تاریخ ارسال : ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۸:۳۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نقش نفوذیهای تصمیم گیر و تصمیم ساز در دلار ۵۷۰۰ تومانی/ سیف حتی یک روز هم نباید بماند

گروه اقتصادی- حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر، برخوار و میمه در مجلس شورای اسلامی در صحبت با خبرنگار افکارنیوز از دست های پشت پرده در افزایش نرخ دلار و رسیدن نرخ آن به پنچ هزار و ۷۰۰ تومان اطلاع داد و اظهار کرد: به نظر می آید این افزایش نرخ دلار برای تحت فشار گذاشتن مردم در زمینه برجام ۲ و سه باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبه های مجلس مباحث دفاعی و موشکی را ناموس کشور شرح کرد و اضافه کرد: این مسائل اصلا و ابدا قابل مذاکره نیستند و ملت ایران

حاجی دلیگانی با اشاره به عزیمت وزیر خارجه فرانسه به ایران در سال گذشته اظهار کرد: چند ماه گذشته از عزیمت وی نامه ای به حسن روحانی ریاست جمهور درج کرد و شروط عزیمت ریاست جمهور فرانسه به ایران را گفتگوها در همین زمینه ها عنوان نمود.

وی اظهار کرد: بعضی به توهم خام خود می اندیشند که با اینچنین فشارها توان دارند مردم ایران

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبه های مجلس با بیان اینکه قصد ندارد صریحا سوژه ای را به کسی نسبت دهد، اظهار کرد: ولی این افزایش نرخ دلار بی رابطه با وارد آوردن فشار به ایران هم نیست. چه بسا نقش نفوذیها در سطح تصمیم سازان و تصمیم گیران داخلی هم در این زمینه بی تاثیر نباشد و امکان دارد آقایان یک سناریوی طراحی کرده باشند تا کشور را با چنین شرایطی مواجه کنند.

حاجی دلیگانی با بیان اینکه ریاست جمهور باید در این زمینه پاسخگوی مجلس باشد، اضافه کرد: اینکه دلار به ناگهان افزایش نرخ شدید پیدا کرده، نشان می دهد سیف ریاست کل بانک مرکزی حتی یک روز هم نباید در سمتش بر جای بماند و بلافاصله باید برکنار گردد.

نرخ دلار روز گذشته یکشنبه به پنچ هزار و ۷۰۰ تومان هم رسید.

 


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95187

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.