تاریخ ارسال : ۰۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۰:۳۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نظام آموزشی هدفمند موجب رشد علمی و اقتصادی کشور می شود

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، حسین هاشمی تختی صبح شنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت آغاز سال تحصیلی جدید به معلمان و دانش آموزان و اساتید علم و دانش عنوان کرد: یک نظام آموزشی باید قوی و هدفمند باشد تا باعث رشد علمی در شاخه های مختلف و رشد اقتصادی در کشور و همچنین رشد تفکرات دینی در جامعه شود.

وی آموزش و پرورش را نهادی مهم و برجسته معرفی کرد و افزود: ایجاد هر گونه تحول بزرگ و بنیادین در جامعه نیازمند ایجاد ساختاری درست در نظام آموزشی آن جامعه بوده که مهمترین رکن و ضلع آن فرآیند آموزش و پرورش و نقش تعلیم و تربیت است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: تعلیم و تربیت یا همان آموزش در هر جامعه ای از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و در واقع می توان آموزش را نوعی سرمایه‌گذاری بلند مدت برای ساختن یک کشور دانست.

هاشمی تختی نقش آموزگاران در سرنوشت کشور را پررنگ دانست و بیان داشت: معلمان  انسان های دلسوزی هستند که باید در تربیت نسلی متعهد به ارزش های دینی و ملی و روحیه انقلابی سخت تلاش کنند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به جان باختن تعدادی از  دانش آموزان نخبه هرمزگانی در سانحه واژگونی اتوبوس حامل این عزیزان درجاده داراب، جای آنها را در کلاس های درس خالی  دانست و تاکید کرد: دستگاه های مربوطه به خصوص آموزش و پرورش حمایت خودرا از دانش آموزان مصدوم و خانواده های جان باختگان استمرار بخشیده تا مرحمی به آلام آنان شود.

وی در پایان گفت: ما در مقابل هر یک از این دانش آموزان مسئول هستیم و تمام دستگاه ها و نهادها باید همدل و همگام شوند تا بتوانند به آموزش و پرورش در امر تعلیم و تربیت و نگهداری از این سرمایه های ملی که همانا دانش آموزان امروز و آینده سازان فردای  کشور هستند، کمک کنند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=66542

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.