تاریخ ارسال : ۲۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۳:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نظر عضو کمیسیون تعلیم در مورد تعطیلی مدرسه ها در زمستان

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی  در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به طرح  تعطیلات مدرسه ها در زمستان اظهار کرد:‌ لازم هست که تعطیلات  زمستانی مدرسه ها در یک فضای کاملاً تخصصی ارزیابی شده  و از  احساسی برخورد کردن در تصمیم‌گیری حول آن  اجتناب گردد.

وی تأکید کرد:در سالهای گذشته نیز با نمونه برداری از کشورهای اروپایی روزهای  پنج‌شنبه‌ها را  تعطیل گردید تا کلاس‌های فوق‌برنامه برگزار گردد، هیچ برنامه‌ای که برای دانش‌آموزان مفید باشد در این کلاسها دیده نشد.

زیادتر بخوانید

تعطیلی یک ماهه مدرسه ها در زمستان طرح شکست خورده

عضو کمیسیون تعلیم و تحقیقات مجلس اظهار کرد:‌  تعطیلی مدرسه ها در مقطع ها متفاوت سال از  کیفیت آموزشی مدرسه ها می‌کاهد و این مبحث هیچ توجیهی ندارد که چون ما نمی‌توانیم آلودگی هوا را مدیریت کنیم، بخواهیم مدرسه ها را تعطیل کرده  و تعلیم و تربیت کشور را فدای عدم مدیریت درست در بخش کنترل کاهش آلودگی هوا کنیم.

به گفته نماینده مردم محلات در مجلس، تعطیلات طولانی تابستانه و  تعطیلات نوروز آسیب‌های بسیاری را به نظام تعلیم و تربیت وارد کرده و اگر تعطیلات زمستانی نیز به اجرا درآید صدمات محسوسی را به کیفیت آموزشی دانش‌آموزان کشور وارد می‌کند.

حجت‌الاسلام  سلیمی افزود:‌ شرایط آب وهوایی کشورمان به‌گونه‌ای هست که آب وهوای منطقه های متفاوت در فصول سال با یکدیگر یکسان نیست و غالب نقاط کشور تابستانی گرم و سوزان با دمای نزدیک به ۴۰ درجه دارند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=82659

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.