تاریخ ارسال : ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ساعت : ۰۳:۰۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نود با برانکو؛ آشتی با کی روش تصویب نشد!

ورزش سه: برنامه نود دوشنبه شب(بیستم فروردین ماه) از ساعت ۲۲:۴۰ آغاز گردید که بررسی بازی‌های لیگ برتر در هفته بیست و هفتم انجام گرفت و علاوه بر آن بخش‌هایی به کارکرد پرسپولیس طی یک فصل موخر و قهرمانی این تیم و علاوه بر این نمایش خوب استقلال در هفته‌های گذشته اختصاص داشت؛ برانکو ایوانکوویچ نیز مهمان این هفته نود بود که گفت و گو مفصلی با او انجام گردید که تفضیل این رخدادهای را در زیر می‌خوانید:

نظرسنجی

مخاطب های برنامه نود می‌توانند در جواب به سؤال «بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ هفدهم؟»، یکی از گزینه‌های «وحید امیری»، «سید جلال حسینی» و «علی علیپور» را انتخاب نمایند.

 

نود با برانکو؛ آشتی با کی‌روش تصویب نشد!

آنچه در برنامه نود امشب (۹۷/۰۱/۲۰) می‌بینید:

– – قهرمانی پرسپولیس در لیگ و گفت و گو با چهار بازیکن قرمزها.
– – تحلیل تغییر تاکتیکی شفر در استقلال؛ مالکیت توپ بالا، پاس‌های فراوان و بُردهای پُر گل.
– – گفت‌وگوی زنده با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس.

* * در آیتیمی دروغ‌های ۱۳ فوتبالی مردم و نگاهی واروونه به رخدادهای فوتبال ایران گردید.

* استقلال تهران ۴ سیاه جامگان ۱

نکات بازی

حسینی در هشت بازی از ۱۰ مسابقه موخر استقلال گل خورده است.
پُر گل‌ترین نیمه دوم لیگ هفدهم.
پنجمین برد متوالی استقلال.
از ۱۴ گل موخر استقلال، ۹ گل در نیمه دوم به ثمر فرا رسیده است.

– کنفرانس مربیان

داوود مهابادی: نظیر بازی قبل، در نیمه اول نمایش خوبی داشتیم ولی استقلال در نیمه دوم کارکرد بهتری داشت و به برتری رسید.

وینفرد شفر: بابت نتیجه و کارکرد تیم در نیمه دوم بسیار خرسند هستم؛ برای زدن گل محکم کار کردیم؛ باید از کارکرد سیاه جامگان در نیمه اول تحسین کنم و نمی‌دانم به چه سبب در انتهای جدول می باشند.

ترین‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر

حرکات تکنیکی: لوسیانو پریرا، روزبه چشمی، احمدرضا زنده‌روح، فرزاد جعفری، محسن ربیع‌خواه، دانیال اسماعیلی‌فر، علی قلی‌زاده، شهرام گودرزی، میثم فردوسی، مجتبی حق‌دوست، رضا علیاری، فرشاد احمدزاده، هاشم بیک‌زاده و مهدی ترابی.

  تیرک دروازه: مهدی ترابی(مقابل نفت تهران).

  کار تیمی: استقلال خوزستان(برابر گسترش فولاد).

  موقعیت از دست رفته: محمد ابراهیمی(مقابل سپاهان).

  پاس گل: پژمان منتظری(برابر سیاه جامگان).

  گل: حمیدرضا علی‌عسگری(برابر استقلال تهران).

  گزارشی از کارکرد لژیونرهای فوتبال ایران طی یک هفته گذشته پخش گردید.

* * بخش‌هایی از لحظه های به یادماندنی و جذاب بازی‌های پرسپولیس در لیگ هفدهم پخش گردید.

* * بخش تحلیل برنامه نود به کارکرد درخشان و کم نوسان پرسپولیس طی فصل ۹۷-۹۶ پرداخت.

برانکو: همان فصل اول اظهار کردم برای قهرمانی می‌جنگیم

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس مهمان این هفته برنامه نود بود که در ابتدا سال نو را تبریک اظهار کرد و اظهار کرد: ابتدا به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم که به قهرمانی رسیدند؛ این موفقیت را به دست اندرکاران تیم، گرشاسبی مدیر عامل فعلی و طاهری مدیر عامل پیشین باشگاه و همه کسانی که ما را در راه قهرمانی به ما کمک کردند تبریک می‌گویم؛ علاوه بر این از همه مهم‌تر طرفداران که یار دوازدهم ما بودند.

او دنبال کرد: وقتی به پرسپولیس آمدیم، موقعیت خیلی بدی داشت؛ اما به طرفداران، باشگاه و بازیکنانم و کارمان اعتقاد داشتم؛ پس از ان بازی‌های بد در اوائل فصل و بعد از باخت ۲ بر یک به ذوب‌آهن در تهران، در عمل اظهار کردم برای قهرمانی می‌جنگیم و منحصرا با تفاضل گل کمتر به قهرمانی نرسیدیم؛ حفظ قهرمانی تا اکتساب آن سخت‌تر است.

