تاریخ ارسال : ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت : ۱۸:۴۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نه تهران کوفه است نه مردم سایر شهرها کم‌شعور!

کدام عقل سلیمی می‌پذیرد با این همه ادعای پیشرفت آمار بین هفت تا ۱۰ میلیون معتاد و ۱۴ میلیون پرونده قضایی در سال و سن بالای ازدواج و آمار وحشتناک طلاق در مدیریت فرهنگی و اقتصادی مشکل نداریم و همه اینها تقصیر بیگانه است.

به گزارش شلمچه نیوز، مسعود ده‌نمکی در مطلبی با عنوان با عنوان «زلزله در راه است» در وبلاگش نوشت:

آقایان چپ و راست! گسل تهران در انتخابات فعال‌تر  شد. نه تهران کوفه است نه مردم سایر شهرها کم‌شعور!

در «رسوایی۲» گفتیم زلزله در راه است، کسی باور نکرد. حالا هم که در تهران پیش لرزه سیاسی را احساس کرده‌اند دارند توپ را می‌اندازند در زمین تلگرام و باور نمی‌کنند ظهور طبقه جدید با مختصات جدید و مطالبات جدید معلول تناقضات رفتاری در حکومت‌داری بوده و راست و یا فلان مداح با کوفه خواندن تهران و چپ و یا آقای مرعشی با توسعه نیافتگی و به تعبیری کم‌شعور خواندن شهرستانی‌ها و با فرمان شو دادن در مواقع شکست باز به بیراهه می‌روند و دارند صورت مسئله را پاک می‌کنند.

اگر بپذیریم اصلاح‌طبان در شبکه‌سازی مجازی موفق بودند و پیروزی لیست آنها در تهران نتیجه این کار است، آن طرفی‌ها هم رسانه ملی را داشتند. عقلای قوم باید بپذیرند این رأی‌ها واکنشی و معلول چیزهای دیگری است. چه اول شدن فائزه هاشمی در تهران در مجلس پنجم و چه رأی خاتمی در دوم خرداد و چه رأی احمدی نژاد و چه امروز.

کدام نظام سیاسی در دنیا را سراغ داریم که در هر انتخابات مشروعیت خود را در دو قطبی‌سازی بین سیاه و سفید به چالش بگذارد. بحران های اجتماعی و فرهنگی فاصله و تضاد طبقاتی در کشور  اگر چاره نشوند نه چپ برنده انتخابات است و نه راست. جدال سنت و مدرنیته و توسعه بدون الگوی بومی و فاصله طبقاتی و فروپاشی اخلاقیات و فساد سیستمی دارد گسل بین جامعه ایرانی را فعال می‌کند. زدن این حرفها به مفهوم ندیدن نیمه پرلیوان نیست، ولی اینجا بحث آسیب‌شناسی و معدل‌گیری است.

کدام عقل سلیمی می‌پذیرد با این همه ادعای پیشرفت آمار بین هفت تا ۱۰ میلیون معتاد و ۱۴ میلیون پرونده قضایی در سال و سن بالای ازدواج و آمار وحشتناک طلاق در مدیریت فرهنگی و اقتصادی مشکل نداریم و همه اینها تقصیر بیگانه است.

قبل از انتخابات ۸۴ مستند  فقر و فحشا و کدام استقلال کدام پیروزی را ساختم تا هشدار دهم و بفهمند، ولی نفهمیدند و تازه شنیدم چند ماه پیش مسئولین به تماشای چنین مستندی نشسته‌اند.

امسال «رسوایی۲» را ساختم تا بگویم زلزله در راه است و باز نفهمیدند و دارند آسمان را به ریسمان می‌بافند. نتیجه انتخابات در تهران یک نشانه است، چون کلان‌شهرها دارند به تهران‌های کوچک تبدیل می‌شوند. احساس سرخوشی چپ از این آرا زودگذر است. چون مطالبات جدید در راه است. با دیدن «رسوایی۲» بیشتر متوجه منظورم خواهید شد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=12576

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.