تاریخ ارسال : ۰۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۳۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نفوذ ۹۰ درصدى خصولتى ها به اصل ۴۴ قانون اساسى!/شرکت هایى که بستر سوء بکارگیری مالى را فراهم می کنند

مهریانحسینعلی حاجی دلیگانی در صحبت با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  حسینعلی حاجی دلیگانی در صحبت با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،اظهار کرد:الزام دولت برای واگذاری شرکت های دولتی زیان ده به قسمت خصوصی و اکتساب سود به منظور پرداخت قرض های دولت از اهم دلایل ذکر این واگذاری ها در اصل ۴۴ قانون بنیادی بوده هست.

وی دنبال کرد:گزارش نظارت مجلس از نحوه اعمال قانون فوق در مورد واگذاری ها ،نتیجه مطلوبی نداشته و ارائه داد که قانون به صحیحی اجرا نشده هست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفته بود:بهرحال توقع بوده و هست که به هر صورتی این واگذاری ها برپایه قانون صورت پذیرد،اما متاسفانه اکثر از ۹۰ درصد از واحدهای ضررده ناکارآمد، خصولتی سازی  شده هست. این در حالیست که ضروری هست برپایه قانون ،واحدهای ناکارآمد دولتی به قسمت خصوصی واگذار می گردیدند.

..

این شرکت ها حاکم بود ولی با این نوع از واگذاری ها دیگراز  آن ضابطه های هم خبری نخواهد بود.

حاجی دلیگانی در مورد اسامی شرکت های درج شده در اصل ۴۴ قانون بنیادی برای واگذاری به قسمت خصوصی گفته بود:با دقت به راهبرد اصل ۴۴ قانون بنیادی به غیر از قسمت دفاعی و بعضی از قسمت های حاکمیتی ،باقی تمام ضروری هست به قسمت خصوصی واگذار گردند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:طبق قانون جز یکسری مورد ها خاص که مشمول تنگنا عدم واگذاری می باشند ،باقی قسمت ها که درصد بالایی را به خود تعلق داده اند ضروری هست به قسمت خصوصی واگذار گردند.

حاجی دلیگانی عنوان کرد:این در حالیست که صرفا رقم زیاد کمی  به قسمت خصوصی واگذار شده هست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:وقتی یک واحد به خودی خود ضررده و غیر سودآور ارائه می گردد اگر به فرد اهل واگذار نشود ،امکان فعال شدن و احیای آن وجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد:اکنون چنان بر بار زیان و بدهکاری واحد های واگذار شده مرتبط اضافه شده که قسمت خصوصی میلی به دریافت آنان نخواهد داشت.

ولی اعمال بند ج اصل ۴۴ قانون بنیادی یا همان خصوصی سازی از منازعه برانگیزترین بندهای این قانون شمرده می گردد. چون این بند از اوائل عملیاتی شدن با انتقاداتی مبنی بر جعلی بودن واگذاری ها همراه بوده هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75967

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.