برانکو با بیان اینکه سال کنونی نتیجه های بسیار عالی اکتساب کنیم، اظهار کرد: به جرات می‌توانم بگویم خوب ترین نتیجه های تاریخ پرسپولیس را اکتساب کردیم چون سوپرجام را اکتساب کنیم، خیلی راحت قهرمان گردیدیم، تا مرحله نیمه پایانی لیگ قهرمانان قاره آسیا پیش رفتیم، در فصل جدید لیگ قهرمانان یک بازی پیش از پایان مرحله گروهی صعودمان را حتمی کردیم و با خوب ترین دفاع موثرترین تیم لیگ هستیم.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به اینکه دو بازیکن موثرمان را در راه قهرمانی از دست دادیم، ابراز کرد: طارمی که ابتدا محروم گردید و بعد به قطر رفت؛ بازیکنی که دو سال متوالی خوب ترین بازیکن ایران بود؛ سروش رفیعی که برای ما بازیکن بسیار مهمی بود و او هم به قطر رفت؛ پیش از آن هم نوراللهی و عالیشاه که به خدمت سربازی رفتند؛ به همین دلیل به بازیکنانم افتخار می‌کنم که در چنین شرایطی به قهرمانی رسیدند؛ بویژه در این فصل که قهرمانی را تکرار نمودند.

او یادآور گردید: به هر حال ما در اوائل فصل خودمان را آماده کرده بودیم و می دانستیم آغاز فصل بسیار اهمیت دارد؛ می‌دانستیم استقلال رقیب ابدی و تیم خوبی است؛ با این نظر قبول کننده نیستم که سپاهان، تراکتور، ذوب‌آهن، سایپا و پیکان به یک بحرانی ورود کردند چون آنان تیم‌های خوبی می باشند و نتیجه های قابل قبولی داشتند ولی آنان هم نوساناتی داشتند ولی ما خودمان را با فرم مستمر حفظ کردیم و دست کم بازیکنانمان بودند که افت آمادگی داشتند؛ شاید یکی، دو بازی خوب ظاهر نشدیم؛ حتی در مسابقاتی که شکست خوردیم، خیلی خوب بازی کردیم و استحقاق باخت نداشتیم.

برانکو عنوان نمود: هدف ما آنطور که همیشه اعلام کردیم، بردهای زیادتر در مسابقات و بیشترین قهرمانی است، اما بدیهی است تیم باید تعادل(دفاع، هافبک و حمله خوب) داشته باشد؛ نمی‌توانید این‌ها را از قالب یک تیم خارج کنید؛ می‌بینید مهاجمان ما خوب کار می‌کنند و با سید جلال و بیرانوند خط دفاع ضمانت شده است؛ میل و اشتیاق بازیکنان برای پیشرفت است؛ دوباره باید به سید جلال حسینی برای اکتساب ششمین قهرمانی در لیگ برتر تبریک می‌گویم و فکر می‌کنم رکورددار قهرمانی در ایران است.

سرمربی پرسپولیس در مورد کارکرد درخشان علی علیپور طی یک فصل گذشته اظهار کرد: به آقای علیپور بابت فصل درخشانی که داشت، تبریک می‌گویم و با استحقاق توانست به تیم ملی دعوت گردد؛ طبیعی است سه سال پیش وقتی آمدم، وی تنها ۱۹ سال سن داشت ولی تکرار می‌کنم کوشش خود بازیکنان ثمربخش گردید؛ خود علیپور کوشش می‌کند روز به روز خوب تر گردد و سخن گوش می‌کند تاکنون به یک مهاجم عالی مبدل شده است؛ البته کارش آسان نیست بین دو بازیکن کار کند ولی همیشه خیلی خوب خودش را پیدا می‌کند و یک خطر برای دروازه رقیب است؛ علیپور کیفیت خود را علاوه بر لیگ ایران، در بازی‌های بین‌المللی هم نشان داده است؛ هنوز سه بازی دیگر داریم و توفع دارم علیپور همین گونه کارش را دنبال کند ولی مساله با اهمیت از هر چیز، او بازیکن و در خدمت تیم است؛ در کنار گلی که می‌زند، به دیگر بازیکنان هم کمک می‌کند.

او به کارکرد وحید امیری هم اشاره نمود و اضافه کرد: یکی از کیفیت‌های مضاعف تیم وحید امیری است ولی مهم‌ترین مساله تیم ما است؛ وقتی تیم خوب باشد، بازیکن‌ها به صورت فردی خوب می‌شوند و کارکرد تیم، نمایش بازیکنان را به صورت فردی نشان می‌دهد؛ مطمئنا وحید امیری یک بازیکن به صورت استثنایی و با کارآمد است؛ با انرژی در هیچ مسابقه‌ای نمی‌تواند ضعیف کار کند و وقتی این احساس را داشته باشد، با دوندگی آن را جبران خواهد کرد.

