تاریخ ارسال : ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۴۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نمایش فراز و فرودهای زندگانی کارگری در «سایه بان»

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار مهر، سریال «سایه بان» به کارگردانی برادرهای محمودی مدتی هست که از شبکه دو سیما روی آنتن می رود و جبار آذین منتقد سینما و تلویزیون یادداشتی بر این سریال نوشته و در مورد خصوصیت های آن که توانسته از فراز و فرودها و معضلات زندگانی کارگری پرده بردارد، حرف گفته هست.

متن این یادداشت را در زیر مطالعه می کنید:

«سایه بان، اثری ممتاز و متمایز در تلویزیون

نوید محمودی قبل تر هفت فیلم تلویزیونی را تامین کرده هست. آ آنان در پی موفقیت های اولین فیلم سینمایی خود، فیلم تماشایی «رفتن» را هم ساخته اند. حال  این دو برادر هنرمند، این بار یک سریال متمایز و انسانمدار به اسم «سایه بان» ساخته اند که از شبکه دوم سیما در حال پخش هست.

سریال مطلوب تلویزیونی پنجاه بخشی «سایه بان» با دستمایه قرار دادن فراز و فرودهای زندگانی چند کارگر و مشکلات آنان، تصویرگر صمیمی و صادق زندگانی کارگری و طبقه شریف و زحمتکش کارگر و قشری از جوانان مستعد و خلاق و اخلاقمند هست.

برادرهای محمودی خطوط داستان های کلیدی و فرعی سریال خود را با مضامین جوانمردی، اخلاق، عشق، وفاداری، خداباوری آدم ها و همبستگی و معیت نسل جوان، شکل بخشیده و با پردازش واقع گرای ماجراها و رویدادهای زندگانی کاراکترهای «سایه بان»، آن را به درامی تماشایی و جالب مبدل کرده اند. سازندگان سریال «سایه بان» در کنار تصویرسازی باورپذیر و ملموس زخم ها و غم ها و شیدایی ها، نشاط ها و امیدهای قهرمانان کارگر خود، از پرداختن به آن روی زندگانی اجتماعی و اقتصادی کارگران، یعنی کار، سرمایه، کارفرمایان و سرمایه داران و صحیحی ها و نامطلوبی های این عرصه، غافل نبوده اند.

سریال جالب و با محتوای اجتماعی، عاشقانه و خانوادگی «سایه بان» از انگشت شمار مجموعه های موفق سال های موخر تلویزیون و اثری ممتاز و متمایز در میان انواع تولیدات سریالی رایج سیما هست. « «سایه بان» با مطلوبی ها و امتیازهایش این ایام از صدا و سیما و به مخصوص روند نابسامان سریال سازی درتلویزیون آبروداری می کند.»


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=77829

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.