تاریخ ارسال : ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۲:۱۷ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نصب دوربین ها / سرعت گیرها و یکطرفه کردن خیابان ها نسخه رفع مشکلات ترافیکی شهرها نیست

شلمچه نیوز از ساری- شعبان وفایی نژاد؛ مراکز اصلی شهر به ندرت خلوت هستند. مشکلات ناشی از ترافیک در همه جای دنیا موجب نارضایتی مردم است. ترافیک زیاد موجب تاخیر در انجام امور شهری و کاهش بازدهی اقتصادی فعالیت‌‌های شهروندان، افزایش آلودگی هوا و آلودگی صوتی و اثرات منفی بر محیط زیست و هم‌چنین ایجاد خستگی و استرس ناشی از رانندگی در ترافیک‌‌های سنگین برای شهروندان می‌شود.

هم‌‌چنان که شهرها گسترش می‌‌یابند، به تعداد خودروهایی که فضای خیابان‌‌ها را اشغال می‌کنند، هم اضافه می‌‌‌‌شود و افزایش حجم ترافیک به یک مشکل اساسی تبدیل می‌‌شود. برخی از راه‌کارهای حل این معضل، شامل گسترش حمل و نقل عمومی، توجه ویژه به برنامه‌‌ریزی شهری و اجباری شدن استفاده از خودروهای همگانی برای جابه‌‌جایی کارمندان و پرسنل سازمان‌‌ها و اداره‌‌ها است.

این روزها شاهد انواع مانورهای خبری پیرامون نصب دوربین ها برای تخلفات رانندگی / نصب سرعت گیر / یکطرفه کردن خیابان ها در بافت های مختلف شهرهای مازندران هستیم تا شاید شاهد کاهش بار ترافیکی باشیم که متأسفانه این اقدامات تا به امروز نتیجه ملموسی نداشته و حتی شاید به جرأت بتوان گفت که بر بار ترافیکی شهرهای استان افزوده است .

در بسیاری از موارد شهرهای مازندران رکورد دار پیک ترافیک در بین شهرهای کشورمان هستند و به نظر می رسد بستن تقاطع ها و یک طرفه کردن خیابان ها و نصب دوربین و سرعت گیرها در معابر عمومی و در سویی دیگر تهدید به حمل اتومبیل های پارک شده با جرثقیل و افزایش جریمه ها نسخه شفابخش رفع ترافیک شهرها نیست بلکه باید زیرساخت های شهرهای مازندران را در امور ترافیک مورد بررسی قرار داد.

باید متولیان و مسئولین امور سازمان های تاکسیرانی / اتوبوسرانی / حمل و نقل ترافیک به دست افرادی باشد که متخصص و کاردان در امور مذکور بوده و بتوانند با اقدامات کارشناسی شده ، این مشکل همه گیر در استان را مرتفع سازند .

گفتنی است در این ارتباط پیشنهاد می شود :

  • مناطقی که مشکل دارند و علت مشکل آن‌ها را پیدا کنید. طراحی برخی از خیابان‌ها به گونه‌ای است که باعث توقف خودروها می‌شود و به اصطلاح راه‌ را بند می‌آورد. این خیابان‌ها را شناسایی کنید و به جمع‌آوری اطلاعات لازم و تحلیل آن‌ها بپردازید. هم‌چنین باید تعداد ماشین‌هایی را که در مناطق مختلف شهر به طور میانگین در رفت و آمد هستند، محاسبه کرد. در اکثر موارد، در همان خیابان‌های ده‌‌ها سال پیش، تعداد ماشین‌های در حال رفت و آمد، چندین برابر شده است. در چنین مواردی یکی از اقدامات ضروری، ایجاد مسیر جدید تعریض خیابان است.
  • یکی از راه‌های تامین بودجه و هم‌چنین کنترل کردن جریان ترافیک، دریافت عوارض و هزینه بابت عبور از برخی مناطق خاص و مرکز شهر است؛ گسترش حمل و نقل عمومی هم‌زمان با گسترش و تجهیز را‌ه‌ها هم از اقدامات لازم برای کنترل و کاهش ترافیک است. در مناطقی از شهرکه همیشه با معضل ترافیک روبه‌رو هستند، ایجاد یک سرویس حمل و نقل کارآمد و سریع، موجب کاهش قابل توجه تعداد خودروهای شخصی می‌شود.

۴- الگوهای توسعه‌ی شهری باید از جهت ایجاد سازمان‌ها و اداره‌های جدید و مکان‌هایی که محل تجمع افراد هستند، کنترل شوند. اگر همه‌ی سازمان‌ها و اداره‌ها در مراکز اصلی شهر ساخته شوند، موجب افزایش ترافیک و عبور و مرور در این مناطق می‌شوند. بنابراین باید بخشی از این سازمان‌ها را به حومه‌ی شهر انتقال داد و ساختمان‌های اداری جدید را در این مناطق ساخت. از این طریق می‌توان حجم وسیعی از بار ترافیک را به مناطق حومه و اطراف شهر انتقال داد و ترافیک را در همه‌ی نقاط شهر تعدیل کرد. ضمن این‌که در چنین وضعیتی باید سیستم حمل و نقل عمومی حومه‌ی شهر را گسترش داد و تجهیز کرد. توزیع مناسب و برابر امکانات و پیش‌رفت‌ها در نقاط مختلف شهر، عامل مهمی در کاهش بار ترافیک در نقاط پر ازدحام شهر است. کلیه‌ی امکانات رفاهی و شهری در مناطق مختلف شهر باید به صورت یکسان توزیع شود تا از جابه‌جایی‌های شهروندان از نقاط محروم از امکانات به نقاط پیش‌رفته و مجهز شهری کاسته شود.
۶- مطالعه و بررسی مناطق مختلف شهر از جهت تغییراتی که برای کنترل ترافیک در هر منطقه مورد نیاز است و مشخص کردن کوتاه مدت یا بلندمدت بودن ایجاد این تغییرات، بسیار ضروری است.

زمان مخابره:۱۸ /۷-۱۸ مهر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26725

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.