برانکو تصریح نمود: منحصرا ابتدا می‌خواهم بگویم محافظه‌کار بازی کردن تیم یعنی چه؟ آنقدر می‌دانم که موثرترین تیم هستیم، دست کم گل را خوردیم، بیشترین برد را داشتیم و بر طبق آمار خودتان(نود) خوب ترین گل‌ها را زدیم؛ فکر می‌کنم خیلی عالی بازی می‌کنیم و در دو بازی موخر مقابل نسف قارشی و پدیده نمایش دادیم با قدرت و هجومی عمل می‌کنیم؛ بازی با سایپا ۸۲ درصد با ۵۳۰ پاس، ۲۴ شوت به سمت دروازه، دو تیرک، هشت شانس گلزنی و … داشتیم؛ کجای این کار محافظه‌گری دیده می‌شود؟ به هر حال پدیده‌ای است که به وجود می‌آید و وقتی سخن نیست، این مسائل را می‌گویند؛ فلسفه پرسپولیس بازی هجومی است.

او اقرار کرد: یک نمونه مثال می‌زنم؛ ما یک تیم نرمال داریم که حسین ماهینی و صادق محرمی بازیکنان ثابت ما می باشند و گل آخر ما هم محرمی از فاصله ۲۵ متری سانتر کرد؛ همیشه در پی برد هستیم؛ اگر یک امتیاز هم کافی باشد، در پی بازی هجومی و پیشرفته هستیم.

سرمربی پرسپولیس در مورد به چالش خوردن این تیم در پست هافبک دفاعی طی لیگ هفدهم و خریدهایی که پیش از آغاز فصل داشت، عنوان نمود: من طرفدار خرید فراوان بازیکن نیستم؛ بازیکن هایی جذب کردیم که غیر از مصلح، بازیکنان هجومی می باشند؛ منشا، دومین گلزن برتر فصل پیش بود و رسن، ملی پوش عراق است؛ سیامک نعمتی فصل خوبی در پیکان داشت و مصلح نیز از لیگ یک به تیم ما آمد؛ این نفرات به تیم صدرنشین آمدند که خواسته‌ها و وظیفه ها و دیدگاه‌ها در آن فرق دارد؛ یک مدتی احتیاج بود تا آنان خودشان را با شرایط جدید تطبیق دهند.

برانکو یادآور گردید: برای مثال سیامک نعمتی هر زمان که وارد زمین گردید، یک تغییر مثبت در بازی ایجاد کرد؛ از احمد نوراللهی هم خیلی توقع داریم؛ با وجود اینکه یک سال و نیم آنطور که باید بازی نکرد؛ اوائل فصل به دلیل عمل جراحی کامیابی‌نیا، منحصرا ربیع‌خواه را در میانه زمین داشتیم ولی از طریق تمرین های سیستم‌های ۲-۴-۴ خطی و لوزی را آزمون کردیم.

او عنوان نمود: پرسپولیس باید بالا و هجومی بازی کند و احتیاج به بازیکنان هجومی دارد؛ برای مثال شجاع علاوه بر مرحله دفاعی، با قدرت سرزنی در مرحله هجومی هم موثر است و گل‌های حساسی به ثمر رسانده است؛ خریدهای خوبی داشتیم؛ گاها در وقتی که به مشکل خوردیم، از حسین ماهینی هم در پست هافبک دفاعی بهره بردیم ولی فکر می‌کنم تلفیق خیلی خوب از بازیکنان تشکیل دادیم.

سرمربی پرسپولیس حول نیمکت‌نشینی مسلمان و اینکه آیا مشکل او انضباطی یا اخلاقی بوده است، اظهار کرد: سؤال خوبی بود؛ پیش از هر چیز باید توضیح دهم که با هیچ بازیکنی مشکل ندارم؛ از آنان منحصرا می‌خواهم بازی کنند، بجنگند و زحمت بکشند؛ اینجا هیچ مشکلی نمی‌بینم؛ مسلمان بخش و عضوی از تیم ما است؛ بررسی ما این است که بازیکن هایی که در زمین حاضر می باشند، کوشش بسیاری انجام می‌دهند؛ مسلمان را جای وحید امیری یا فرشاد احمدزاده بازی بدهم؟ جایگزین چه کسی کنم؟

برانکو دنبال کرد: در مورد این مسائل همیشه می‌توان بحث کرد؛ در مورد مسلمانی سخن می‌زنیم که کیفیت خودشان را دارد؛ به چه سبب همه از او گفت وگو می‌کنند؛ به چه سبب کسی از بشار سخن نمی‌نزد؟ او ملی پوش عراق است؛ تیم ملی‌ای که در جام ملت‌های قبل ایران را حذف کرد؛ بازیکن جوانمرد، با کیفیت و آینده‌داری است؛ من تیمی را چیدم که باید نتیجه می‌گرفت؛ اگر با یک هافبک دفاعی بازی کنیم، می‌گویند به چه سبب با دو هافبک دفاعی بازی نمی‌کنید؟ همیشه این مسائل است.

سرمربی پرسپولیس تصریح نمود: یک سری تحولات در ترکیب به وجود آوردیم؛ سال قبل ربیع‌خواه در تمام پست‌ها بازی کرد؛ فصل پیش در عمل با ۱۳ بازیکن کار کردیم و پیش از هر چیز نتیجه های ما به این دلیل است که نیمکت خوبی داریم؛ مسلمان، مصلح، بشار، نوراللهی، منشا و … روی نیمکت می باشند که سریعا می‌توانند بازی کنند و آماده می باشند.

