تاریخ ارسال : ۳۰ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۰۷:۴۸ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نقیض گویی های نایب ریاست مجلس در مورد برجام/ شورای نگهبان بخشنامه کدام وزیر را خلاف شرع تشخیص داد؟/ گرانی ۳۵ درصدی ارز و خواب خوش مسئولان اقتصادی

سرویس سیاست مشرق – روزنامه ها در لابه لای گزارش ها و سرمقاله ها، قسمتی از صفحات خود را به خبر ها روزهای گذشته یا خبر ها مخصوص اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنان اشاره می کند.

********

کیهان

نقیض گویی های نایب ریاست مجلس در مورد برجام
نایب ریاست مجلس می گوید به سبب تخصصی بودن برجام زیاد متوجه قضایا نشدم. پزشکیان در عین حال مدعی شد پیش از برجام، روزانه هزار میلیارد تومان آسیب می کردیم!
پزشکیان در عین حال مدعی شد پیش از برجام، روزانه هزار میلیارد تومان آسیب می کردیم! به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، مسعود پزشکیان در اردبیل گفته است: اگر برجام ۲۰ دقیقه ای در مجلس مصوب گردید، به سبب آن بود که تمام قراردادهای بین المللی در صورت طرح در مجلس به سرعت و بدون بحث خاص رای گیری شده به به صورتی که یا مورد پذیرش قرار می گیرد یا رد می گردد.
وی افزود: در وقتی که بنده نیز به عنوان عضو اکیپ مجلس در مورد برجام انتخاب گردیدم با مطالعه آن به معنای حقیقی به سبب تخصصی بودن بحث زیاد متوجه قضایا نشدم چون که در مباحث غیرتخصصی به طور مستمر اهتمام می کنم ورود پیدا نکرده و اصراری نداشته باشم.
نایب ریاست مجلس گفت: بنده فوق تخصص جراحی قلب هستم و ۱۷ سال در دانشگاه در این حوزه درس خوانده و مالک تجربه گردیدم اما هیچگاه به خود اجازه نخواهم داد در حوزه های دیگر پزشکی ورود پیدا کنم؛ در حالی که تعدادی در آن برهه احساس می کردند با خواندن دو کتاب توان دارند کارشناس برجام باشند.
پزشکیان تصریح نمود: همین غیرتخصصی عمل کردن ما کشور را به این شرایط عجیب و غریب رسانده است؛ به به صورتی که هیچ کس نیز قصد ندارد اشتباه خود و ورود غیرکارشناسی اش را در چنین موضوعاتی قبول کند.
وی در عین حال با ادعای اینکه روزانه از بابت تحریم ها پیش از برجام هزار میلیارد تومان متضرر می شدیم، اضافه کرد: اگر برجامی تصویب گردید مطمئنا ما توانستیم در آن برهه جلوی آسیب و زیان های بسیار زیاد را به این کشور دریافت کنیم.
عضو فراکسیون امید علاوه بر این در مراسم بزرگداشت هاشمی رفسنجانی در قزوین گفته است: نباید فاصله درآمدها این قدر زیاد باشد تا جایی که بعضی از اشخاص با اخذ دستمزد ۲۰۰ میلیون تومان، بعضی یک میلیون تومانی و بعضی از اشخاص نیز از بیکاری رنج ببرند با آنکه همه ما مکررا اعلام می نماییم این فاصله دستمزدها نادرست است، تاحالا راه حلی نیندیشیده ایم.
