تاریخ ارسال : ۲۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت : ۲۳:۵۹ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نمایندگان کرمانشاه در اعتراض به دولت، عدم همراهی نمایندگان کرمانشاه با رئیس جمهور در سفر استانی+ سند

نماینده مردم قصر شیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی توجهی دولت نسبت به مطالبات و پتانسیل استان کرمانشاه، گفت: عدم توجه دولت به مطالبات حداقلی مردم کرمانشاه، ظلم در حق منافع ملی خواهد بود.

به گزارش شلمچه نیوز، قطعی شدن سفر رئیس جمهور و اعضای دولت به استان کرمانشاه همراه شده است با جلسات مسئولان کرمانشاهی و مجمع نمایندگان این استان، این جلسات برای هدف گذاری و بهره برداری بیشتر از سفر هیئت دولت به استان انجام می‌شود. نهایتا بعد از آن که مشخص شد برخی از پروژه های کلان استان کرمانشاه که مطالبه مجمع نمایندگان استان کرمانشاه است و مورد توجه دولت قرار ندارد، همین امر سبب شد تا اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نامه ای مبنی بر اینکه اگر دولت به خواسته های آن ها توجه نکند، نمایندگان استان کرمانشاه نیز دولت را همراهی نخواهند کرد، خطاب به رئیس جمهور ارسال کردند. در ادامه گفت‌وگو با برخی از اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در خصوص نامه به رئیس جمهور می آید.