او در جواب به سوالی مبنی بر اینکه کریم باقری بیان کرد ارتباط برانکو و مسلمان شکراب شده، اظهار کرد: دو مرتبه هم تکرار می‌کنم که هیچ مشکلی با مسلمان ندارم؛ من از بازیکن حرفه‌ای‌گری، کار حداکثری، دوندگی، جنگندگی و … می‌خواهم؛ حتی موقعی که بازی را می‌بازیم، نمی‌توانم از آنان انتقاد کنم؛ در نیمه دوم بازی با استقلال در قسمتی از مسابقه ۸۰ درصد مالکیت توپ داشتیم ولی گاها اشتباه های تاکتیکی و تکنیکی به وجود می‌آید.

برانکو در مورد اشتباه هایی که در شهرآورد برگشت لیگ هفدهم داشت و تغییر تاکتیکش در صورت برگشت به پیش از آن مسابقه اظهار کرد: احتمالا با همان بازیکنان ولی با سامانه متمایز تیم را وارد زمین می‌کردم؛ حقیقت این است که بازیکنان تحت فشار بودند و می‌خواستند به نتیجه برسند؛ در نیمه اول تیم خوبی نبودیم ولی در نیمه دوم خوب تر گردیدیم و تغییراتی دادیم تا نتیجه دریافت کنیم؛ هیچ‌وقت نمی‌خواهم درمورد داوری تحسین کنم یا صحبتی بزنم ولی روی حسینی پنالتی رخدادی افتاد؛ من و همکارانم روزانه داوری انجام می‌دهیم.

او در مورد تاثیر رفت و برگشت طارمی در پایین آمدن روحیه تیمی عنوان نمود: بله؛ به هر حال او بازیکن مهمی طی دو سال موخر برای ما بود؛ ملی پوش، خوب ترین بازیکن و آقای گل ایران بود و با پست هجومی کیفیت مضاعفی به تیم می‌داد؛ فکر کنید هر تیمی آقای گل خود را از دست بدهد چه ضربه‌ای می‌خورد؟ طبیعی است باید یک سری تحولات انجام می‌شد ولی بسیار زود توانستیم تاثیرات رفتن وی را جبران کنیم.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: ما با همین تیمی که الان در اختیار داریم، محکم قهرمان گردیدیم و امیدوار به برگشت عالیشاه هستیم تا تیم را تکمیل‌تر کنیم؛ مسئله‌ای که در تیم ما است اشتیاق بازیکنان برای پیشرفت و حفظ آرامش است؛ فرشاد احمدزاده پیشرفت خوبی داشته و ۵ گل زده است؛ توقع داریم امیری هم گل‌های بیشتری بزند؛ نهایت کامیابی‌نیا آزادگی عمل بیشتری دارد و در دیدار با پدیده سه موقعیت گل داشت؛ توفع دارم بازیکنان خوب تر و خوب تر گردند و به‌عنوان تیم یک گام رو به جلو برداریم؛ بنظرم می‌توانیم این کیفیت را تداوم دهیم.

برانکو در مورد برنامه‌اش برای لیگ هجدهم در صورت بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی پیش فصل اظهار کرد: مکررا گفته‌ام باشگاه، بنده و کادر فنی می‌خواهیم بازیکنان بمانند؛ لکن می دانم خیلی ها در ایران و خارج از کشور در پی بازیکنانمان می باشند؛ طبیعتا بازیکنان حرفه‌ای و در پی پیشرفت زیادتر می باشند؛ تیم‌های اروپایی بازیکنانمان را می‌خواهند.

او در جواب به اینکه مسلمان را می‌خواهید یا خیر، عنوان نمود: ما توافق نمودیم که باشگاه به همه پیشنهاد ماندن بدهد؛ اینکه چه کسی قصد دارد بماند یا برود، بستگی به خودش دارد؛ ما چهار، پنج ماه قبل درمورد لیستمان گفت وگو کردیم و به این نتیجه آمدیم که این تعداد بازیکن را باید حفظ نماییم و نگه داریم؛ روی برگشت امید عالیشاه نیز حساب کردیم تا بازی کند؛ در حال حاضر ۲۷ بازیکن داریم که می اندیشم اگر هم کسی برود، تعدادمان کافی است؛ هر بازیکنی هم برود، بازیکن جایگزین داریم.

سرمربی پرسپولیس درمورد اینکه نیرومند شدن استقلال و به خطر افتادن قهرمانی آنان برای فصل بعد اظهار کرد: طبیعی است که استقلال خوب تر گردد؛ پیشتر اظهار کردم استقلال در اوائل فصل بازیکنان عالی‌ای را جذب کرد و شاید آغاز خوبی نداشت؛ اما من و بازیکنان از هیچ کسی نمی‌ترسم؛ استقلال رقیب بزرگ ما می باشد و توفع دارم سپاهان هم به سطحی که در آن قرار داشت، برسد؛ تراکتورسازی به صورت سنتی می‌تواند رقیب ما باشد؛ کیفیت ذوب‌آهن، پیکان و سایپا را هم باید مد نظر داشته باشیم که می‌توانند هر تیمی را شکست بدهند؛ انتظارمان این است فصل آتی خوبی داشته باشیم.