پزشکیان اضافه کرد: وحشی ترین حیوانات را در دنیا رام می کنند، چه طور است که ما توان نداریم با جوانانمان بنشینیم و از مشکلاتشان جویا شده و راحت با آنان رابطه ایجاد کنیم زیرا عدم توان ما در مدیریت و رفتارهای نامناسب منتج به ایجاد مشکلاتی می گردد.
در مورد سخنان آقای پزشکیان، نکته هایی قابل ملاحظه است: اولا تصویب ۲۰ دقیقه ای برجام توسط حامی های دولت در مجلس نهم، در حالی انجام گردید که کمیسیون مخصوص ارزیابی برجام بعد از ۴۰ روز ارزیابی کارشناسی با حضور مالک نظران اقتصادی و حقوقی، ایرادات و آسیب ها و خسارت های بزرگ متن توافق را اخطار داده بود. اما وکیل الدوله ها برخلاف نظر کارشناسی متخصص ها، برجام را تصویب کردند. آقای پزشکیان نیز جزء همین طیف بود که برخلاف نظر جمع بندی شده متخصص ها در کمیسیون ارزیابی برجام، رای داد.
ثانیا وی اگر در خود صلاحیتی نمی دیده، به چه سبب پذیرفته که عضو کمیسیون مخصوص گردد؟! و به چه سبب وقتی متوجه قضایا نشد، از متخصص ها و مالک نظران نپرسید؟ یا نگفت که من متوجه نشده ام؟!
ثالثا اگر بعد از ۴۰ روز حضور در کمیسیون، از برجام سر در نیاورده، بعد از کجا متوجه شده و با اعتماد به نفس عجیبی می گوید «قبل از برجام روزانه هزار میلیارد تومان متضرر می شدیم»؟!
رابعا در انتهاء دومین سالگرد اجرای برجام با حساب سرانگشتی آقای پزشکیان باید ۷۳۰ هزار میلیارد تومان پول به کشور آمده باشد. آیا وی می داند این رقم انبوه کجا رفته که بیکاری شدت یافته، تورم دو رقمی شده، نرخ دلار ۳۵ درصد(۱۱۰۰ تومان) افزایش پیدا کرده، رکود تشدید شده، تراز تجاری منفی تر شده و…؟!
؟! خامسا وی چند دوره وزیر و نماینده مجلس بوده و حالا نیز ۲ سال است نایب ریاست مجلس  است. برای چه از موضع منتقد در مورد فاصله های طبقاتی متاثر از درآمدها صحبت می کند؟! به چه سبب هرگز از یک وزیر و مقام دولتی یا ریاست جمهور در این مورد طرح سؤال نکرده یا خواستار استیضاح نشده است؟ به چه سبب یک طرح موثر در این باره- وی یا فراکسیون متبوع وی- عرضه نکرده اند؟ با «باید و نباید» که نمی توان مسیولیت نمایندگی مجلس را به درنهایت رساند.
و در نهایت اینکه جوانان احتیاج به رام شدن ندارند؛ آنان انتظار دارند مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس همسو با آنان به جای حرف درمانی و حاشیه سازی و اولویت تراشی های دروغین، به اولویت هایی مثل اشتغال و ازدواج و مسکن رسیدگی کنند. اگر توان دارند بسم الله؛ اگرنه مشروعیت وظیفه ای که متصدی آن می باشند، از بین می رود.

