تاریخ ارسال : ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت : ۱۱:۳۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نمایندگان مجلس شرایط برقراری انشعاب‌های غیردائم خدمات عمومی را تعیین کردند

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه، دهم خرداد) پارلمان، در جریان ادامه بررسی لایحه مجازات استفاده‌‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز، از مجموع ۲۶۹ رأی مأخوذه، با ۲۰۷ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع، ماده ۴ این لایحه را تصویب کردند.

 

براساس ماده ۴ این لایحه، دستگاه‌های ذیربط می‌توانند نسبت به برقراری انشعاب‌های غیردائم خدمات عمومی موضوع این قانون مطابق با تعرفه مربوطه، تا تعیین تکلیف قانونی از سوی مراجع ذی‌صلاح اقدام کنند.

 

براساس تبصره ۱ این ماده، در صورت عدم جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و یا عدم تعیین تکلیف قانونی مستحدثات غیرمجاز طی ۳ سال از تاریخ ابلاغ این قانون، حسب مورد با دستگاه مسئول در امر ساخت و سازهای غیرمجاز مطابق با ماده ۳ قانون حفظ اراضی زراعی و باغ‌ها مصوب ۳۱ خرداد ۱۳۷۴ و اصلاحات بعدی آن رفتار می‌شود.

 

همچنین در تبصره ۲ این لایحه آمده است: تأمین موقت خدمات موضوع این ماده با اخذ بهای حق انشعاب و بدون اعطای آن، با اخذ تعهد رسمی که این امر حقی برای مشترکین ایجاب نمی‌کند، صورت خواهد پذیرفت، در صورت قلع و قمع مستحدثات مبالغ دریافتی حق انشعاب مسترد می‌شود.

 

همچنین نمایندگان در ادامه بررسی لایحه مذکور با ماده ۵ و ۶ این لایحه با ۲۰۴ رأی موافق، ۸ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۹ نماینده حاضر موافقت کردند.

 

براساس ماده ۵، رسیدگی به دعاوی موضوع این قانون در صلاحیت محاکم عمومی دادگستری است.

 

همچنین در ماده ۶ این لایحه آمده است که از تاریخ تصویب این قانون ماده ۶۶۰ قانون مجازات اسلامی (کتاب پنجم- تعزیزات و مجازاتهای بازدارنده) مصوب ۲ خرداد ۱۳۷۵ و اصلاحات بعدی آن نسخ می‌گردد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=51444

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.