برانکو در مورد اینکه گفته می‌شود اگر شفر زودتر به استقلال می‌آمد، شاید قهرمانی پرسپولیس اتفاق نمی‌افتاد، ابراز کرد: آن را هرگز نخواهیم فهمید؛ موقعی که وی آمد را می‌بینید ولی این را در نظر بگیرید که پرسپولیس و استقلال چند امتیاز گرفتند و اختلاف چقدر می باشد؛ احتیاج به ۱۵ امتیاز اختلاف ندارید تا قهرمان شوید؛ می‌شود فصل آتی با ۶ امتیاز اختلاف قهرمان شویم.

او تصریح نمود: بازی‌های خوب بسیاری داشتیم که حضور ذهن ندارم؛ بازی اولی که شهرآورد را بردیم خوب بودیم چون در نهایت وزنه خودش را دارد و از نظر امتیازی زیادتر از استقلال جدا گردیدیم؛ همه دربی‌ها جایگاه خاص خود را دارد؛ نمایش‌های خوب بسیاری داشتیم.

سرمربی پرسپولیس حول عملکردشان در شهرآورد برگشت اقرار کرد: ما نتوانستیم روی احمدزاده حساب کنیم؛ شاید یک تغییر دیگری در سامانه تیم می‌دادم ولی در طول فصل خیلی ضاله نشدم؛ در لیگ قهرمانان هم وقتی ۴ بر صفر به الهلال باختیم، مشکل این بود که چهار ملی‌پوش نمی‌توانستند با تیم بازی کنند و مسابقه آنطور پیش رفت، اما در کل از نتیجه های تیم رضایت دارم؛ چیزی را تغییر نمی‌دادم و شاید بازیکنی که شما طرفدارش هستید(مسلمان) را بازی می‌دادم و اهتمام می‌کردم محترمانه‌ترین مشی را نسبت به بازیکنان دارا باشم.

او اضافه کرد: فکر نمی‌کنم فصل پیش پایان تلخی داشتیم؛ نیمه پایانی لیگ قهرمانان را بازی کردیم و هر تیمی به این مرحله برسد، موفقیت بزرگی اکتساب کرده است؛ بدشانسی ما این بود در مسابقه اول مشکل داشتیم؛ وقتی در بازی اول یک بر صفر بودیم، داور در ۱۸ قدم پنالتی ناحقی گرفت؛ نباید فراموش کنیم مقابل الاهلی بازی ۲ بر صفر را بازگرداندیم؛ سال کنونی الهلال نتوانست از مرحله گروهی صعود نماید و به همین دلیل به بازیکنانم افتخار می‌کنم که در لیگ قهرمانان هم علمکرد خوبی داشتند و از مرحله گروهی صعود کرد؛ سروش رفیعی و طارمی را از دست دادیم ولی در مرحله هجومی پیشرفت داشتیم.

برانکو در مورد تفرقه در فوتبال ایران درآستانه جام جهانی اظهار کرد: واقعا نمی‌دانم مشکل کجاست؟ نمی‌خواهم دوره تیم ملی خودم با الان را قیاس کنم؛ آن موقع مشکلات شناخته شده‌ای بود و حمله های بسیاری به من گردید؛ در چهار سالی که سرمربی تیم ملی ایران بودم، خوب ترین نتیجه های را در تاریخ تیم ملی ایران اکتساب کردیم؛ تا جایی که می‌دانم و می‌بینم، تیم ملی بیشترین ابزارها را در اختیار دارد و هر چیزی کادر فنی تیم ملی خواسته، آقای تاج و مدیریت وی تامین کرده است؛ واقعا نمی‌دانم الان مشکل کجاست؟

سرمربی پرسپولیس در مورد جلسه با کی‌روش برای همدلی و وفاق ملی اظهار کرد: آنقدری که می‌دانم بنده و آقای شفر مشکلی برای تیم ملی ایجاد نکردیم و هیچ برنامه تیم ملی را برهم نزدیم؛ نمی‌دانم و نمی‌بینم مشکل کجاست؟ اگر مربی پرسپولیس و استقلال بودید، در مرحله مرحله حذفی لیگ قهرمانان بازی داشتید، چه واکنشی نشان می‌دادید؛ اینکه بچه‌ها به تمرین های آماده‌سازی ملی بروند یا برای تیم باشگاهی خود بازی کنند؟ آیا بازیکن هایی که در تیم‌های اروپایی می باشند، می‌توانند به تمرین های تیم ملی بیایند؟ تاثیرات این کار چیست؟ البته اگر آنها(کادر فنی تیم ملی) بتوانند در ۴۰ روز بازیکن را به سطح رونالدو و مسی برسانند، من کل تیم را در اختیارشان می‌گذارم و خیلی خرسند می‌شوم به این نقطه برسم؛ شما مربی باشید چه کاری انجام می‌دهید؟

او یادآور گردید: دو مساله را روشن کنم؛ نه صباباتری و نه سپاهان وقتی که سرمربی تیم ملی بودم، به ما بازیکن ندادند، در حالی که آنان در مرحله‌ای از لیگ قهرمانان قاره آسیا بازی می‌کردند که نتیجه آنقدر با اهمیت نبود؛ مسابقاتی بود که همین گونه برگزار می‌شد تا تیم به مرحله‌ای برسد و حذف گردد ولی الان مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیاست؛ نمی‌خواهم به مشکلات آن زمان در تیم ملی نظیر مصدومیت‌های علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا، هاشمیان و فریدون زندی اشاره کنم ولی می‌توانید از بازیکنانم بپرسید چه شرایطی بود.