انکار مسئولان دو تابعیتی و اختلاس ۱۰۰ میلیاردی در وزارت نفت
وزیر اطلاعات باید توضیح دهد که اگر به تعبیر وی مدیر دو تابعیتی نداریم، چه طور خزانه دار مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ۱۰۰ میلیارد تومان را غارت کند و از کشور بگریزد؟!
روزنامه جوان در یادداشتی درج کرد: وقتی مجلس اهتمام زیادی بر تعیین تکلیف مسئولان دوتابعیتی داشت، وزیر اطلاعات به میان آمد و گفت با ارزیابی های انجام شده و برکناری مسئولان دوتابعیتی، دیگر مسئولان دوتابعیتی نداریم.
   وقتی دادستان کل کشور نسبت به این گفته وزیر عکس العمل نمایش داد دو مرتبه هم وزیر اطلاعات از نبود مسئولان دوتابعیتی گفت، حتی کار به آنجا کشید که علوی در حاشیه یکی از نشست های هیئت دولت عنوان نمود: اگر مدیر دوتابعیتی سراغ دارید به وزارت اطلاعات معرفی کنید.
فارغ از اینکه رسانه ها مسئول شناسایی مسئولان دوتابعیتی با تنگنا های حاکم بر آنان نیستند، سوال کلیدی این است که آیا واقعاً مدیر دوتابعیتی نداریم؟ مدیرانی که اغلب کانادا را انتخاب نموده و مثل آن فرد مشهور- خاوری- راه را به خوبی
پیدا نموده اند.
بیشتر از ۱۰۰میلیارد تومان از مراجع شرکت ملی نفت ایران توسط خزانه دار مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت به یغما رفته و آقای خزانه دار با خیالی راحت راهی کانادا شده است. طبق گفته های دادستان تهران و اطلاعات موجود، این شخص از سال گذشته اختلاس را شروع نموده است و توانسته در این مدت چنین پولی را به خارج از کشور جابه جا کند. آیا ناپسند نیست که یک مدیر میانی بتواند دست به چنین فساد بزرگی بزند و به سادگی از کشور خارج گردد؟ عکس العمل مردم چیست؟ حتماً مردم بیان می کنند فرد مفسد تنها نبوده و در یک سامانه خودمانی توانسته از اداره ای بیشتر از ۱۰۰میلیارد تومان اختلاس کند که بودجه اش محدود است.
ماجرا بسیار آسان است، وقتی نهادهای نظارتی و اطلاعاتی نتوانند به وظیفه ها ذاتی خود عمل کنند و علی رغم آنکه مسلم است که مسئولان دوتابعیتی در بدنه مدیریت کشور و بویژه نفت رسوخ کرده اند، همه چیز را انکار می کنند وضعیت همینی است که شاهد هستیم. همین امروز مسئولان دوتابعیتی زیادی در وزارت نفت و شرکت های زیرمجموعه صندوق بازنشستگی صنعت نفت وجود دارند که قصد نداریم بگوییم آنان متهم می باشند یا خواهند گردید لکن اصل ماجرا این است که وقتی از یک نقطه و بزنگاهی مکررا ضربه خورده ایم دو مرتبه هم نسبت به آن بی تفاوت باشیم.
   توجه کنید بیشتر از ۱۰۰میلیارد تومان طی دو سال از بیت المال خارج شده است و وزارت نفت زمانی پی به این مساله می برد که متهم از کشور فرار کرده و برای عرضه آدرس نادرست، می گوید این فساد از سال ۸۸ شروع شده است.
محافظت وزارت نفت و شرکت ملی نفت و حسابرس داخلی برای چه حقوق می گیرند؟ محافظت وزارت نفت به چه سبب هیچ تحقیقی در مورد سوابق اشخاص و تابعیت آنان انجام نداده و در اتاق شیشه ای خود به گذر ایام مشغول است؟
مساله دوتابعیتی ها در نفت چیز چندان عجیبی نیست، کم نیستند از این جنس مسئولان ولی به دستاویز های متفاوت هنوز بر مسند کار می باشند؛ مدیرانی که خانواده شان در دانمارک، هلند، سوئیس، کانادا و… زندگی می کنند بدون تردید هیچ علاقه ای به ایران ندارند که اگر داشتند دست کم خانواده شان در کشور زندگی می کردند. مدیری که ایران را برای زندگی خانواده اش انتخاب نکرده و در تهران یک تنه زندگی می کند، آیا حاضرست برای منفعت های ملی خطر کند؟

