تاریخ ارسال : ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۰۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نماینده مردم اهواز: کانون ریزگردها در ایران است

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، علی ساری نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۱ تیر) پس از قرائت  گزارش کمیسیون انرژی درباره بحران اخیر قطعی آب، برق و مخابرات استان خوزستان، گفت: در حال حاضر کانون اصلی تولید ریزگردها در داخل ایران است، زیرا وجود گرد و غبار و ریزگرد در ایران در چند سال اخیر به دلیل خشک شدن تالاب‌ها در ایران و عراق است، بنابراین باید اقدامات جدی در این راستا صورت گیرد.

وی ادامه داد: حدود دو میلیون هکتار از تالاب‌های کشور عراق و ۴۰ درصد از تالاب‌های خوزستان خشک شده و راه‌حل آن اقدامات کارشناسی براساس هر منطقه و احیای تالاب‌هاست.

نماینده اهواز در مجلس ادامه داد: اوج خشک شدن تالاب‌ها مربوط به سال‌های ۸۷ و ۸۹ است که بخش قابل توجهی از ۲٫۵ میلیون هکتار تالاب عراق خشک شد و تالاب بین‌النهرین در حال خشک شدن است.

ساری خاطرنشان کرد: تعطیلی مدارس و ادارات و قطعی آب و برق مردم استان خوزستان را با مشکلات عدیده‌ای روبرو کرده، بنابراین باید اقدامات جدی در این راستا صورت گیرد و تالاب‌های هور‌العظیم و شادگان احیاء شوند، البته اقدامات دولت در این راستا قابل تقدیر است، اما امیدوارم این اقدامات تداوم یابد و مصوبات در این رابطه به طور کامل اجرایی شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56468

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.