برانکو تصریح نمود: ۱۰۰ بار به آنان اظهار کردم هیچگاه در پرسپولیس برای کسی مشکلی ایجاد نخواهم کرد و به خودم اذن نمی‌دهم نگذارم بازیکنی به تیم ملی برود؛ واقعا در هیچ کجا مشکلی نمی‌بینم؛ اواخر ماه می میلادی و ۱۵ روز پیش از جام جهانی ۲۰۰۶ بود که علی دایی، یحیی گل‌محمدی و سهراب بختیاری‌زاده بدون یک روز استراحت از تیم صباباتری به تمرین های ما اضافه گردیدند.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: وی کادر فنی خودشان را دارند و نمی‌دانم می‌توانند چه کمکی به تیم ما داشته باشند؟ من با هیچ کسی مشکل ندارم؛ آیا از من شنیده‌اید که دلخور شوم، به کسی فحش یا تحقیر کنم؟ با هیچکس مشکل ندارم؛ مشکل کجاست؟ بازیکن هایی که به تیم ملی دعوت گردند، خواهند رفت.

برانکو در مورد برپایی جلسه با کی‌روش عنوان نمود: نمی‌دانم؛ استقلال که به تیم ملی بازیکن خواهد داد؛ این قدم مثبت کجا صورت گرفته است؟ تمام برنامه‌های تیم ملی و تمریناتی که بازیکنانمان دعوت شده‌اند، به آنجا رفته‌اند.

سرمربی پرسپولیس در جواب به سوالی مبنی بر اینکه به چه سبب فارسی یاد نگرفته است، اظهار کرد: یاد می‌گیرم اما اعتراف می‌کنم که یکی از اشتباه های بزرگم است که فارسی یاد نگرفتم؛ مترجم‌های خوبی داشتم و شاید بتوانم تمرین را بدون مترجم برگزار کنم؛ خیلی کوشش نکردم فارسی گفت وگو کردن را بیاموزم ولی کارم فراوان است و نمی‌توانم بیاموزم؛ اگر همه روزه یک کلمه یاد می‌گرفتم، ۵۰۰ کلمه می‌شد و از شما خوب تر فارسی سخن می‌زدم؛ الان از خجالتم بخاطر این مبحث آغاز به عرق کردن گردیدم.

برانکو در خاتمه برای بازیکنانش و تیم ملی ایران در جام جهانی آرزوی موفقیت کرد.

گفت و گو جذاب با ۴ بازیکن پرسپولیس

در قسمتی از برنامه نود، گفت‌وگویی ضبط شده با محسن ربیع‌خواه، علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده و گادوین منشا پخش گردید که صحبت‌های این چهار قرمزپوش را در زیر می‌خوانید:

ربیع‌خواه: اگر قهرمان گردیدیم، بخاطر کوشش و زحمت‌های فراوان بازیکنان و تیم بود؛ خدا هم کمک کرد تا به دو قهرمانی متوالی برسیم؛ فکر نکنم تیمی اندازه ما تمرین انجام دهد؛ روز ولادت بچه‌ام در ایران نبودم و بعد از چهار روز وی را دیدم؛ تا جایی که بتوانم اهتمام دارم کار خودم را انجام دهم؛ صلاح تیم و مربی را به کار می‌گیریم و شاید به مذاق یک سری خوش نیاید.

بیرانوند: سختی‌های بسیاری کشیدیم؛ بچه‌ها دوست دارند یک روز مرخصی از آقای برانکو دریافت کنند؛ همان یک روز که مرخصی را کنار خانواده هستیم؛ یک بازی آقای برانکو به شجاع اظهار کرد گل بزنی به تو ساعت می‌دهم که همین گونه گردید؛ رامبد جوان من را به برنامه خندوانه دعوت نمود که ۳۰ دقیقه در آنجا بودم؛ بخاطر ان برنامه رامبد جوان ۲ میلیون تومان به من داد ولی برای همین برنامه ۱۴۰ میلیون تومان از طریق باشگاه جریمه گردیدم؛ ای‌کاش آن بازی جام حذفی با صنعت نفت را می‌بردیم چون تا فینال می‌رفتیم؛ سر انجام نشد؛ ما عشایر بودیم؛ شاید پدرم در شناسنامه ۳۶ سالش باشد ولی بالای ۵۰ سال سن دارد؛ یک پسر عمه دارم که ۲۵ سال سن دارد ولی سه سال قبل شناسنامه گرفت!؛ در بازی شهرآورد من زاویه را بستم ولی وریا شوتش را خیلی بد زد؛ رسانه‌ها سخن من را اشتباه گفتند؛ منشا خیلی غذا می‌خورد ولی به همگانی می‌دهد که چقدر غذا می‌خورند؛ می‌خواهم یک بچه دیگر بیاورم تا از سربازی معاف شوم؛ به چه سبب وقتی بازیکن یک رقیب ما در جام جهانی گل خوبی می‌زند، می‌گویند چطوری بیرانوند؟ واقعا این کارها به من داعیه می‌دهد؛ من هم می‌گویم چطوری رونالدو؟!