علیزاده طباطبایی: «نکبت آزادی» طرفدار هاشمی شده بود!
مدیری که ایران را برای زندگی خانواده اش انتخاب نکرده و در تهران یک تنه زندگی می کند، آیا حاضرست برای منفعت های ملی خطر کند؟ وکیل خانواده هاشمی می گوید هاشمی رفسنجانی از اول منتقد تیم اقتصادی دولت بود.
محمود علیزاده طباطبایی در صحبت با «راه دانا» گفت: کمتر از یک ماه گذشته از مرگ زنده یاد هاشمی خدمت وی آمدم و با زنده یاد هاشمی در مورد انقلاب و آینده انقلاب حرفی داشتم. زنده یاد هاشمی به من گفت که از یک جهت خیلی امید دارم چون سطح درک و شعور مردم خیلی بالا رفته است، مردم فهمیده اند که تصمیم شان را کف خیابان توان ندارند اجرا کنند و باید به پای صندوق رای بیایند و به این باور دست یافته اند که با صندوق رای خیلی چیزها را توان دارند عوض شدن دهند.
   علیزاده طباطبایی دنبال کرد:  ابراهیم یزدی به من می گفت که هنر هاشمی این است که در داخل نظام و در مرکز قدرت، رهبری اپوزیسیون را بر عهده گرفته است. یعنی از درون نظام اپوزیسیون را اداره می کرد و نمی گذاشت این مبدل به جریانی بر علیه نظام اسلامی گردد.
وی با بیان اینکه زنده یاد یزدی می گفت که ما به عنوان نهضت آزادی دل خوشی از هاشمی نداریم و ما را نکبت آزادی خطاب کرده است، عنوان نمود: ولی امروز به عنوان افرادی که به ایران و تمامیت ارضی آن می اندیشیم به آقای هاشمی بگویید که در بین مردم، معتقدین و معترضین! نظام محبوبیت پیدا کردید و از این موقعیت توان دارید برای محافظت ایران استفاده کنید و ما از شما پشتیبانی می کنیم. من این پیام را به آقای هاشمی رساندم و وی گفت که من آگاهانه کارها را انجام می دهم و می دانم چه می کنم.
وی با اشاره به اینکه حسن روحانی، هاشمی نبود و نیست، بیان کرد: زنده یاد هاشمی رفسنجانی مواضعش را صریح بیان می کرد، چه در دوران انقلاب و دفاع مقدس اگر مواضعشان با امام(ره) اختلافی داشت سریعا به محضر وی می رسیدند و نگاه خود را مطرح می کردند و در رابطه با مقام معظم رهبری نیز همین رویه را داشتند و صادقانه عاشق آقای خامنه ای بود و این را همیشه می گفت. وی می گفت که رهبر معظم انقلاب را دوست دارم ولی خیلی از نظراتم با وی فرق دارد و بعد از بحث حتی اگر قانع نشوم به وی گفته ام که شما بر بنده حجت دارید و من باید از نظر شما تبعیت کنم علیرغم اینکه مخالف نظر شما هستم.
علیزاده طباطبایی در ادامه با اشاره به انتقادات هاشمی به تیم اقتصادی دولت روحانی تصریح نمود: هاشمی از ابتدا نسبت به تیم اقتصادی حسن روحانی منتقد بود و یکی دوبار به من اظهار کردند که این شیوه ای که دولت یازدهم به کار بسته دستاوردی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه می اظهار کردیم که در دولت اول حسن روحانی اولویت اول سیاست بیگانه است، اضافه کرد: امروز می بینم که دولت دوازدهم نیز بر پایه سیاست بیگانه کارها را پیش می برد و من به عنوان کسی که حدود ۱۰ سال در سازمان برنامه و بودجه مدیریت کردم و با اقتصاددان ها در رابطه بودم آینده خوبی برای اقتصاد حدس نمی کنم.
در مورد بخش اول سخنان علیزاده طباطبایی باید افزود که اتفاقاً آقای هاشمی در دام ضدانقلاب افتاد و با جریان فتنه گری همراه گردید که زیر میز جمهوریت (رأی مردم- صندوق) و اسلامیت زدند اما مردم با درک و شعور بالای خود، نقشه ضد انقلاب را در قیام الهی ۹ دی ۸۸ نقش برآب کردند. در آن فتنه حتی شعار انتخابات دستاویز است، اصل نظام نشانه است سر داده گردید که از هویت جریان ضدانقلاب متظاهر به معیت و پشتیبانی از امثال هاشمی حکایت می کرد؛ هر چند که امثال هاشمی به ارزش گرفتاری های خود نتوانستند حتی بعد از واقعه ی حرمت شکنی عاشورای ۸۸، از آنان اعلام برائت کنند.
سخنان ابراهیم یزدی نیز نوعی فریبکاری بوده است؛ چه اینکه آقای هاشمی اپوزیسیون را به ریاست نظام نکشاند لکن جریان معارض انقلاب و اسلام و نظام و مردم سالاری، موفق گردیدند هاشمی را به بازی شوم خود بکشانند و حیثیت چند ده ساله هاشمی در معیت با انقلاب را از بین ببرند.

