تاریخ ارسال : ۰۱ دی ۱۳۹۶ ساعت : ۱۲:۴۴ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نکات آماری از لیگ برتر در آستانه آغاز نیم فصل دوم/ رکوردها سرخ شد

خبرگزاری مهر – گروه ورزشی: شاگردان برانکو نه تنها رکوردهای فراوانی را در لیگ هفدهم به اسم خود جابجا کردند، لکن موفق شدند مقتدرانه ترین قهرمانی نیم فصل پیکارهای را نیز به اسم خود ثبت کرده و تقریبا دورخیز خیلی مطلوبی برای قهرمانی در انتهاء فصل دارا باشند.

پرسپولیس در حالی مقتدرانه به مقام قهرمانی نیم فصل رسید که اوج ابهت این تیم به بازیهای خارج از خانه باز می گشت و خوب ترین نتیجه های را خارج از خانه گرفت. تنها شکست این تیم در نیم فصل نخست در یک دیدار خانگی مقابل پیکان ثبت گردید.

* پارس جنوبی قهرمان بازیهای خانگی
شاگردان مهدی تارتار خوب ترین کارکرد را در دیدارهای خانگی داشتند و اگر جدولی فرضی برای دیدارهای خانگی ترسیم گردد این تیم پارس جنوبی جم هست که در صدر آن قرار می گیرد. جمی ها در نیم فصل نخست کلا ۷ بار در خانه به میدان رفتند و ۵ بار در این بازی ها برنده گردیدند. یک شکست و یک برابر دیگر نتیجه های این تیم در جم بود.

تنها شکست خانگی تیم پارس جنوبی برابر پرسپولیس بود. آ

* خوب ترین برتری در نیم فصل
خوب ترین برتری در نیم فصل اول را تیم فوتبال ذوب آهن اکتساب کرد. شاگردان امیر قلعه نویی اگر چه در کل نیم فصل نخست نتیجه های شان کمتر از انتظار بود، اما آنان خوب ترین برتری نیم فصل اول را تصرف کردند.

تیم ذوب آهن اصفهان در هفته ششم موفق شد تیم استقلال خوزستان را در اصفهان با نتیجه ۶ بر صفر شکست داده تا این نتیجه خوب ترین برتری یک تیم در نیم فصل اول باشد. طبعا ضعیفترین نتیجه نیز شکست استقلال خوزستان در همان بازی هست.

* پدیده حملهی ترین تیم در خانه
لقب هجومی ترین تیم در خانه را میتوان به تیم پدیده داد. شاگردان رضا مهاجری در نیم فصل نخست رقابت ها ۷ بار در خانه به میدان رفتند و ۱۶ بار موفق به گلزنی گردیدند. این تیم با معدل ۲/۲۸ گل برای هر بازی خوب ترین کارکرد را در گلزنی بازیهای خانگی دارد. پدیده در ۸ بازی خارج از خانه تنها ۹ گل زده هست و جایگاه شایسته ای در این جدول ندارد. اگر چه این تیم در جدول کلی بازیهای خارج از خانه پس از پرسپولیس و پارس جنوبی در جایگاه سوم قرار دارد.

سیاه جامگان و نفت تهران هر یک با ۴ گل ضعیفترین خط حمله را در دیدارهای خانگی دارند. سیاه جامگان با ۸ بازی خانگی و نفت با ۷ بازی خانگی ۴ گل به ثمر رسانده اند.

* پرسپولیس خوب ترین خط دفاع در خانه
شاگردان برانکو که در تمام بازیهای شان تنها ۶ گل خورده اند تا خوب ترین خط دفاعی در نیم فصل اول را دارا باشند، در بازیهای خانگی شان تنها دو بار دروازه شان باز شده تا در بازیهای رفت با این کارکرد فوق العاده در صدر همه تیمها قرار دارا باشند.

پس از پرسپولیس، استقلال تهران با ۳ گل خورده خوب ترین خط دفاعی در بازیهای خانگی را دارد. سیاه جامگان و توسیع فولاد هر یک با دریافت ۱۱ گل در بازیهای خانگی ضعیفترین کارکرد را داشته اند.

* ابهت پرسپولیس در بازیهای خارج از خانه
سرخ پوشان تهران در بازیهای خارج از خانه کارکردی قابل تقدیر داشتند. پرسپولیس در بازیهای خارج از خانه تنها ۲ امتیاز از ۲۴ امتیاز محتمل را از دست داده و با ۲۲ امتیاز در صدر جدول بازیهای خارج از خانه قرار دارد. تنها بازی خارج از خانه پرسپولیس که با برتری همراه نشد به هفته هفتم و دیدار این تیم با سپاهان باز می گردد که بالاخره به برابر ۲-۲ انجامید.

سرخ پوشان در بازیهای خارج از خانه ۱۷ بار گلزنی کردند تا از این حیث هم از همه رقبا پیش باشند. درکنار این که با دریافت ۴ گل خوب ترین خط دفاع خارج از خانه را هم به خود تعلق داده اند.

شاگردان تارتار با ۱۳ امتیاز و ۹ امتیاز فاصله از تیم پرسپولیس در رتبه دوم قرار گرفته اند. همین تیم با ۱۱ گل زده دومین خط حمله قوی پس از پرسپولیس را در این پیکارهای به خود تعلق داده هست.

ضعیفترین تیم در بازیهای خارج از خانه نفت تهران هست. نفت از بازیهای خارج از خانه تنها ۲ امتیاز گرفته هست و در انتهای جدول قرار دارد.

استقلال تهران با تنها ۲ گل زده در بازیهای خارج از خانه ضعیفترین خط حمله را در اختیار دارند. ضعیفترین خط حمله در بازیهای خارج از خانه هم با ۱۵ گل خورده در اختیار تیم نفت تهران هست.

نکته تعجب آور در این جدول این هست که دومین خط حمله ضعیف در بازیهای خارج از خانه با ۱۳ گل خورده  بصورت مشترک به تیمهای استقلال خوزستان و سپاهان تعلق می گیرد.

سپاهان در جدول کلی بازیهای خارج از خانه نیم فصل دوم با تنها ۴ امتیاز در مکان چهاردهم قرار دارد و تنها دو تیم سپیدرود و سیاه جامگان پایین تر از سپاهان می باشند.

* بیشترین تعداد برتری پی در پی

* پیکان بدون شکست خانگی
شاگردان مجید جلالی تنها تیمی می باشند که در نیم فصل نخست هیچ شکستی را در خانه تحمل نکردند و از این حیث خوب ترین کارکرد را داشتند. پیکانی ها کلا ۴ بار باختند که هر چهار شکست خارج از خانه بود.

همین تیم پیکان تنها تیمی هم حساب می گردد که خارج از خانه با هیچ تیمی برابر نکرده و همه بازیهای خارج از خانه این تیم برنده و بازنده داشته هست.

* سه تیم بدون برتری خارج از خانه
در برابر پرسپولیس که با ۷ برتری در بازیهای خارج از خانه خوب ترین کارکرد را دارد، سه تیم استقلال خوزستان، سپیدرود و نفت تهران هرگز در بازیهای خارج از خانه برنده نشده اند.

* سیاه جامگان بدون برتری در خانه
تیم سیاه جامگان مشهد تنها تیمی هست که در نیم فصل اول هرگز در خانه خود برنده نشد. تراکتورسازی با دو برتری خانگی پس از سیاه جامگان ضعیفترین کارکرد را از این حیث دارد. بیشترین تعداد شکست در خانه هم با ۵ شکست به تیم سیاه جامگان تعلق دارد.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=80072

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.