خلیل‌زاده: بخاطر این زودتر قهرمان نشدیم چون می‌خواستیم لیگ جذاب‌تر گردد؛ یک بازی برانکو اظهار کرد هر کار دوست دارد انجام بده ولی گل بزن؛ وقتی بیرانوند به داور بازی می‌گوید coach ، چه انتظاری از انگلیسی گفت وگو کردن او دارید؟

منشا: شرایط بازی در پیکان و پرسپولیس فرق دارد؛ فصل اول حضور در تیم‌های بزرگ واقعا سخت است؛ سخت است که در اولین سال حضورت در تیم بزرگ همه چیز برای تو عالی و خوب باشد؛ با سیامک نعمتی زیادتر دوست هستم چون از پیکان با او هم‌تیمی بودم؛ با بیرانوند هم رفاقت دارم؛ در بین غذاهای ایرانی قرمه سبزی را دوست دارم.

* پدیده ۰ پرسپولیس ۱

نکات بازی

پرسپولیس تمام تیم‌های لیگ هفدهم را دست کم یک بار مغلوب کرده است.
پرسپولیس بدون باخت برابر پدیده.
سید جلال حسینی با ۶ قهرمانی لیگ، رکورددار قهرمانی بین بازیکنان در تاریخ لیگ برتر.
پدیده ۶ شکست در ۷ بازی موخر.

– کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: دوباره به بازیکنانم بخاطر فصل خوبی که داشتند و قهرمانی را به اثبات رساند، تبریک می‌گویم؛ از دو ماه قبل قهرمانی را حتمی کرده بودند و امروز هم نشان دادند به چه سبب قهرمان هستیم.

محمدرضا مهاجری: تا وقتی که بچه‌های ما توان داشتند، نمایش خوبی داشتیم؛ دقیقه ۷۰ به بعد نظیر دیدار با فولاد تحلیل رفتند؛ وقتی مقابل تیم‌های آماده قرار می گیرید، همین می‌شود.

کارشناسی داوری پدیده و پرسپولیس با برنده سیف‌الله‌پور

سید جلال روی محمد قاضی خطا کرد و باید یک پنالتی در اوائل مسابقه به نفع پدیده اعلام می‌شد.
خلعتبری برای خطای شدید کوشش می‌کند که هشدار به وی درست بود ولی اگر با علیپور برخورد می‌کرد، باید اخراج می‌شد ولی کارت زرد کفایت می‌کرد؛ ضمن اینکه علیپور باید خویشتن‌داری می‌کرد و باید با کارت زرد جریمه می‌شد.
تصمیم داور در میانه زمین در اعلام خطا به نفع پرسپولیس درست بود.
توپ به دست اکبر صادقی برخورد نکرد و عدم اعلام پنالتی برای پرسپولیس درست بود.

* * آنالیزی به کارکرد هجومی درخشان استقلال طی هفته‌های موخر که منتج به پیروزی‌های پُر گل این تیم شده، اختصاص داشت.

* ذوب‌آهن ۳ سپیدرود ۰

نکات بازی

سپیدرود بدون گل زده در بازی‌های خارج از خانه نیم‌فصل دوم.
ذوب‌آهن خوب ترین تیم نیم‌فصل دوم.
پنجمین برد متوالی خانگی ذوب‌آهن

– کنفرانس مربیان

علیرضا امامی‌فر: به لحاظ فنی تیم ما خوب کار کرد ولی اسیر تجربه ذوب‌آهن گردیدیم.

امیر قلعه‌نویی: بازیکنان یک فوتبال خوب بازی کردند؛ گردش توپ و … را به خوبی انجام دادند؛ ما در زمین خودمان بود و با تجربه‌تر کار کردیم؛ از صمیم قلب دعا می‌کنم این تیم(سپیدرود) در لیگ بماند.

* سایپا ۴ نفت تهران ۲

نکات بازی

علی قلی‌زاده، دو بازی، ۲ گل و ۲ پاس گل.
محسن بنگر ۸ بازی و ۴ گل زده.
آرمان رمضانی ۳ بازی و ۴ گل زده.
پُر گل‌ترین بازی فصل.
سومین برد متوالی سایپا مقابل نفت تهران.
نفت بدون برتری در مسابقات خارج از خانه.

– – کنفرانس هومن افاضلی: ما کار می‌کنیم که فوتبالی خوبی عرضه دهیم ولی این مسائل دردی از ما دارو نمی‌کند؛ ما باید نگاه کنیم به چه سبب وقتی ۶ توپ به سمت دروازه ما می‌آید، چهار توپ مبدل به گل می‌شود؛ باید این اشکالات را رفع کنیم.

کارشناسی داوری

– ذوب‌آهن و سپیدرود

توپ به دست مدافع ذوب برخورد نکرد.
حسین کعبی روی مهاجم ذوب خطا کرد و باید یک پنالتی به نفع این تیم اعلام می‌شد.
پیش از گل دوم ذوب‌آهن، هافبک این تیم در میانه زمین مرتکب خطا شده بود.
پیش از گل دوم ذوب آفسایدی اتفاق نیافتاد.