گرانی ۳۵ درصدی ارز و خواب خوش مسئولان اقتصادی دولت
ریاست بانک مرکزی می گوید نباید در مورد نرخ ارز بزرگنمایی گردد و این نرخ، بهمن و اسفند کاهش خواهد یافت.
ولی الله سیف در توییتر درج کرد: با نهایت تعجب بعضی از اشخاص به محض رویت تحولات در نرخ ارز شتابزده تر از دلال ها و سوداگران نسبت به بزرگنمایی آن اقدام می کنند به به صورتی که این عکس العمل کمتر از خرسندی ترامپ ریاست جمهور آمریکا نیست.
به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایلنا، وی در ادامه این توییت ابراز اطمینان کرد: این شادی ها طولانی نخواهد بود و طبق روند سالانه نرخ ارز در ماه های بهمن و اسفند مسیر کاهشی پیدا می نماید.
یادآور می گردد نرخ دلار در ۲ ساله، بعد از اجرای برجام، ۱۱۰۰ تومان زیاد شده است که به معنای کاهش ۳۵ درصدی ارزش پول ملی است.
ریاست بانک مرکزی پیش از این عایدی برجام را «تقریبا هیچ خوانده بود» اما به نظر می آید عایدی برجام، «خسارات محض» بوده است.
همزمان با سخنان ریاست بانک مرکزی، سایت اصلاح طلب «بهار» در گزارشی درج کرد: همزمان با خواب آسوده مقامات، دلار ۴۵۰۰ تومان گردید. دلار آنقدر در حدود سه ماه موخر جولان داد و رکورد زد تا اینکه خود را به کانال ۴۵۰۰ تومان رساند. ریاست کل بانک مرکزی که مکررا وعده تعدیل نرخ ها را داده بود این بار می گوید شادی گرانی دلار به زودی تمام می گردد!
ریاست کل بانک مرکزی که مکررا وعده تعدیل نرخ ها را داده بود این بار می گوید شادی گرانی دلار به زودی تمام می گردد! به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا، جریان افزایش نرخ دلار در چند ماه موخر اتفاق جدیدی نیست و این روزها شاید بیشتر از آنکه متضرران گرانی این ارز پرحاشیه انتظار ارزان شدن آن را داشته باشند، خواسته خود را بر گران نشدن بیشتر از نرخ های موجود قرار داده اند.
اگر چه نوسان بازار و افزایش نرخ دلار در فاصله بین آبان ماه تا انتهاء دی ماه در هر سال تا حدودی طبیعی شده و بنا بر عللی مثل تقاضای فصلی، کاهش عرضه ارز پتروشیمی ها و یا تسویه حساب های بیگانه به واقع شدن می پیوندد، ولی برای سال جاری فرایند به شکلی متمایز بود. جریان رشد نرخ دلار از شهریورماه شروع گردید و از کانال ۳۸۰۰ حرکت کرد و در نیمه مهرماه خود را به ۴۰۰۰ تومان رساند، این زمانی بود که علی الظاهر دلار در بازار ارز ایران کانال ۴۰۰۰ تومان و نرخ های رنج ۳۰۰۰ را تا ابد ترک نمود و وارد کانال ۵۰۰۰ تومان گردید. این سوژه ای است که فرایند نرخ های موخر نرخ های تا ۴۵۰۰ تومان بازار و البته سخنان سیاستگذار ارزی آن را به شکلی تایید می نماید.
نرخ دلار در دو هفته موخر به ۴۴۰۰ تومان رسید و تا آخر هفته ای که سپری گردید حتی تا ۴۴۹۰ تومان هم نرخ خورد. این نرخ نشان می دهد که نرخ این ارز در پنج ماه موخر یعنی از شهریور تا انتهاء دی ماه تا ۷۰۰ تومان و در کمتر از چهار ماه گذشته تا ۵۰۰ تومان گران شده است. این نوسان قابل ملاحظه ارزی همان قدر که برای قسمتی از فعالین اقتصادی بویژه واردکنندگان و سر انجام استفاده کنندگان داخلی با آسیب نسبت به قبل همراه است، رانت موجود در آن برای بعضی گروه ها بسیار هم خوشایند است؛ از دلالان و فعالین بازار ارز گرفته تا اشخاص سودجویی که در میان نوسان بازار به هر طریقی خود نیز بر وضعیت ناآرام آن افزوده اند.
مساله با اهمیت این است که اقتصاد ما در چند ماه موخر، رشد قیمتی ۷۰۰ تومانی را تجربه نموده است. حتی از تعدیل نرخ دلار با ۴۲۰۰ تومان حرف زدند اما حالا نرخ دلار ۴۵۰۰ تومان شده است.

