تاریخ ارسال : ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نظارت بر اموال مسئولان باید دامنه وسیع‌تری پیدا کند

نظارت بر اموال مسئولین باید دامنه وسیع‌تری پیدا کندمجید محتشمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره طرحی که جمعی از نمایندگان مجلس به منظور کنترل دارایی‌های مسئولان به کمیسیون قضائی مجلس ارائه کردند گفت: این طرح از قبل وجود داشته و متاسفانه مسئولین ارشد کشور این را جدی نگرفته بودند و فقط منوط به روسای قوای سه‌گانه و تعداد محدودی از وزرا شده بود.

دبیر کل جبهه اصلاح‌طلبان تصریح کرد: آنچه که مسلم است باید بعد نظارتی مجلس تاثیر زیادی در رفتار مدیران ارشد کشور داشته باشد به گونه‌ای که حتی مدیران کل وزارتخانه‌ها مورد پرسش قرار بگیرند و مدیران کل هم در این دایره گنجانده شوند.

وی تاکید کرد: این طرح تنها قانونی است که می‌تواند جلوی فساد احتمالی در بین مسئولان را بگیرد و در صورت ارتکاب برای آن‌ها مجازات تعیین کرده و یا آنها را برکنار کنند.

دبیر کل حزب آزادی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از فساد در مسیر بانک‌ها و مدیریت‌ها باید قوانین محکمی باشد بیان کرد: این قانون به صورت متمرکز توسط مجلس باید نظارت شود .

وی در پایان خاطر نشان کرد: فساد فقط روسای قوای سه‌گانه و وزرا را تهدید نمی‌کند آنجایی که حساسیت و تهدید بیشتر است در جمع مدیران کل است که باید در یک راستایی‌آزمایی قرار بگیرند.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=68891

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.