تاریخ ارسال : ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۵۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نظام نیازمند کارگزارانی وظیفه شناس و دلسوز هست

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم از شهر قم، ، آیت‌الله سیدعلی حسینی‌اشکوری امروز در جمع طلاب و اساتید گیلان مقیم شهر قم در مدرسه مبارکه فیضیه با بیان اینکه حرکت انبیاء الهی در پایه جهاد است اظهار داشت: جهاد به معنای واسع کلمه هست و ما در زیارت امین‌الله که برای همه امامن معصوم(ع) وارد هست می‌خوانیم که من شهادت می‌دهم که در راه خدا جهاد کردید، حق جهادش را و وظیفه ما به‌عنوان پیروان ایشان جهاد هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: فرق میان جهاد ما و جهاد معصومین(ع) در "حق جهاده" هست، در جهاد ما هر کسی به‌اندازه وسع خود و احیانا کمتر از وسع خودش این کار را انجام می‌دهد اما به هر حال پایه کلیدی آن جهاد هست.

وی دنبال کرد: جهاد به معنای واسع جهاد با مال و نفس هست، جهاد با نفس، بخش تبلیغ و ترویج را نیز دربردارنده می‌شود که از وقت و عمر خود برای رضای خدا و در ترویج دین مایه می‌گذارید چرا که این دین الهی به ابزار جهاد برپا شده هست.

حسینی‌اشکوری با بیان اینکه ادامه و تداوم دین طبق جهاد بوده است گفت: جهاد به معنای کوشش و کوشش هست، جهاد نفس به معنای جهاد در جنگ و جبهه هست، اما جهاد مفهوم واسعی دارد و به این تعابیر ختم نمی‌شود، افرادی که قدرت مالی داشته باشند، با مال خود جهاد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه جهاد برای صیانت دین است تأکید کرد: دین باید از انحرافات و خطرهای مصون باشد، خطر هم انواعی دارد که دربردارنده خطر داخلی، بیگانه، فرسودگی، بروز بدعت‌ها و مورد ها دیگر می‌شود، گاهی وقت ها خطر از درون هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری تأکید کرد: افرادی که متولی امور دین و رهبری جامعه هستند در ازاء همه این خطرهای مسیولیت دارند، دفاع در مقابل خطر و هجومی هست که از ناحیه دشمن بر علیه جامعه و دین ایجاد شده هست، گاهی خطر بالفعل و گاهی بالقوه هست، جامعه اسلامی طبق حکم عقل و قرآن که همان ارشاد به حکم عقل می‌کند موظف هست که خودش را مسلح کند و این جنگ افزار هم به معنای واسع هست.

وی افزود: مسلح به معنای واسع یعنی اینکه در بعد دفع شبهات، توجیه کردن و آگاهی دادن به مردم ورود شود، یکی از حقوق متقابل رهبری و امت اسلامی این هست که رهبری نظام جامعه، خطرهای و مشکلاتی را که امکان دارد جامعه با آن روبه‌رو شود متذکر شود.

حسینی‌اشکوری با بیان اینکه گوشزد کردن خطرهای از سوی رهبر جامعه بسیار با اهمیت است تأکید کرد: داشتن رهبری دلسوز، آگاه و مسئولیت‌پذیر که به‌موقع زنگ خطر را به‌صدا درآورد یک موهبت هست و برعهده مردم و ملت هست که هشدارهای رهبر دلسوز خود را در نظر بگیرند به‌ویژه هشدارهایی که وی برای برطرف و دفع خطر به مسئولین و کارگزاران نظام می‌دهند.

وی با تأکید براینکه مسئولین نباید این هشدارها را پشت گوش بیندازند، دنبال کرد: دشمن و دشمن‌شناسی از مواردی هست که رهبر معظم انقلاب بر آن تأکید می‌کنند و رسانه‌های بیگانه هم به این تأکید رهبری حساس می باشند، این حاشیه سازی‌هایی که در مورد بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد دشمن و دشمن‌شناسی در داخل و خارج مطرح می‌شود ناشی از جهل یک عده و عناد اشخاص دیگر هست.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شناخت دشمن و به‌موقع اخطار دادن و حرکت کردن و در مقابل دشمن ایستادن، بسیار با اهمیت هست، اضافه کرد: نباید در خواب غفلت باشیم و اذن دهیم که دشمنان ما بیایند و نقشه‌های خود را اجرایی کنند، آن شخصیتی که مسیولیت صیانت جامعه را دارد باید به‌موقع اخطار دهد.

وی در ادامه از گوناگونی فتنه، نقشه و مکر دشمن حرف زد و اضافه کرد: از صدر اسلام به‌همین شکل بوده هست و گوناگونی فتنه‌های دشمنان، تازگی ندارد، نسبت به همین انقلاب از تهدید، ترور، بمب‌گذاری، تبلیغ و تطمیع و زیادی کارهای دیگر استفاده نمود و از هیچ‌کاری کوتاه نیامدند، گاهی مکر دشمن بسیار پرخطر هست و اگر رهبر و پیشرو اخطار ندهد، عوام و خواص فریب می‌خورند.

حسینی‌اشکوری با عنوان این مطلب که گاهی مکر دشمن، کوه را جابه‌جا می‌کند، گفت: نباید فتنه‌های دشمن را دست‌کم دریافت کنیم، در فتنه موخر هم شاهد بودید که می‌خواستند به دستاویز گرانی، مشکلات اقتصادی و خواسته‌های به‌حق مردم فتنه بزرگی به‌پا کنند.

وی گفت: اگر جلوی فتنه‌های دشمن گرفته نشود، صدمات جبران ناپذیری بر پیکر نظام وارد می‌شود و مردم باید نسبت به داشتن رهبری که به‌موقع اخطار می‌دهد شکرگزار خداوند باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رهبر معظم انقلاب هم فرمودند که نه یک مرتبه لکن هزار بار باید شکرگزار این مردم باشیم که ۴۰ سال هست مظلومانه پای این انقلاب و نظام ایستاده‌اند، یکی از حقوق متقابل رهبر و امت این هست که اگر رهبری از آن‌ها استمداد کرد، ملت هم پاسخگو باشند در واقع اخطار دادن حقی بر گردن رهبری و استمداد کردن، حقی بر گردن مردم هست.

وی با بیان اینکه مسئولین نظام باید شکرگزار عملی باشند، تأکید کرد: در کمال تأسف در این ۲۰ سال موخر هرگاه مردم به صحنه آمده‌اند و برای این نظام وظیفه خود را انجام داده‌اند، سریعا پشت دست مردم را داغ کرده‌اند، پس از انتخابات که عامه مردم به‌شکل وسیع شرکت داشتند، تورم و گرانی ایجاد شده هست، مردم مستحق چنین اقداماتی نیستند.

حسینی‌اشکوری دنبال کرد: مسئولین نباید به مردم نا عدالتی کنند و نظام به کارگزارانی وظیفه‌شناس و دلسوز نیازمند هست، مسئولین باید از اهداف و منازعات شخصی اجتناب کنند و در خدمت مردم باشند، مردمی که این چنین پای نظام ایستاده‌اند باید قدر آن‌ها را بدانند و چنین مردمی باوفایی نعمت می باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شما حامل پرچم جهاد هستید اظهار کرد: این نظام و انقلاب محافظت نمی‌شود مگر با حضور متولیان دین در سطوح و اماکن متفاوت که دربردارنده مساجد، حسینیه، پایگاه و میان مردم می‌شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83820

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.