خراسان

اخطار به بانک ها در مورد عرضه خدمات بانکی به شهرداری ها
طبق ابلاغیه جدید یک مقام مسئول اقتصادی در دولت به همه نهادهای نظارتی، اعلام گردیده است حسب تصمیم های گرفته شده، تمامی حساب های بانکی اعم از ریالی و ارزی برای شهرداری ها و نیز موسسات و شرکت های زیرمجموعه که بیشتر از ۵۰ درصد سهام آنان مربوط به شهرداری ها باشد، باید تنها نزد بانک مرکزی بازنمایی و حفظ گردد و بانک ها و موسسات اعتباری مجاز به بازنمایی یا حفظ حساب های بانکی برای این نهادهای عمومی غیردولتی نیستند.

شورای نگهبان بخشنامه کدام وزیر را خلاف شرع تشخیص داد؟
طبق نامه روزهای موخر یک مقام مسئول با اهمیت قضایی به وزارتخانه رفاه، کار و تامین اجتماعی، با اشاره به دو بخشنامه صادر گردیده از سوی علی ربیعی در آبان ماه سال ۱۳۹۲، اعلام گردیده است با توجه به درخواست شاکی مبنی بر ارزیابی خلاف شرع بودن مفادی از این دو بخشنامه، مبحث به شورای نگهبان ارجاع گردید که بر این اساس، فقهای این شورا، قسمتی از این ابلاغیه را خلاف شرع تشخیص داده اند که بر همین اساس، این مواد از تاریخ تصویب، ابطال می گردد.

ایران

تکذیب دو مدعا در مورد تجمع های موخر
فرمانده انتظامی شهرستان میناب گفت: فیلم پخش شده وابسته به تیراندازی و درگیری پلیس با مردم این شهرستان در شبکه های اجتماعی دروغ محض است. سرهنگ محمدرستمی در صحبت با تسنیم گفت: در تاریخ ۲۷ دی ماه طی تعقیب و گریز نیروی انتظامی با قاچاقچیان بیشتر از دو هزار قوطی مشروب های الکلی در روستای گبرانی کشف و ضبط گردید. وی اضافه کرد: دو دستگاه خودرو توقیف شده در این عملیات، زانتیا و پژو ۴۰۵ که حامل مشروب های الکلی بود هر دو سرقتی بودند. این توضیحات به دنبال آن مطرح گردید که دیروز فیلمی در شبکه های اجتماعی دست به دست می چرخید که در آن صدای تیراندازی در محیطی روستایی به گوش می رسید؛ در توضیح این فیلم توسط افرادی که آن را بازنشر می دهند، آمده بود: «درگیری و تیراندازی پلیس در میناب با مردم.» » همزمان با تکذیب این مدعا، ریاست کل دادگستری استان مرکزی هم اطلاع داد: جسد کشف شده در یک منزل متروکه در حاشیه شهر اراک رابطه ای با ناآرامی های موخر ندارد و این شخص به سبب تزریق مواد مخدر جان باخته است. به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایرنا، قاسم عبداللهی اضافه کرد:  سریعا جسد وی به پزشکی قانونی اراک اعزام و عملیات کالبدشکافی انجام گردید و سر انجام مرگ به سبب تزریق مواد مخدر تأیید گردید.

فشار صهیونیست ها برای اخراج سفیر ایران از آلمان
کمیته امریکاییان یهودی از دولت آلمان خواست تا بنابر ادعای آنان مبنی بر «جاسوسی عاملان ایران از سفارت رژیم اسرائیلی و یک مهدکودک یهودی»، سفیر ایران را از آلمان اخراج کند. به گزارش شلمچه نیوز به نقل از ایسنا به نقل از اورشلیم پست، دیدره برگر مدیر دفتر این کمیته گفت: «ما توقع داریم تا دولت آلمان گام های سیاسی روشنی را در این مورد بردارد و نباید به گفت وگوی دیپلماتیک رضایت داشت. باید یک اقدام علنی مثل اخراج سفیر ایران در آلمان صورت پذیرد.»

دفاع ممدوحی از ادبیات صدیقی در مورد اعتراض های موخر
» حجت الاسلام حسن ممدوحی عضو جامعه مدرسین از «آشغال» خواندن معترضان دفاع نمود. او به خبرآنلاین گفت: با افرادی که یک هفته کشور را اشغال کنند با بدترین برخوردها و خشونت ها عین داعش عمل کنند، چه خواهید کرد؟ شما به داعشی‎ها چه می گفتید؟ نمی‎گفتید که این اغتشاشگران زباله می باشند؟داعشی‎ها چه کار می‎کردند؟ این اشخاص هم همان کار داعشی ها را انجام داده اند. حجت الاسلام صدیقی در خطبه های دو هفته قبل نماز جمعه تهران در عکس العمل به ناآرامی های موخر بیان کرد:«اجتماع ملت، دریایی را ایجاد نمود و زباله ها را شست و تمیز کرد».در عکس العمل به این سخنان حسن روحانی بیان کرد:«در خیابان تعدادی اعتراض می کنند. خواهش می کنم به همه مردم ما احترام بگذارید. معترض یا خس و خاشاک است، یا گاو، یا گوساله، یا زباله است؟! به چه سبب فحش می کنید و بی ادبانه با جامعه برخورد می کنید؟ دقیق صحبت کنیم، مخصوصاً در تریبون های مقدس. ملت ما ملت بزرگی است.» » صدیقی نیز بعدها توضیح داد: «وقتی بنده می گویم مردم جمع شده اند، معاذالله توان ندارم بگویم که مردم چه می باشند و روشن است که اگر دریایی به وجود آمده و خیز این دریا «آشغال» را برده، همان فضای فتنه بوده است و اصلاً کاری به اشخاص ندارم.»

