تاریخ ارسال : ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت : ۰۸:۱۰ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نمی شود عربستان را به عنوان متحد عراق قبول کرد/ سعودی ها درصدد افزایش نفوذ در بغداد می باشند

//محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس نهم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست بیگانه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، ، در مورد درخواست عراق برای تقویت ارتباطات این کشور با عربستان و برپایی نشست اقتصادی میان ۵ کشور ایران، عربستان، مصر، ترکیه و عراق، گفت: با توجه به تنش‌هایی که در سطح منطقه وجود دارد بعید می‌دانم در حوزه اقتصادی برنامه ای مطرح و چنین جلسه ای برگزار گردد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس نهم با بیان اینکه سبب پیشگامی عراق برای تقویت ارتباطات با عربستان غیرقابل حدس هست، افزود: پس از کارهای کینه توزانه عربستان نسبت به عراق، این کشور سیاست و رویه خود را عوض شدن داد به به صورتی که امروز با تکیه به مراجع مالی خود در پی نفوذ در عراق هست.

وی دنبال کرد: عربستان در پی ایجاد شکاف میان مسئولین و جریانات سیاسی، مذهبی و قومی عراق هست البته این طور نشان می‌دهد که می خواهد در بازسازی این کشور مشارکت کند اما در حقیقت نیتش نفوذ و مداخله در امور داخلی آنهاست.

جوکار در انتهاء بیان کرد: نمی‌توان عربستان را به عنوان متحد عراق قبول کرد زیرا این کشور تنها به منفعت های خود می‌اندیشد و درصدد افزایش نفوذ در عراق هست.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=84119

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.