– سایپا و نفت تهران

رضا علیاری شبیه‌سازی می‌کند و برخوردی با دو مدافع نفت نداشت.
سارفو، مدافع سایپا در محوطه جریمه نفت شبیه‌سازی انجام داد و باید هشدار می‌گرفت.
محسن بنگر هم شبیه‌سازی کرد و باید داور به وی هشدار می‌داد.
داور تصمیم درستی در عدم اعلام خطا روی قلی‌زاده داشت.

* * آیتمی به سالروز درگذشت زنده یاد سیروس قایقران، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران اختصاص داشت.

* تراکتورسازی ۱ سپاهان ۱

نکات بازی

سپاهان ۱۲ بازی موخر خارج از خانه و یک برد
تراکتورسازی ۵ بازی موخر خانگی و تنها یک برتری.

– کنفرانس مربیان

منصور ابراهیم‌زاده: یک بازی سخت برای هر دو تیم بود؛ به بازیکنان خداقوت می‌گویم که بعد از دریافت گل، گلزنی کردند و به تیرک دروازه رقیب زدند.

ارطغرول ساغلام: چند موقعیت خیلی خوب داشتیم؛ دو تیم فرصت‌هایی تصاحب کردند و حق هر دو تیم برابر بود؛ درست است یک امتیاز ما را خرسند نکرد ولی دلخور هم نشدیم.

* استقلال خوزستان ۱ گسترش فولاد ۲

نکات بازی

اولین برتری گسترش فولاد برابر استقلال خوزستان در اهواز.
برتری گسترش فولاد بعد از هشت بازی.
عبدالله ویسی بدون برد مقابل فیروز کریمی.

– کنفرانس مربیان

فیروز کریمی: اگر تفاوت نتیجه رخ داد، بخاطر تجربه بازیکنانمان بود.

عبدالله ویسی: می‌توانستیم با اکتساب سه امتیاز خودمان را از منطقه خطر بالا ببریم ولی آنقدر بی‌عرضه و بی‌لیاقت بودیم که نتوانستیم حتی یک برابر هم به دست بیاوریم؛ با یک برابر دست کم یکی، دو هفته خیال خودمان را راحت می‌کردیم.

* صنعت نفت ۱ پیکان ۰

نکات بازی

شکست پیکان بعد از پنج بازی.
کمالوند برای اولین بار موفق به شکست جلالی گردید.

– کنفرانس مربیان

مجید جلالی: فاصله دو بازی ما خیلی کم بود؛ استنباط داور روی پنالتی دو تیم یکی نبود؛ وقعتی موقعیت از هر نظر استحقاق برتری بودیم؛ علاوه بر یک قدری از پول را دادند؛ از سال قبل ۳۵ درصد طلب دارند و سال کنونی ۵۰ درصد از پول‌شان را . نمی‌دانم این داعیه را از کجا بیاوریم.

* پارس جنوبی جم ۰ فولاد خوزستان ۰

نکات بازی

تقابل رکوردداران برابری در لیگ هفدهم.
فولاد ۶ بازی و یک برد.

– کنفرانس مربیان

سید سیروس پورموسوی: فاصله دو بازی ما کم بود؛ پارس برای باخت نیامده بود و ما هم دنبال برابر نبودیم و می‌خواستیم به دروازه پارس جنوبی نزدیک شویم.

مهدی تارتار: در تصمیم و پاس‌های آخر دقت لازم را نداشتیم و نتوانستیم موقعیت های آن چنانی ایجاد کنیم؛ تیم رقیب هم عقب نشسته بود؛ نظیر جایگاه دو تیم، بازی نزدیکی شاهد بودیم.

کارشناسی داوری

– تراکتورسازی و سپاهان

یک پنالتی به نفع تراکتور گرفته نشد.
اخراج پورقاز به دلیل خطای شدید درست بود.

– استقلال خوزستان و گسترش فولاد

هشدار به بازیکن گسترش فولاد به دلیل هُل دادن بازیکن استقلال خوزستان درست بود.
مدافع گسترش فولاد خطای پنالتی روی مهاجم استقلال خوزستان مرتکب نشد.
در عکس معلوم نیست خطای هند پنالتی مدافع گسترش اتفاق افتاده یا خیر.

– صنعت نفت و پیکان

گل اول صنعت نفت توسط شیمبا به ثمر رسید و بازیکن دیگری توپ را نزد.
باتیستا روی مومنی مرتکب خطای پنالتی گردید که داور چنین تصمیمی نگرفت.
داور تصمیم درستی در عدم اعلام خطای هند پنالتی برای پیکان داشت.
پریرا زودتر از برخورد با مدافع پیکان خود را بر زمین زد و پنالتی نباید برای صنعت نفت گرفته می‌شد.

نتیجه نظرسنجی

زیادتر مخاطب های برنامه نود به سید جلال حسینی به‌عنوان خوب ترین بازیکن پرسپولیس در لیگ هفدهم رای دادند.

برنامه نود این هفته ساعت ۰۲:۱۲ بامداد روز سه‌شنبه، بیست و یکم فروردین ماه به پایان رسید.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=95289

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.