تاریخ ارسال : ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت : ۰۲:۰۳ دیدگاه‌ها برای ننگ رابطه با آل‌سعود از دامان ایران اسلامی پاک شد بسته هستند نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

ننگ رابطه با آل‌سعود از دامان ایران اسلامی پاک شد

در حالی که عربستان به دلیل جنایت خود در اعدام رهبر شیعیان این کشور باید پاسخگو باشد، آل سعود در اقدامی فرافکنانه اعلام کرد با ایران قطع رابطه می‌کند. اقدامی مثبت که دامان جمهوری اسلامی را از رابطه با نوکر آمریکا در منطقه پاک می‌کند.

به گزارش شلمچه نیوزف یکشنبه شب وزیر خارجه عربستان و رئیس اداره رسانه‌ای این کشور به طور مشترک در یک کنفرانس خبری در مورد حمله به سفارت عربستان و کنسولگری این کشور در ایران موضع گرفتند و «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان در این کنفرانس خبری گفت: حمله به سفارت، نقض آشکار قوانین بین‌المللی است و این موضوع به شورای امنیت گزارش شده است.
وی همچنین اعلام کرد که روابط دیپلماتیک خود با ایران را قطع کرده و از هیئت دیپلماسی ایرانی خواسته است تا ظرف ۴۸ ساعت خاک این کشور را ترک کنند و این تصمیم در راستای منافع کشور اتخاذ شده است.
شبکه العربیه نیز مدعی شد که دیپلمات‌های سعودی به دنبال حمله شنبه شب به سفارت، تهران را به مقصد دوبی ترک کرده‌اند و از دوبی به ریاض خواهند رفت.
گفتنی است که یک مقام عربستان نزدیک به خاندان آل‌سعود به خبرگزاری رویترز گفته است: سیاست ما در برابر ایران سیاست عدم تحمل است.
این اقدام فرافکنانه فرزندان ابولهب که تنها کار مثبت آنان است در حالی انجام می‌شود که ریاض سعی دارد با راه‌اندازی جار و جنجال، جنایت خود در اعدام شیخ نمر را بپوشاند و افکار عمومی را از این قضیه منحرف سازد.
پادوها به دنبال آل سعود
به دنبال این اقدام سعودی‌ها پادوی همیشگی آل سعود یعنی رژیم آل خلیفه نیز برای خوش‌خدمتی دست به کار شد و بنا به اعلام شبکه العربیه بحرین نیز روابط دیپلماتیکش را با ایران قطع کرد.
وزارت امور خارجه بحر


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=8752

Comments are closed.