تاریخ ارسال : ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ساعت : ۰۰:۲۱ 0 نظر چاپ این صفحه چاپ این صفحه

نگاهی اجمالی به ثروت افسانه‌ای ۱۳ میلیارد پوندی ملکه انگلیس+تصاویر

پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر در مطلبی به معرفی بخشی از اموال ملکه الیزابت پرداخت.

 

به گزارش شلمچه نیوز،  حجم زیادی از اموال تاریخی انگلیس در اختیار ملکه الیزابت دوم قرار دارد که به وسیله دفتر املاک سلطنتی انگلیس اداره می شوند. این دفتر در ماه ژوئن اعلام کرد ارزش مجموع املاک تحت اختیار ملکه الیزابت  ۱۳ میلیارد و ۱۰۰ میلیون پوند است که در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار پوند درآمد داشته است.

در شرایط فعلی، ملکه الیزابت ۲۵ درصد از درآمد حاصل از املاک سلطنتی را در قالب سهم ملکه دریافت می کند که برای کارهای رسمی خود و نگهداری از اموالش صرف می شود.

علاوه بر اموال تاریخی، ملکه انگلیس دارایی های شخصی زیادی دارد که با بهره گیری از نام ملکه شکل تجملاتی به خود گرفته و درآمد بالایی دارند.

در این گزارش به مهمترین دارایی های سلطنتی  ملکه انگلیس اشاره شده است که شامل ساختمانهای معروف، هتل های بزرگ، قلعه های تاریخی، برگزاری برخی مسابقات نمادین و … است.

ساوُی لندن (The Savoy): ملکه انگلیس مالک املاک ۱۸ هزار ۴۳۳ هکتاری «دوک نشین لنکستر» است و دفتر املاک سلطنتی انگلیس به صورت جداگانه از این املاک نگهداری می کند. ساوُی بخشی از این املاک است که در مرکز لندن واقع شده و بزرگترین هتلهای ملکه در آنجا قرار دارند.

حساب سرانگشتی از ثروت 13 میلیارد پوندی ملکه الیزابت+تصاویر

قلعه های تاریخی: در املاک «دوک نشین لنکستر» حدود ۱۲ ملک تاریخی همچون قلعه لنکستر در لانکاشایر و قصر «پیکرینگ» در یورکشایر وجود دارد. درآمد سالانه خاندان سلطنتی انگلیس از قلعه‌های تاریخی حدود ۱۸ میلیون پوند است که مستقیما به ملکه پرداخت می شود.

حساب سرانگشتی از ثروت 13 میلیارد پوندی ملکه الیزابت+تصاویر

کاخ ساندرینگهام: کاخ ساندرینگهام در زمینهایی به وسعت ۸ هزار هکتار در نورفولک انگلیس واقع شده و از املاک خصوصی ملکه محسوب می شود. این ملک در سال ۱۸۶۲ توسط ملکه ویکتوریا خریداری شد. ملکه و شاهزاده فیلیپ بیشتر اوقات خود را در این اقامتگاه سپری می کنند.

حساب سرانگشتی از ثروت 13 میلیارد پوندی ملکه الیزابت+تصاویر

دژ بالمورال: این ملک به وسعت بیش از ۲۰ هزار هکتار یکی از اقامتگاه‌های اصلی خانواده سلطنتی انگلیس در آبردین شایر اسکاتلند است. ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۵۲ این ملک را خریداری و بازسازی کرد. این ملک در حال حاضر یکی از اقامتگاه های تابستانی ملکه الیزابت است.

حساب سرانگشتی از ثروت 13 میلیارد پوندی ملکه الیزابت+تصاویر

پیست اسب دوانی «اَسکِت»: این پیست در برکشایر از مهمترین اموال ملکه الیزابت در جنوب انگلیس است. او از مشتاقان مسابقات اسب دوانی است و گفته می شود هر روز همراه با صبحانه نشریه Racing Post (نشریه‌ای درمورد سوارکاری و مسابقات اسب‌دوانی) را مطالعه می کند. گرانترین مسابقات اسب دوانی جهان هر سال در ماه ژوئن در این منطقه برگزار می شود.

حساب سرانگشتی از ثروت 13 میلیارد پوندی ملکه الیزابت+تصاویر

خیابان رجنت و بازار سنت جیمز در لندن: خیابان رجنت یکی از مشهورترین خیابانهای تجاری انگلیس، تمام مغازه های موجود در آن و همچنین مالکیت نخسین خرده فروشی در شهرهای انگلیس در اختیار ملکه الیزابت است.

حساب سرانگشتی از ثروت 13 میلیارد پوندی ملکه الیزابت+تصاویر

مزارع:  حدود ۱۰۶ هزار هکتار از مزرع انگلیس در مالکیت ملکه قرار دارد.

حقوق ملکه در اسکاتلند: ماهیگیری در اسکاتلند نیازمند مجوز ملکه الیزابت است. دریافت این مجوز گاهی اوقات سال ها طول می کشد. مالکیت نهنگ ها و ماهی های خاویاری در آبهای انگلیس نیز در اختیار ملکه است.

قلعه ویندسور و پارک بزرگ برکشایر: این املاک در مساحتی به وسعت ۶۴۰۰ هکتار از اموال ملکه است. این ملک، مکان مورد علاقه ملکه انگلیس برای تعطیلات آخر هفته و دیدار با مقامات دولتی است.

جنگل های انگلیس: حدود ۱۱ هزار هکتار از جنگلهای برکشایر، سامرست و اسکاتلند در مالکیت ملکه است.

مزارع و نیروگاه های بادی: خاندان سلطنتی انگلیس مالک بزرگترین نیروگاه بادی انگلیس به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون پوند هستند.

دارایی ملکه انگلیس فراتر از موارد فوق و شامل اموالی در کانادا و اسکاتلند نیز می شود.


لینک کوتاه مطلب : http://www.shalamchenews.com/?p=56909

برچسب ها:
, ,

دیدگاه شما

معادله ی امنیتی * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.