تاریخ ارسال : ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۰۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نمایندگان مجلس عوام فریبی نکنند

 در حالی که قانون بر عدم هرگونه دخالت نمایندگان خانه ملت در عزل و نصب ها و ادعای منتخبین مردم در مجلس بر رعایت این موضوع تأکید کرده است اما یکی از نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی اظهاراتی دو پهلو مطرح کرد که ما را یاد ضرب المثل دم خروس و قسم حضرت عباس انداخت.

به گزارش شعبان وفایی نژاد خبرنگار شلمچه نیوز از ساری؛ وی در یکی از مراسم ها مدعی شد که در عزل و نصب مدیران دخالتی نداشته و نخواهد داشت اما در محفلی دیگر به رئیس جمهور گفت به دوره مدیران ضعیف در مازندران پایان دهد !

براستی معلوم نیست مواضع این نماینده و سایر همکاران وی در مجلس برچه ملاک و معیاری تعیین می شود و آیا باید رئیس جمهور برای تأمین دیدگاه نمایندگان دست به عزل و نصب مد نظر آنها بزند و یا این موضوع را بر اساس مصالح و منافع عمومی و مردم مورد توجه قرار دهد.

البته صاحب قلم و همه مردم کشورمان اعتقاد بر این دارند که نمایندگان مردم مازندران باید در همه عزل و نصب ها ، اصل شایسته سالاری را در بکار گیری مدیران کارآمد و توانمند استان در سرلوحه امور قرار دهند نه اینکه بر اساس سیاست زدگی محضی که در تفکراتشان وجود دارد مانع از ایفای مسئولیت مدیران برجسته مازندرانی در جایگاههای استانی و شهرستانی شوند.

این ادعا از آن جهت قابل تأمل است که این نماینده به دلیل آنچه که مدیر مربوطه در طیف مخالف جریان انتخاباتی وی قرار داشته ، با رایزنی ها و تلاش شبانه روزی خود مانع از مسئولیت و فعالیت یک مدیر شایسته در یک ارگان استانی گردید و این موضوع بار دیگر شهروندان را به یاد آن جمله معروف انداخت که شهر ما غریب پرور است!

البته باید اذعان داشت در برهه کنونی اختلافات بین نمایندگان استان مازندران بسیار سنگین شده و به هیچ عنوان شاهد وحدت رویه در بین آنها نیستیم ؛ ما نمی دانیم آیا نمایندگان مردم در خانه ملت باید به دنبال دخالت در عزل و نصب ها باشند یا در مجلس قانونگذاری و از حق و حقوق مردم دفاع کنند ؟ زمان  و تجربه نشان داده که مدیران منصوب به این نمایندگان نیز عملکردی بسیار ضعیف داشته اند و خسارات متعددی به دستگاهها و اعتبارات مردمی وارد شده و اکنون که زمان اصلاح امور است آنها سلایق سیاسی خود را بر منافع مردم ترجیح می دهند.

بهر سو وضعیت کنونی این جنگ های سیاسی باعث شده تا مازندران بیش از اینکه یک استان توسعه یافته باشد به مخروبه ای تبدیل شود که هر نماینده و مدیری به دنبال دریافت سهم خود از این آشفته بازار است و از نمایندگان کنونی مازندران تصویری که بیانگر خدمت آنها باشد ، رویت نمی شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=36144

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.