاضلاب بوده است.

وی، با بیان اینکه انتظار می رود بیش از ۲۰۰ مقاله تا پایان مهلت فراخوان به دبیرخانه ارسال شود، گفت: پایان آبان ماه زمان ارسال مقالات به دبیرخانه پیش بینی شده است.

گفتنی است سومین کنفرانس کاربردسامانه اطلاعات مکانی درمدیریت صنع تآب و برق(GIS ) با هدفدستیابی به آخرین یافته های علمی و پژوهشی SDIو GIS در ایران وجهان وتبادل تجربیات حاصله درصنعت برق وآب کشور۲۳ آذرماه در پلاژ پردیس نیروی انتظامی شهرستان ساری برگزار می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=5828

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.