دلیل عدم همراهی نمایندگان
حسن سلیمانی با بیان اینکه دولت در رابطه با منطقه آزاد تجاری قصر شیرین و اورامانات و پروژه راه آهن تصمیمی را اتخاذ نکرده‌اند، اظهار داشت: از آنجائی که مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بارها در این زمینه تقاضا کرده اند ولی تقاضاهای آن ها مورد توجه قرار نگرفته است، مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نامه ای را به دولت ارسال کرده و اعلام کرده‌اند که ما به علت بی توجهی به تقاضاها و عدم موافقت دولت با آنها و  نتیجه این سفر برای مردم مبهم خواهد بود.
نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از آنجائی که ما باید بعد از این سفر به مطالبات مردم پاسخ بدهیم و هنوز دولت زمان، مکان و نحوه حضور ما را اعلام نکرده، بنا بر این اگر این خواسته ها را نمی پذیرند ما از آمدن و حضور در استان، همزمان با سفر دولت معذوریم.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: منتظریم تا ببینیم که دولت به این مسئله پاسخ می‌دهد یا نه. اگر به این مطالبات پاسخ بدهند و آن ها را بپذیرند و نسبت به مردم مصاعدت و ملاطفتی داشته باشند، ما در سفر دولت به استان کرمانشاه در کنار دولت خواهیم بود ولی در غیر اینصورت مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تا این لحظه خودش را از حضور در این سفر دولت به استان کرمانشاه معذور می‌دارد.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی متذکر شد: امیدواریم شرایطی پیش نیاید که ما در این سفر نتوانیم دولت را همراهی کنیم و مشتاق هستیم که دولت مطالبات ما را بپذیرد ولی تاکنون مطالباتی که ما داشتیم را هنوز مورد موافقت خود قرار نداده اند.
سلیمانی گفت: تقاضای ما این است که حسب شرایطی که دولت در بودجه سنواتی می تواند به مطالبات مردمی پاسخ دهد، اقدامات لازم را انجام دهد. این اراده در دولت باید وجود داشته باشد تا مطالبات مردمی مورد تعقیب قرار بگیرد.
وی افزود: اگر اراده ای در این زمینه نباشد ما مطالبات مردم را باید به چه وسیله ای مورد پیگیری قرار دهیم، با این شرایط، خود دولت باید به مطالبات مردمی در آنجا پاسخ بدهد.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: تا این لحظه نمایندگان استان کرمانشاه علاقمند نیستند که دولت را در این سفر همراهی کنند و باید ببینیم که در آینده چه اتفاقاتی رخ می دهد.
عدم همراهی نمایندگان استان کرمانشاه در سفر هیئت دولت + نامه مجمع نمایندگان
مطالبات بار مالی ندارد
شهاب نادری با بیان اینکه هفته گذشته مجمع نمایندگان استان کرمانشاه نشستی را با آقای نوبخت، با حضور استاندار کرمانشاه و کارشناسان استانی داشتیم، قول هایی را به ما دادند، اظهار داشت: تنها خواسته مجمع نمایندگان استان کرمانشاه، اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه است.
نماینده مردم پاوه و اورامانات با بیان اینکه ما نمی خواهیم پروژه جدیدی را تاسیس کنیم بلکه تنها می خواهیم که پروژه هایی که از قبل بوده را دولت به سرانجام برساند، بیان کرد: ۴ شرط داشتیم که یکی از این شروط، پیگیری منطقه ویژه اقتصادی اورامانات را آماده کنند.
نادری ادامه داد: ایجاد منطقه آزاد تجاری قصر شیرین و تکمیل راه آهن استان کرمانشاه نیز دیگر مطالبات اساسی نمایندگان استان کرمانشاه بود که این خواسته های حداقلی مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از دولت بود.
 عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: دولت یازدهم دولت تدبیر و امید است و نباید مردم را نا امید سازد و استان کرمانشاه به عنوان استانی که بیشترین درصد بیکاری را دارد و همچنین در انتخابات سال ۹۲ درصد بالایی از مردم این استان به آقای روحانی رای داده‌اند.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: ما قصد نداریم هزینه زیادی را بر روی دولت بگذاریم و بعد به سیاه نمایی بپردازیم، بلکه تنها می خواهیم که دولت به اجرای مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان کرمانشاه بپردازد.
نادری تصریح کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی و منطقه آزاد تجاری برای دولت بار مالی ندارد و بعنوان مجمع نمایندگان استان کرمانشاه عنوان کردیم برای تحقق این خواسته ها یک ریال هم پول نمی خواهیم بلکه فعالین اقتصادی، سرمایه گذاران و مردم حاضر به همکاری هستند.
وی افزود: متاسفانه با توجه به این شرایط، حاضر نیستند حتی یک مجوز را به ما بدهند و پس از آن مجمع نمایندگان استان کرمانشاه متفق القول نامه ای را به رئیس جمهور ارسال کردند و بیان داشتند که در صورت عدم تحقق خواسته مجمع، این نمایندگان دولت را در سفر به کرمانشاه همراهی نخواهند کرد.
عدم توجه  به مطالبات حداقلی
فرهاد تجری  هم در خصوص احتمال عدم همراهی اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در سفر هیئت دولت به این استان، اظهار داشت: نشست های متعددی راجع به سفر دولت به استان کرمانشاه با مجموعه مدیریت های استانی و ملی از جمله نشست های مجمع نمایندگان استان کرمانشاه برگزار شده است.
نماینده مردم قصرشیرین و گیلان غرب و در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در جلسه ای که در دفتر آقای نوبخت با حضور معاون امور مجلس رئیس ریاست جمهوری برگزار شد و مجمع نمایندگان استان و مدیران و ذی ربط یک سری مطالبات فنی و کارشناسی شده که به تایید دستگاه های ذی ربط دولت رسیده بود را به عنوان حداقل های مطالبات مردم استان از رئیس جمهور را مطرح کردند، مشخص شد که دولت اراده ای در خصوص پیگیری مطالبات مردمی را ندارد.
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه ادامه داد: از جمله مطالبات مطرح شده در جلسه با مسئولان دولتی، بحث منطقه آزاد تجاری قصر شیرین بود که متاسفانه توجهی به آن نشده در حالی که قصر شیرین تنها مرز صادراتی ما است.
نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: با کمال تاسف متوجه شدیم توافقاتی از جمله تسریع در پروژه راه آهن و تعیین زمان برای انجام این پروژه، به عنوان امری که مصوبه سفر رهبری و مصوبه سفر دولت های گذشته است، توسط دولت معلق  شده اند.
تجری گفت: آقای رئیس جمهور زیر بار منطقه آزاد نرفته و عملا این سفر، سفری تشریفاتی برای استان کرمانشاه خواهد بود.
وی افزود: از آنجائی که ما محدودیت‌های دولت را درک کرده ایم، با لحاظ این شرایط به حداقل‌ها برای استان قناعت کرده بودیم اما تصور می کنم ما در مقابل مردم نمی توانیم پاسخگو باشیم چون سفردولت هیچ دستاوردی نخواهد داشت و تنها یک سفر تشریفاتی و تبلیغاتی به استان کرمانشاه خواهد بود.
نماینده مردم قصرشیرین و گیلانغرب تصریح کرد: اگر دولت به آن توافقات خود که با کارشناسی و نگاه کاملا فنی و بر اساس اقتضائات تصویب کرده، پایبند باشد در این سفر کنار دولت خواهیم بود و استقبال خواهیم کرد و رسم مهمانوازی را به جا می‌آوریم، در غیر این صورت قطعا سفری بی دستاورد است.
تجری شرایط استان را تشریح کرد و متذکر شد: استان کرمانشاه دارای بیشترین درصدر بیکاری است و به عنوان استانی که جنگ در آنجا شروع شد و در این استان خاتمه یافت و بعنوان منطقه ای که مرز رسمی تعریف شده بین المللی ما با کشور عراق در آنجاست و به عنوان مرزی که بیشترین تبادلات با تراز بالای مثبت تجاری به خارج از کشور را دارا است، از پتانسیل بالایی برخور دار است که توجه به آنها نه فقط به نفع استان کرمانشاه بلکه به سود منافع ملی است.
نماینده مردم قصرشیرین و گیلانغرب گفت: وقتی دولت این مسائل را نادیده می گیرد ما احساس می کنیم که هم ظلم در حق منافع  ملی و هم ظلم در حق منافع استان خواهد بود.
خانه ملت

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=20583

برچسب ها:
, , , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.