تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۱۱:۰۵ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نظارت جدی مجلس بر کارکرد وزارت صنعت و تجارت

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، سال ۱۳۹۷ تحت عنوان پشتیبانی از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اسم گذاری گردید تا وزارت صنعت، معدن و تجارت در طول سال جاری ماموریت بزرگی را در جهت تحقق این هدف پیش رو داشته باشد.

در این بین اما مجلس شورای اسلامی نیز در راستای تحقق این امر حساس شده و به طور جدی از همان روزهای آغازین سال اراده خود را برای نظارت بر کارکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت اخذ کرده هست. علی لاریجانی -رئیس مجلس شورای اسلامی– با تاکید بر این که نباید اذن واردات به کالاهایی که همانند داخلی آن به شکل مطلوب تولید می گردد، اعلام مورد ها ممنوعیت بعضی اقلام به کشور را توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ضروری دانست و بیان کرد که در راستای پشتیبانی از تولید داخلی نیازمند اراده ملی هستیم و باید با مشارکت یکدیگر مشکل را حل نماییم.

شریعتمداری مجبور به عرضه گزارش ماهانه به مجلس

وی علاوه بر این اعلام نمود که وزیر صنعت، معدن و تجارت باید ماهانه گزارشی را به مجلس شورای اسلامی عرضه کند تا نمایندگان در جریان پیشرفت امور در راستای پشتیبانی از تولید کالای داخلی باشند.

لاریجانی با تاکید بر این که باید اذن اظهارنظر به بخش خصوصی داده گردد تا بتواند کارکرد مطلوبی داشته باشد، دنبال کرد که وزیر صنعت، معدن و تجارت معتقد هست قانون اعتبار افزوده باید اصلاح گردد، اما مسئله ای که ما به آن تاکید داریم این هست که مجلس شورای اسلامی در این ارتباط مسئول نیست و دولت باید نظرش را به طور صریح و واضح اعلام نماید و مسیولیت کار در این ارتباط روشن باشد.

این در حالی هست که محمد شریعتمداری – وزیر صنعت، معدن و تجارت – نیز با تاکید بر لزوم اصلاح قانون مالیات بر اعتبار افزوده برای پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی بیان کرد که یکی از راهکارهای دریافت مالیات، از استفاده کننده پایانی به عنوان آخرین حلقه زنجیره هست.

وی عدم کوشش کافی در جهت کیفیت قسمتی به کالای ایرانی را یکی از علل کاهش داعیه مردم برای خرید کالای داخلی دانست و بیان کرد که متاسفانه قدم های مناسب فرهنگی در راستای پشتیبانی از کالای ایرانی برداشته نشده هست و به هر میزان که کیفیت کالاها افزایش یابد قطار تولید به ریل کلیدی خود باز خواهد گذشت و میزان سرمایه گذاری داخلی و بیگانه در کشور افزایش می یابد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به این که نوسازی صنعت های داخلی باعث کیفیت قسمتی به تولید می گردد، گفت که تنگنا مراجع یکی از عاملان کند بودن نوسازی در کشور هست که در همین راستا مبلغ شایسته ای در سال ۱۳۹۷ برای نوسازی صنعت کشور اختصاص یافته هست که در این راستا باید قیمت بازده صنعتی مناسب نیز تعیین گردد.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، سال ۱۳۹۷  تحت عنوان “پشتیبانی از کالای ایرانی” به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، سال ۱۳۹۷  تحت عنوان “پشتیبانی از کالای ایرانی” اسم گرفت و مجلس شورای اسلامی از همان روزهای آغازین سال قصد در نظارت جدی بر کارکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در این زمینه دارد تا با دریافت عرضه گزارش ماهانه از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت به نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در جریان چگونگی پشتیبانی از کالای ایرانی قرار گیرد و بتواند وضع را در برهه های زمانی متفاوت سال بررسی کند که به همین مقصود جدیدا نشست کمیسیون مخصوص پشتیبانی از تولید ملی رییس مجلس شورای اسلامی و نیز وزیران صنعت و نفت برگزار گردید تا راهکارهای موجود در جهت پشتیبانی از کالای داخلی عرضه و مسائل متفاوت در این زمینه مطرح گردد.

انتهای پیام


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95735

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.