آرمان

زمان جابه جایی پیکر جانباختگان سانچی

»مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران گفت: پیکرهای سه تن از جان باختگان کشتی سانچی بعد از مشخص گردیدن تست DNA به کشور جابه جایی می یابد. سیروس کیان ارثی در حاشیه مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کشتی سانچی که دراین شرکت برگزار گردید در جمع خبرنگاران اضافه کرد: اولویت ما گرفتن نمونه DNA خانواده های شهدای نفتکش و ارسال آن به چین است. وی گفت: بعد از دریافت این نمونه ها با سازگاری کنسولگری کشورمان در چین پیکرهای سه تن از جان باختگان به وطن جابه جایی خواهد یافت.

عکس العمل سردار سلیمانی به آتش زدن پرچم

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار ویدئویی در صفحه اینستاگرام به آتش زدن پرچم ایران در ناآرامی های موخر عکس العمل نمایش داد. سرلشکر قاسم سلیمانی با اشاره به آتش زدن پرچم ایران در این ناآرامی ها گفت: ای کاش به جای پرچم، من را ده بار آتش می زدند؛ چون که ما برای نشاندن پرچم بر هر قله ای ده ها شهید داده ایم.

باید فضای سایبری را اداره نمود

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: باید این فضای سایبری را مدیریت کنیم، تا کی باید در این اسارت باشیم؟ ما نمی گوئیم آن را ببندید اما باید آن را مدیریت کنید. .. علم الهدی اضافه کرد: آمریکا درصدد است مردم عقاید و باورهای دینی خود را از دست بدهند و این مردم از نظام جدا گردند و این اهدف سوء چه طور باید اجرا گردد؟ تنها راه برای این با اهمیت جنگ نرم است و وسیله اجرایی جنگ نرم، شایعه پراکنی است زیرا در این صورت افکار عمومی مردم و جوانان را به هم می زند و اگر دشمن در افکار عمومی با شایعه پراکنی نفوذ کند به اغراض جنگ نرم خود خواهد رسید و امروز فضای سایبری در کشور میدان جولان شایعه پراکنی است.

تلگرام مرجع فساد است

امام جمعه موقت تهران گفت: دولت حاضر نشد تلگرام را محدود کرده و شبکه ملی را سراسری کند تا ما روی پای خودمان بایستیم و دستور بردار بیگانگان نباشیم. کاظم صدیقی پیام رسان تلگرام را مرجع فساد برای جوانان دانست و گفت: درست است بعضی ها در زمینه بالا بردن روند تجاری و اقتصادی از این پیام رسان استفاده می کنند؛ ولی این تبادلات بدون هیچ نظارت و کنترل داخلی انجام می گردد. وی تصریح نمود: پس جوانان باید در فضای سایبری مراقب باشند که وقتی به بهشت می اندیشند، باید با مشکلات و دشواری ها، تحریم و شدائد بجنگند و خداوند متعال در زمینه مقابله با شدائد اهتمام مؤکد کرده است.

ترامپ باید به درمانگاه برود

معاون فرهنگی، اجتماعی سپاه گفت: حوادثی که در گذشته در دو دهه رخ می داد در شرایط فعلی به جایی دست یافته که ظرف دو ماه گذشته آمده است، به به صورتی که استکبار و صهیونیسم بین الملل و ایادی آنان در ظرف این ۲ ماه در عراق، سوریه، لبنان، یمن، فلسطین، ایران و آفریقا و آمریکای لاتین شکست خورده اند، به به صورتی که افکار عمومی بر علیه آنان شده است، ضمن اینکه ریاست جمهور آمریکا هم با سخنان خود باید به سبب مریضی های روانی اش به درمانگاه برده گردد. سردار محمدرضا نقدی بابیان اینکه شکست های متفاوت استکبار جهانی منتج به برتری مستضعفین شده است و برتری های بزرگی در آینده به دست خواهد آمد، افزود: باید امروز بدانیم که برتری های درخشانی پیش روی ما قرار دارد که این برتری ها به سبب حوصله، بیداری و در صحنه بودن ملت ایران بوده است.

