تاریخ ارسال : ۳۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت : ۰۹:۲۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نقش دولت در اقتصاد ضروری هست از دخالت گری به سیاست گذاری دگرگونی کند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا فولادگر ریاست کمیسیون مخصوص پشتیبانی از تولید و اصل چهل و چهار مجلس، در گفت و گو با رادیو در مورد قسمت قسمت خصوصی از اقتصاد پسابرجام عنوان کرد: قرار هست گزارش کمیسیون مخصوص در صحن علنی مجلس حول کارکرد اعمال راهبرد اصل ۴۴ قرائت گردد که مورد ها لطمه شناسی و فعالیت های انجام نشده در این راستا دسته بندی شده هست.

ریاست کمیسیون مخصوص پشتیبانی از تولید و اصل چهل و چهار مجلس عنوان کرد:هرچه ما اقتصاد را به مردم و قسمت های غیردولتی گره بزنیم،در تنش های خارجی لطمه کمتری به اقتصاد وارد می گردد و تاب آوری اقتصاد زیادتر خواهد گردید.

وی اقرار کرد: با دقت به تنگنا های اقتصاد دولتی، ما ضروری هست جذب سرمایه گذاری ها و مراجع تازهی را در پسابرجام در فرمان کار قرار دهیم.

فولادگر با اشاره به اینکه قسمت خصوصی حقیقی در اقتصاد ما کمتر از ۲۰ درصد هست، اهتمام کرد:همچنان ۸۰ درصد اقتصاد در دست دولت و نهادهای عمومی هست که در واقعیت دربرگیرنده شرکت های شبه دولتی هست که این شرکت ها به جنبه حقوقی غیردولتی شمرده می شوند ولی زیرا عملا تصمیم گیرندگان و وابستگانش مرتبط به قسمت های دولتی هست نمی گردد آنان در تعداد قسمت خصوصی آورد.

وی اضافه کرد:یکی از اشکالات این شرکت ها نیز این هست که نه دولتی می باشند که نظارت پذیری و پاسخگویی قسمت دولتی را برخوردار باشند و نه در زمره قسمت خصوصی قرار می گیرند که رقابت پذیری این قسمت را برخوردار باشند،بنابراین قسمت قسمت تعاونی و قسمت خصوصی در مجموع اکثر از ۲۰ درصد نمی گردد .

فولادگر در مورد راهکارهای کم شدن این مشکلات عنوان کرد: قسمت دولتی ضروری هست بپذیرد که اعمال راهبرد اصل ۴۴ در گرو کم شدن تصدی گری دولت هست و نقش دولت ضروری هست از دخالت گری به سیاست گذاری و نظارت دگرگونی کند.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=75539

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.