تاریخ ارسال : ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت : ۱۴:۱۳ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نوزاد ۴۵۰ گرمی بیمارستان روحانی بابل، ۳ ساله شد

  دکتر حق شناس فوق تخصص نوزادان این مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: کم وزن ترین نوزادی که در این مرکز به دنیا آمده ۴۵۰ گرم بود و اکنون ۳ ساله می باشد.

به گزارش شلمچه نیوز از بابل، رئیس بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان بیمارستان روحانی بابل گفت: نوزادانی که بین هفته ۳۲ تا ۳۴ و یا کمتر از ۳۲ هفته بدنیا میایند  الزاما” می بایست دربخش مراقبت ویژه نوزادان بستری گردند . نوزادان نارس در عملکرد دستگاه های بدن علی رغم شکل گیری کامل، دچار اختلال می باشند .
dsc_4040
وی همچنین یادآور شد : با توجه به نیاز روز افزون جامعه و در جهت اجرای طرح سطح بندی مراقبت مادران باردار پر خطر و نوزادان آنها به طور مشخص دانشگاه علوم پزشکی بابل بعنوان مرکز پذیرش بیماران ارجاعی منطقه و شهرستان های اطراف و علی الخصوص مادران باردار پرخطر بوده است که به همین منظور بخش مراقبت ویژه نوزادان  NICU از بدو تاسیس مرکز آموزشی درمانی آیت ا… روحانی بابل راه اندازی شد.
معاون آموزشی بیمارستان روحانی بابل ادامه داد : بخش مراقبت ویژه نوزادان این مرکز  در فضایی به مساحت تقریبی ۳۷۸ مترمربع دارای ۲۰ تخت( شامل ۱۸ تخت ICU نوزادان که از بخشهای مراقبت ویژه نوزادان ممتاز کشور و ۲ تخت ایزوله ) در کنار ۱۰ تخت فعال بخش نوزادان مجموعا ۲۴ تخت می باش و تمامی پزشکان و پرسنل سعی دارند تا ضمن ارائه خدمات مطلوب تر به مادران در ارتقای سطح سلامت نوزادان منطقه و کاهش مرگ ومیر و عوارضی گامهای موثری بردارند، باشد تا مورد قبول حق تعالی قرارگیرد.
img_5681
وی ادامه داد : بخش مراقبت های ویژه نوزادان ، یکی از مراکز فوق تخصصی ارجاع نوزادان در منطقه است که امکان سرویس دهی به کلیه نوزادان متولد شده در این مرکز و همچنین نوزادان پذیرفته شده از سایر بیمارستان ها را دارا می باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد : برای تمامی نوزادان تست شنوایی در کلینیک شنوایی سنجی، معاینات چشم توسط چشم پزشک فوق تخصص شبکیه، آزمایش غربالگری بیماریهای متابولیک در موارد مورد نیاز، غربالگری تیروئید و واکسیناسیون روتین انجام می‌شود.
دکتر حق شناس بیان داشت: اتاق های مجزای شیردهی نوزادان با امکانات رفاهی لازم در مجاورت NICU جهت دسترسی هر چه بهتر مادر به نوزاد در نظر گرفته شده است که این اتاقها به بهترین شیوه رنگ آمیزی و مبله شده است.
وی اضافه کرد اتاق شیردهی مجهز به امکانات آموزشی شامل پمفلت های مختلف، امکان آموزش چهره به چهره توسط پرستاران به مادران مهیا می‌باشد و در ساعات مشخص پزشکان پاسخگوی سؤالات والدین می باشند
این پزشک ادامه داد : بیماران ترخیص شده از بخش نوزادان جهت کنترل های بعدی در کلینیک های تخصصی کودکان ویزیت می‌شوند
این مسئول تصریح کرد: این بخش تحت نظارت مستقیم پزشکان فوق تخصص نوزادان است. چند تن از متخصصین کودکان دوره دیده و دارای سالها تجربه کار NICU نیز در تمام ۲۴ ساعات شبانه روز هدایت بخش رابه عهده دارند.
وی ضمن تبریک ۱۷ نوامبر روز جهانی نوزادان نارس خاطر نشان کرد: برنامه های آموزشی و پژوهشی پزشکان نیز تحت نظارت پزشکان فوق تخصص نوزادان صورت می پذیرد تا با استفاده از تجربیات ، امکانات و تجهیزات موجود بتوانیم خدمات مناسب به مراحعین عزیز ارائه بدهیم.
photo_2016-11-19_08-51-01-copy
دکتر حق شناس بیان کرد: کم وزن ترین نوزادی که در این مرکز به دنیا آمده ۴۵۰ گرم بود که با مراقب در بخش مراقبتهای ویژه نوزادان و درمانهای به موقع و سریع بمدت تقریبا ۳ ماه با وزن ۱۶۰۰ گرم از بخش مرخص شد و بعد از گذشت تقریبا ۳سال و نیم همچنان جهت کنترل رشد و تکامل به این مرکز مراجعه میکند که از لحاظ تکاملی و تکلم مشکلی ندارد و همانند سایر نوزادان می باشد.

لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=30581

برچسب ها:
, , ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.