تاریخ ارسال : ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۲:۲۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نظر مطهری در مورد پیام رسان های داخلی

خبرگزاری ایرنا: نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حکم رهبر معظم انقلاب در حفظ حریم شخصی اشخاص در پیام رسان های داخلی مطمئنا موثر خواهد بود، تاکید کرد: باید اعتماد مردم در راستای این پیام رسان ها جلب گردد.

علی مطهری روز پنجشنبه در اظهار کرد و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد حفظ حریم شخصی اشخاص در پیام رسان های داخلی، اظهار کرد: به این مبحث پیشتر هم در دستور هشت ماده ای امام خمینی (ره) اشاره شده هست ولی با اهمیت اجرای آن هست.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی دنبال کرد: از زمان حکم امام خمینی (ره) تا به امروز این احکام وجود داشته اما شاهد هستیم که در بعضی مورد ها این حریم شکسته شده هست.

مطهری بر جلب اعتماد مردم به پیام رسان های داخلی تاکید کرد و از قوه قضاییه خواست در صورت بروز تخلفاتی در این زمینه نسبت به آن رسیدگی و به مردم اطلاع رسانی گردد تا جامعه در این مورد احساس آرامش کند.

وی با یادآوری اینکه اعلام این مبحث از سوی رهبر معظم انقلاب مطمئنا موثر خواهد بود، دنبال کرد: زمانی در این زمینه به نقطه ایده آل خواهیم رسید که مردم عملا نگاه کنند به حریم شخصی آنان احترام گذاشته می گردد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در مورد شرایط استقبال مردم از پیام رسان های داخلی نیز اظهار کرد: حداکثر حجم پیام رسان های داخلی ۱۵ میلیون نفر هست این در حالی هست که حجم پیام رسان های بیگانه مثل تلگرام، حدود ۴۵ میلیون نفر هست.

وی با بیان اینکه نبود حجم کافی در پیام رسان های داخلی موجب می گردد مردم نتوانند مشترک این پیام رسان ها باشند، اضافه کرد: باید این مورد ها در پیام رسان های داخلی اصلاح گردد تا مردم به مرور زمان به این پیام رسان ها روی بیاورند.

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایرنا، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز دوشنبه بیستم فروردین ماه جاری در دیدار جمعی از مسئولین و مسئولان نظام، با ابراز خوشحالی از مبدل شدن مطالبه ایجاد پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی به مطالبه‌ای عمومی، اظهار کردند: مسئولین باید امنیت و حریم داخلی مردم و کشور را حفظ نمایند. تجاوز به امنیت و حریم داخلی مردم «حرام شرعی» هست و نباید صورت پذیرد.

وی اضافه کردند: متصدیان کار در دستگاه های دولتی و قضایی نگهدارى کنند تا حریم داخلی زندگی مردم و اسرار آنان محفوظ بماند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95670

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.