کاهش هزار میلیاردی بودجه صداوسیما

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از کاهش ۹۰۰ تا یک هزار میلیارد تومانی بودجه ۹۷ صدا و سیما در لایحه ایده ای دولت اطلاع داد و خطرهای این مساله را تعریف کرد. سیداحسان قاضی زاده هاشمی اضافه کرد: محل جایگزینی هم برای این کاهش بودجه صدا و سیما حدس نشده، در حالی که دولت باید برای این مساله تدبیر عاجلی داشته باشد؛ در غیر اینصورت، اگر در صحن مجلس اعتراضی نسبت به این مساله گردد نیازمند دوسوم رأی نمایندگان خواهد بود، چون که در تضاد برنامه ششم است.

حضور آمریکا درخاک سوریه غیرقانونی است

ریاست شورای راهبردی ارتباطات بیگانه ایران تاکید کرد که حضور آمریکا در خاک سوریه کمکی به صلح در این کشور نمی کند و جمهوری اسلامی ایران این حضور را غیرقانونی می داند. نهایت خرازی در حاشیه دیدار با علی حیدر وزیر آشتی ملی سوریه افزود که دولت سوریه هم تاکید دارد که آمریکا باید هرچه تندتر خاک این کشور را ترک نماید. وی اظهارداشت: آمریکا باید اجازه بدهد مردم سوریه خودشان با یکدیگر صحبت کرده تا صلح برقرار گردد و بتوانند از این مشکلات گذر کنند. ریاست شورای راهبردی ارتباطات بیگانه ایران گفت که وزارت آشتی ملی سوریه کوشش دارد بین عشایر و گروه های متفاوت من جمله گروه های مسلح در خاک سوریه آشتی ملی ایجاد کند و تلاش های خوبی هم در این زمینه انجام داده است.

تاکید نمایندگان مجلس بر رسیدگی به وضعیت بانوان بازداشتی

۳ ۳ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به وضعیت بانوان دستگیر شده می باشند. حسینعلی امیری در مورد شکایت خانواده های بعضی دستگیری شدگان حوادث موخر مبنی بر بدرفتاری با آنان و طرح این شکایات با نمایندگان مجلس گفت: آن چیزی که از طریق نمایندگان به دست من دست یافته این است که ۴۳ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که از طیف های متفاوت هم می باشند نامه ای را خطاب به ریاست جمهور درج کردند و به من دادند که تحویل داده گردید. وی در مورد این درخواست گفت: نمایندگان خواستار رسیدگی به وضعیت بازداشتی ها مخصوصا زنان می باشند تا هرچه زودتر تعیین تکلیف و آزاد گردند. در مورد مطلبی که درخصوص بدرفتاری با بازداشتی ها گفته شده من در جریان نیستم و از آقای وزیر دادگستری بپرسید، وی به شما جواب می دهند. امیری بیان کرد: آقای ریاست جمهور مکررا در نشست ها دولت تصریح کردند بین افرادی که به قصد بی نظمی، تخریب، آتش زدن اموال عمومی و بیت المال و ایجاد مزاحمت برای شهروندان آمدند با آن افرادی که به دنبال این می باشند که حرف هایشان شنیده گردد باید تفکیک هایی را قائل شویم و نباید همه را با یک نگاه نگاه کنیم. معاون پارلمانی ریاست جمهور افزود: این تاکید ریاست جمهور است و طبعا آن قدری که در اختیار دولت باشد مسائل مربوط به اشخاص دستگیر شده را پیگیری می کند. وی در جواب به این سؤال که آیا نمایندگان خواستند کسی از دولت هنگام بازدید از بازداشتگاه ها و اوین همراه آنان باشد، گفت: چنین خواسته شده را نمایندگان به وزیر دادگستری داده بودند، وزیر هم در حال پیگیری مبحث است.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=83937

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.