تاریخ ارسال : ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۶:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نظارت بر کالاهای دکتری بر عهده ارگان غذا و دوا یا استاندارد

وی اظهار کرد: ما در نرمال مشکل نداریم و علی رغم ارتقاء سطح نرمال و اینکه این ارگان زیر مجموعه ریاست جمهوری  شده هست ، تاکنون مشکلات حل نشده هست به طور مثال مشکلاتی که درباره برنج یا پراید داشتیم تاکنون حل نشده هست.

شهریاری دنبال کرد: در دست کم ۱۶۲ کشور جهان کار نرمال با خود ارگان ها هست و ارگان نرمال صرفا هماهنگ کننده هست.

وی اظهار کرد: حالا در کشور ما تدوین و نظارت و قانونگذاری نرمال و همه امور به عهده ارگان نرمال هست و این غیر محتمل هست که یک ارگان خود بتواند به کار خود نظارت کند. ضروری هست این ارگان صرفا شاخصه ها و ضابطه های را مشخص کند و وظایف را به ارگان ها و دانشگاه ها و صاحبنظران واگذار کند.

وی اضافه کرد: دستگاه های اعمالی موظف گردیدند مقررات خود را تدوین، اجرا و نظارت کنند منتهی موسسه نرمال وظیفه نظارت بر حسن اعمال آن را دارد.

ملکی اظهار کرد: یک ارگان توان ندارد هم اجرا کننده و هم نظارت کننده باشد و طبق تبصره ۳ قانون تازه تدوین نرمال هم بر عهده آنان هست.

شورای نگهبان از تبصره ۱ بند۷ اظهار کرد: نظارت عالیه ضروری هست برعهده دستگاه دیگری باشد.

در دنیا طبق رویکرد یکپارچه تمامی مورد ها را از مزرعه تا استفاده ارگان نرمال ارزیابی می کند. در هر قسمت ارگان متولی نرمال و بهداشت نظارت دارد.

ملکی اضافه کرد: در هر کشور همه ارگان ها مکلف به اعمال مقررات نرمال می باشند و استانداردهای غذایی ضروری الاجرا می باشند و در هیچ کشوری کمتر از سه موسسه بر مواد غذایی نظارت نمی کنند پس ما چگونه توان داریم با دنیا فاصله دریافت کنیم.

وی اظهار کرد: موسسه ملی نرمال در سابق یک واحد پژوهشی داشت اما حالا پژوهش را به یک ارگان واگذار کرده هست و ریاست جمهوری می بایست بین نظارت و نرمال سازگاری ضروری را بوجود بیاورد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77212

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.