تاریخ ارسال : ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۲۶ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نه دی سالروز انقلاب سوم بود/ بازنشستگان مدیر اجرایی شده‌اند و جوانان مشاور

به گزارش شلمچه نیوز به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، دکتر مهرداد بذرپاش که در جمع مردم کن سخنرانی می کرد بیان داشت:  کن با د‌‌‌رختان تنومند‌‌‌ و کهنسالش در تهران مهد پرورش بزرگانی همچون ملا علی کنی و مرحوم آیت اله محمدرضا مهدوی کنی است. اینجا محله شهدای بزرگی همچون شهید احمد کاشانی، مصطفی حاجی شعبانعلی و بسیاری از شهدای عزیز دیگر است.

 

وی با بیان این که کن دارای مردمانی پرشور و انقلابی است گفت:  «کن» قلب تپنده منطقه در انقلاب بود و همیشه خواهد ماند. کن هیچ گاه جلساتی که در خانه‌ها و حسینیه‌ها در زمان انقلاب با محوریت افرادی همچون مرحوم حجت‌الاسلام کافی و حجت‌الاسلام شهید محلاتی برگزار می شد را فراموش نخواهد کرد.

 

وی همچنین در ادامه صحبت های خود با اشاره به موضوع فتنه بیان داشت که: نه دی سالروز انقلاب سوم بود؛ ٢٢ بهمن سالروز نفی استبداد بود و ١٣ آبان سالروز نفی استکبار. نه دی روز نفی استحاله بود. وی اضافه کرد: حاصل انقلاب نه دی، بازمهندسی تشکیلات انقلابیون و هسته های جوانان انقلابی در سراسر کشور بود و کشور بعد از مدتی نیاز به دمیدن روح تازه داشت و در نه دی روح پرفتوح حسینی در جسم ملت دمیده شد. وی ادامه داد: گرانی، تورم و فشار به مردم و دولت در ارائه خدمات ماحصل فتنه گران در سال ۸۸  بود که هنوز هم می توان پیامدهای منفی آن را هفت سال بعد دید. آیا می توانند پاسخگوی مادران کشته های حوادث آن سال باشند؟

 

وی ضمن انتقاد شدید از برنامه های دولت گفت: نگاه تردیدآمیز دولت به توان داخلی و متخصصین جوان این ملت بزرگ و حماسی موجب سرخوردگی سرمایه های انسانی کشور شده است. بیش از نیمی از جمعیت فارغ‌التحصیل یا در حال تحصیل دانشگاهی هیچ نقشی در تولید ندارند و وعده های پسا برجامی دولت و امید به دشمن منجر به رکود و بی تصمیمی می شود. بذرپاش تاکید کرد، باید در یادمان های مشابه نه دی، نهضتی و حرکتی راه بیاندازیم تا در آن مسئولان دست مردم را ببوسند. دست بوسی واقعی و از سر اخلاص و خشوع.

 

دکتر بذرپاش با اشاره به پارادایم های مدیران ارشد کشور بیان کرد: چطور در ایام انتخابات مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس به رأی مردم این منطقه ملتمسانه خیره می‌شوند و انتظار دارند مردم به آنها رأی بدهند، حال آنها هم که باید به وعده‌ها و تعهدات خود عمل کنند، مردم را فراموش می کنند. وی گفت: قدرت طلبان وقتی خودشان جوان هستند، مناصب را برای جوانان می دانند اما وقتی پیر و خسته شده اند، می گویند جوانان عرضه اداره کشور را ندارند و ریش سفیدان باید هنوز مناصب اجرایی را دودستی بچسبند.

 

عضو هیئت رئیسه سابق مجلس گفت: در کجای دنیا بازنشتگان مدیر اجرایی می شوند و جوانان در مراکز تحقیقاتی صرفا فکر می کنند و مشاوره می دهند!

 

وی در پایان سخنان خود گفت: با همدلی و اتحاد و با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری می توانیم به آینده ای روشن و پرامید دست یابیم. بازوی جوانان به پشتوانه پند پیران دلسوز و دلبسته به آرمان های انقلاب، محور پیشرفت ایران عزیزمان خواهد بود و تنها راه برون رفت از اقتصاد نابسامان کنونی کشور  اعتماد به توانایی ملت بزرگ ایران است. ایشان اضافه کردند: اگر با صداقت با مردم سخن بگویند حتما اوضاع بهتر می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=35873

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.