تاریخ ارسال : ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۴۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نماینده ادوار مجلس گرگان: در فتنه ۸۸ پای برخی بزرگان نظام لغزید

نماینده ادوار مجلس گفت : آنهایی که می گفتند نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران دروغ می گفتند ، الان اگر داعش بیاید ایران اینها برای جنگیدن نمی روند چون اهل نبرد نیستند.

به گزارش گلستان ما، حجت الاسلام والمسلمین سید علی طاهری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد کتول شامگاه گذشته ۱۴ مهرماه در مراسم شب چهارم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در هیئت حیدریون گرگان اظهار کرد: یکی از ویژگی های کلام معصوم اینست که هیچوقت کهنه نمی شود و در همه زمانها کاربرد دارد و کلامی از امام حسین (ع) داریم که فرموده ” الناس عبید الدنیا ” یعنی اینکه مردم  بنده دنیایند.

۶۸۴

طاهری افزود: اینکه این مردم بنده دینا هستند منظورش ممکن است هر کدام از ما ها باشیم افرادی که دین را هم قبول دارند و مسلمان هم هستند و تا مدامی دور دین می چرخند که منافع شان به خطر نیفتد و آدم هایی که پای دین باشند تعدادشان کم است.

وی با اشاره به ۱۸ هزار نامه ای که از کوفه برای امام حسین (ع) ارسال شد، خاطر نشان کرد: اینها مسیحی و کافر و دشمن اهل بیت نبودند ، آنها نامه نوشتند امام به کوفه بیاید که به امام حسین (ع) کمک کنند ، حدود ۱۸ هزار نامه که هر کدام را چندین نفر امضا کردند و بالغ بر ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر دوستدار امام بودند اما تا برق شمشیر ابن زیاد را دیدند ترسیدند و ارادتشان تمام شد.

استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد : مثال امروزی عرض می کنم و آن اینکه فرض کنیم یک اتوبوس به سمت مشهد می رود و فکر کنیم که ۲۰ نفر برای خرید و دید و بازدید اقوام و ۲۰ نفر هم برای زیارت امام رضا (ع) می روند ، اتوبوس دم اذان صبح در یک مسجد بین راهی می ایستد چند نفر برای نماز صبح پیاده می شوند .
طاهری در مثالی دیگر به دفاع مقدس اشاره کرد که جمعیت ایران در آن زمان حدود ۴۰ میلیون نفر بود که نصف آن یعنی ۲۰ میلیون زن بودند و از این ۲۰ میلیون ۵ میلیون کودک و ۵ میلیون پیرمرد بوده و فقط ۱۰ میلیون نفر برای جنگیدن می مانند اما از این ۱۰ میلیون نفر فقط یک میلیون نفر برای جنگیدن به جبهه ها رفتند.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس نهم و دهم گفت : در فتنه ۸۸ برخی از بزرگان نظام پایشان لغزید ، انها بی دین نبودند ، دیدند که طرف مقابل شعار می دهد” انتخابات بهانه است اصل نظام نشانه است” و یا می گفتند که” نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران” ولی حرفی نزدند و سکوت کردند.

طاهری تصریح کرد: آنهایی که می گفتند جانم فدای ایران دروغ می گفتند، الان اگر داعش بیاید ایران اینها برای جنگیدن نمی روند چون اهل نبرد نیستند.

وی بیان داشت: من به افرادی که به این مراسمات می روند این هشدار را می دهم که برای خود ارزیابی داشته باشند که نسبت به یک سال قبل چه تغییری کردند، از این سینه زنی ها چی نصیبشان شد ؟ آیا یک پله بالاتر ترقی کرده اند؟

فرزند مرحوم آیت الله طاهری گرگانی افزود: اینکه برخی تکایا پاتوق دختر و پسر ها شود و صحنه های زشت ببینیم چیز خوبی نیست و بنده نسبت به تکرار اینگونه موارد در عزاداریها هشدار می دهم که رفتار خودمان را هنگام عزاداری ها اصلاح کنیم.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=26558

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.