تاریخ ارسال : ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۳۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نمی‌شود در جامعه یک نفر۱۰۰ میلیون و دیگری ۸۰ هزار تومان درآمد داشته باشد

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جشن روز پرستار گفت: حق نداریم در جامعه بی‌عدالتی کنیم. زیرا مملکت با کفر پابرجا می‌ماند اما با ظلم سرانجامی نخواهد داشت. 

 

وی افزود: نمی‌شود در جامعه یک شخصی ۱۰۰ میلیون درآمد و دیگری ۸۰ هزار تومان درآمد داشته باشد این ظلم قابل ادامه نیست و غیرقابل قبول است. وقتی‌ که حقوق‌های نجومی را بولد و اعلام کردند من گفتم که ما چنین مسئله‌ای را سال‌های قبل اعلام کرده بودیم. اما چرا نگفتید، قانون و مقررات اجازه داده است.

 

پزشکیان گفت: همه کسانی که در این مملکت زندگی می‌کنند حق دارند براساس کار درآمد داشته باشند. باید ضد بی‌عدالتی بود. اگر همه تلاش کنیم و ما با منطق و نه دعوا موضوع را پیگیری کنیم حل می‌‌شود.

 

وی افزود:در کشور ما امکان دعوا و درگیری بالا است دشمن ما هم این موضوع را می‌خواهد. پس ما باید این موضوع را فهمیده و با درایت عمل کنیم. در قانون برنامه دنبال این موضوع بوده‌ایم.

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شعار بنده برای ورود به مجلس این بود که عدالت و قانون را اجرا کنم. قانون حتی اگر غیرعادلانه باشد امکان ادامه آن وجود ندارد زیرا قانون باید براساس عدالت نوشته شود و این برای پرستاران و همه آحاد جامعه وجود دارد.

 

پزشکیان ادامه داد: اگر معتقد به ولایت هستیم باید این را بپذیریم حضرت علی (ع) در دستور خود به مالک اشتر گفتند ای مالک انصاف را رعایت کن و هرچی که برای نزدیکان خود خواستی برای مردم هم همان را بخواه و الا ظلم کرده‌ای و هر کس ظلم کند خدا و بنده دشمن او می‌شوند و دلیل و برهان او ضایع و بی‌منطق می‌شود و این چنین می‌شود که هرچه پشت تریبون می‌روند نمی‌توانند جواب دهند. خدا دست از این افراد برنمی‌دارد تا پوزه آنها را به خاک بزند.

 

وی افزود: هیچ چیز به اندازه ظلم حاکمیت را به نابودی نمی‌کشاند نمی‌شود آدم‌های خود را به استخدام دربیاوریم اما برای دیگران فکری نکنیم. اگر چیزی وجود دارد باید برای همه باشد. 

 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: نداشتن، آدم‌ها را به اعتراض نمی‌کشاند بلکه این بی‌عدالتی است که افراد را معترض می‌کند. باید بی‌عدالتی در جامعه از بین برود. باید براساس عدالت فریاد بزنیم نه براساس جناح و حزب خودمان.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=39468

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.